Skocz do zawartości

Budynek gospodarczy mieszkalny poddasze


Recommended Posts

Witam wszystkich na forum jestem tu nowy icon_smile.gif

Mam następujące pytanie może ktoś się orientuje czy jeśli mam budynek gospodarczy mieszkalny to czy mogę dobudować poddasze. mam dach jednospadowy. Chodziło by o podniesienie go o jakieś 1.5 metra i wstawieniu okien dachowych. Być może główna przeszkodą jest to że budynek jest pobudowany na granicy działki i z trzech stron graniczy z sąsiadami (dodam tylko ze z 2 stron z garażami sąsiadów a z jednej z wiatą)
I jeszcze jedno co muszę zrobić poza projektem i pozwoleniami o ile to możliwe.

Pozdrawiam wszystkich. icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Oczywiście, że możesz się starać. Tylko trzeba spełniać warunki.
Projekt i pozwolenie na budowę to raz.
Zgody sąsiadów to dwa.
Zdaje się, że uzgodnienia z energetyką mogą być potrzebne (zwiększenie przydziału mocy)
Jeśli jest to stary budynek (powiedzmy sprzed 1940 roku), to jeszcze konserwator zabytków może wtrącić trzy grosze.
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

Ten budynek stoi w granicy, tak wiec sąsiad będzie stroną w postępowaniu - jego zgoda, a raczej brak sprzeciwu jest niezbędny.


Jak załatwiałem PnB i mam w planie budynek garażowo-gospodarczy w granicy to w starostwie poinformowali mnie ,że nie trzeba przedstawiać zgody sąsiada na piśmie bo prawo budowlane tego nie wymaga,ale jak się chce to nie zaszkodzi jak taką zgodę się otrzyma. Wiem,że w moim przypadku to chodziło o budynek gar.-gosp. a to może być różnica w stosunku do domu.
Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...