Skocz do zawartości

Chatka z płazów


Recommended Posts

Witam wszystkich serdecznie icon_biggrin.gif . W niedługim czasie mam zamiar postawic domek z płaza o przekroju 22 cm na 30 cm wysokośc lub 25 cm na 30 cm wysokośc. Jestem z Zachodnio-pomorskiego, gdzie panuje klimat dośc ciepły, wietrzny i wilgotny. Mam ogromną prośbę do radosnych posiadaczy takiego domku z płaza o w/w przekroju, by podpowiedzieli mi, czy należy takiego płaza od wewnątrz ocieplic (np. wełną mineralną) czy pozostawic w stanie surowym. Uwielbiam drewno i nie chciałabym go od wewnątrz "tapetowac". Dodam, że wykonawca proponuje montaż płazów na dwa obce pióra. Projektant posługuje się prawem budowlanym, które mówi o współczynniku przenikalności ciepła dla domów drewnianych U=0,3. Wykonawca zaś, że płaz o przekroju 22 cm jest wystarczającym izolatorem i nie potrzebuje dodatkowego ocieplenia. Ja pozostaję w tej kwestii głupsza icon_confused.gif , niż przez zamysłem o postawieniu chatki. Pytanie, czy brak ocieplenia nie spowoduje generowania kosztów icon_eek.gif związanych z ogrzewaniem? Czy ktoś z Was posiada i mieszka w tego typu domku?
Link do komentarza
Gość mhtyl
Tak też się domyślałem po opisie,że chodzi o drewno. Tylko jak każdy zacznie pisać gwarą na forum to będzie dżem,mydło i powidło.Jest to forum ogólnopolskie ba a nawet ogólnoświatowe icon_lol.gif więc powinno się używać określeń i nazw ogólno przyjętych.
Link do komentarza
Cytat

Tak też się domyślałem po opisie,że chodzi o drewno. Tylko jak każdy zacznie pisać gwarą na forum to będzie dżem,mydło i powidło.Jest to forum ogólnopolskie ba a nawet ogólnoświatowe icon_lol.gif więc powinno się używać określeń i nazw ogólno przyjętych.


To nie gwara, tylko ścisłe określenie rodzaju bala. Zwróciłam się o pomoc do tych osób, które są posiadaczami domku z płazów, a więc do takich, którym tłumaczyc już nie trzeba. Pozdrawiam icon_cool.gif
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

To nie gwara, tylko ścisłe określenie rodzaju bala. Zwróciłam się o pomoc do tych osób, które są posiadaczami domku z płazów, a więc do takich, którym tłumaczyc już nie trzeba. Pozdrawiam icon_cool.gif


Nikt nie jest alfą i omegą icon_smile.gif A w prasie budowlanej fachowej nie spotkałem się z takim określeniem,a muszę dodać że dużo przeczytałem ,no może akurat jakiś artykuł mi umknął o płazach icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Nikt nie jest alfą i omegą icon_smile.gif A w prasie budowlanej fachowej nie spotkałem się z takim określeniem,a muszę dodać że dużo przeczytałem ,no może akurat jakiś artykuł mi umknął o płazach icon_biggrin.gif



icon_eek.gif No jak mogłeś icon_eek.gif Ok. Ja też o płazach mało wiem. Szczególnie o żabach icon_wink.gif
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...