Skocz do zawartości

Budowa schodów zewnętrznych


Recommended Posts

Witam !!!
Chcę dobudować schody aby z dworu wchodzić bezpośrednio na piętro domu. Schody mają biec po ścianie budynku od ziemi ąż do balkonu na piętrze ( wysokość od gruntu bo posadzki balkonu 4 metry ).
Jaki rodzaj schodów dowolny ważna jest niska cena.
Pewna firma za schody metalowe kompletne ( z barierkami, stopniami ) powiedziała 12000 zł
Jaka jest cena podobnych schodów betonowych.
Jakie rodzaj schodów wybrać metalowe czy betonowe.

Link do komentarza
Cytat

Ok ale chodzi mi jakie rozwiązanie jest tańsze betonowe czy metalowe.
Co do metalowych to podobno nie trzeba mieć pozwolenia na budowe choć pewności nie mam.
Ogolnie chodzi mi o orientacyjne koszta schodów betonowych na taka wysokość !!



Nikt Ci na to nie odpowie jednoznacznie, bo się nie da...
Samonośne betonowe schody na pierwsze piętro, to potężna konstrukcja wymagająca rozbudowanych i skomplikowanych szalunków - Chciałbyś to robić sam czy zamówić firmę? Beton jest tani, ale reszta???
W przypadku schodów metalowych (ażurowych), może i trochę za nie Zapłacisz, ale postawić to można "prawie samemu". Koszty materiałów i robocizny często są odwrotnie proporcjonalne. Nie jest to chyba zbyt duży problem, żeby zebrać oferty z kilku firm na obydwie wersje i sobie porównać?
Pomyślałeś może o jakimś zadaszeniu - tu aż prosi się jakaś klatka schodowa... Schody jednobiegowe z 4. metrów będą miały swoją długość. W zimę, jak zawieje je śniegiem, to można się nieźle na nich wyłożyć... No chyba, ze to dla teściowej icon_lol.gif

BTW: Posłuchaj bajbagi i zacznij od projektu i pozwolenia na budowę...
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Sądzę, że tańszym i szybszym rozwiązaniem będzie budowa schodów metalowych – takie schody montuje się bardzo łatwo i mają wysoką trwałość, bez względu na warunki atmosferyczne dzięki zabezpieczeniu metodą cynkowania ogniowego większa niż schody betonowe, które po czasie mogą się ścierać. Ja takie schody zamontowałem sam z kolegą, a materiały kupiłem w Sakostalu (prowadzą sprzedaż wysyłkową na cały kraj). Dodatkowo podczas montażu, kiedy to pojawiały się jakieś wątpliwości, dzwoniłem do nich i natychmiast uzyskiwałem poradę, co i jak.
Link do komentarza
Cytat

Witam !!!
Chcę dobudować schody aby z dworu wchodzić bezpośrednio na piętro domu. Schody mają biec po ścianie budynku od ziemi ąż do balkonu na piętrze ( wysokość od gruntu bo posadzki balkonu 4 metry ).
Jaki rodzaj schodów dowolny ważna jest niska cena.
Pewna firma za schody metalowe kompletne ( z barierkami, stopniami ) powiedziała 12000 zł
Jaka jest cena podobnych schodów betonowych.
Jakie rodzaj schodów wybrać metalowe czy betonowe.



Mogą też być schody drewniane .

Zorientuj się jak z pozwoleniem na budowę ile od granicy działek itd...


Na betonowe potrzebny jest projekt i pozwolenie na budowę.

Link do komentarza
Cytat

Na betonowe potrzebny jest projekt i pozwolenie na budowę.



A na metalowe lub (i) drewniane to bez pozwolenia i bez projektu ?, a może na zgłoszenie ?, a może, można bez niczego ?

Zwłaszcza po takim stwierdzeniu:

Cytat

Nic - bo dom już jest zamieszkany od 20 lat i teraz tylko będzie przeprowadzany remont tzn. druga rodzina zajmie piętro domu i chce aby mieli osobne wejście. Obecne schody wewnątrz domu zostaną zlikwidowane!!


Link do komentarza
Cytat

A na metalowe lub (i) drewniane to bez pozwolenia i bez projektu ?, a może na zgłoszenie ?, a może, można bez niczego ?
Zwłaszcza po takim stwierdzeniu:


Napisałem z zapytaniem i miałem nadzieję że odpowiesz .

Ale jest mozliwość że betonowe można na zgłoszenie więc nie byłem do końca pewien w innych przypadkach .


Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

to ja mam pytanie do mazurra- jak masz to daj namiary na firme, szwagier chce schody metalowe zarzucić u siebie przed warsztatem, a także porobić pomosty wewnątrz , może maja różnorodną, już gotowa szerokość, nie tylko standardy… Pamiętasz co mają w ofercie? Co do wątku Ryby, no niestety chyba bez pozwolenia i archi. nie zbudujesz sobie schodów , chyba właśnie, że na nielegalu , jak dawni majsterkowie wylejesz chamsko betonem i koniec, ale jak pytasz o wybór to metalowe jak i betonowe są spoko, zależy czy jesteś „esteta” ;)”

Link do komentarza
  • 10 miesiące temu...
Cytat

Witam po długiej przerwie. sorry Ryszard że nie odpowiedziałem na Twoje pytanie, mam nadzieję, że poradziłeś sobie ze znalezieniem Sakostalu (dzięki Bogu za internetowe wyszukiwarki ;) Jak tam te pomosty/schodki? Braliście u nich, zamontowane już?


W porządku, w sumie niepotrzebnie Cię dopytywałem, nietrudno ich znaleźć (adres sakostal.pl nie jest za zbytnio skomplikowany icon_razz.gif ) Byłem jeszcze w paru innych miejscach, ale tutaj dali najkorzystniejszą ofertę. Dostaliśmy akurat to co potrzeba w rozsądnej cenie, więc nie było co szukać dziury w całym tylko zamawiać. Wszystkie elementy zamontowaliśmy sami, nie było tym większych trudności. Trzyma się dobrze, po prawie roku stal ciągle wygląda jak nowa. Dobrze poleciłeś, Mariusz Bałaziński również icon_biggrin.gif
Link do komentarza
  • 1 rok temu...
Cytat

Witam !!!
Chcę dobudować schody aby z dworu wchodzić bezpośrednio na piętro domu. Schody mają biec po ścianie budynku od ziemi ąż do balkonu na piętrze ( wysokość od gruntu bo posadzki balkonu 4 metry ).
Jaki rodzaj schodów dowolny ważna jest niska cena.
Pewna firma za schody metalowe kompletne ( z barierkami, stopniami ) powiedziała 12000 zł
Jaka jest cena podobnych schodów betonowych.
Jakie rodzaj schodów wybrać metalowe czy betonowe.



najpierw MUSISZ mieć pozwolnie. tonic, ż dom stoi, schodów nie ma topozoleni musi być. zrób sobie metaowe, będą trwalsze. w kosztach się nie orientuję, ale kiedyś amawiałem inne rzeczy w firmie sakostal. elemenydo schodów metaowych też mają, to możesz popytać. ale nie zapomnij o pozwoleniu!

sorki, koledzy, ale coś mi klawiaura szwankuje i zoaczyłem dopiero po wstaweniu posta, ile mi literek i spacji pozjadało :(
Link do komentarza
Może i z metalowymi by się dało jakoś bez pozwolenia ale pewności nie ma, jednak i tak bym szedl w metalowe bo poskłądasz to ze szwagrem no i robota dużo szybsza niż z zelbetu gdzie masz beton, zbrojenie itd nie wiem jakie masz doświadczenie ale może być ciężko wykonać samodzielnie jak nigdy się nie bawiłeś szalunkami.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...