Skocz do zawartości

Pod lipą / ARCHETON


AnnaM

Recommended Posts

Wybudowaliśmy dom wg projektu "Pod lipą" z pracowni architektonicznej ARCHETON.
Obecnie jesteśmy na etapie wykańczania wnętrza.
Domek naszym zdaniem jest funkcjonalny - chyba nie ma miejsca, które nie mogłoby być wykorzystane. icon_smile.gif
Do pojektu wprowadziliśmy parę zmian (oczywiście za zgodą pracowni Archeton):
- w salonie został doprojektowany kominek,
- zrezygnowaliśmy z wnęki na korzytarzu na parterze na korzyść zwiększenia łazienki,
- okno w łazience na parterze zmieniliśmy na większe, a wyjście na taras od stony ogrodu zmniejszyliśmy.

Domek jest naprawdę śliczny. Polecamy. icon_smile.gif

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 7 miesiące temu...
Chcielibyśmy wybudować dom według tego projektu, przed podjęciem jednak ostatecznej decyzji chcielibyśmy zobaczyć taki dom "na żywo", czy byłaby taka mozliwość?
Za mała wydaje się nam łazienka na górze - może powiększyć ją nieco kosztem garderoby?
Czy nie za dużo straconego miejsca w korytarzach?
A balkon na bocznej ścianie z wyjściami z dwóch pokoi na górze?
A może wykusz w salonie z dodatkowym miejscem na stół i krzesła a nad wykuszem właśnie ten balkonik?
Czy podcień z tyłu nie zabiera za dużo światła w salonie?
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
icon_redface.gif Mam zamiar rozpocząć budowę domu wg projektu POD LIPĄ z niewielkimi zmianami, zamiast dachu nad garażem będzie taras, niewielkie zmiany w stolarce okiennej i drzwi. Jeśli ktoś budował ten dom i ma praktyczne porady to bardzo bym o nie prosiła. Pozdrawiam. icon_smile.gif
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Witam po dłuższej przerwie! Budowa ruszyła w połowie sierpnia. Niestety pogoda krzyżuje niektóre plany, ale podpiwniczenie już jest. Dzisiaj został zalany strop nad piwnicą. Czy ktoś jeszcze skusił sie na budowę domu wg projektu POD LIPĄ? Miło by było wymienić się doświadczeniami icon_wink.gif
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Cytat

Chcielibyśmy wybudować dom według tego projektu, przed podjęciem jednak ostatecznej decyzji chcielibyśmy zobaczyć taki dom "na żywo", czy byłaby taka mozliwość?
Za mała wydaje się nam łazienka na górze - może powiększyć ją nieco kosztem garderoby?
Czy nie za dużo straconego miejsca w korytarzach?
A balkon na bocznej ścianie z wyjściami z dwóch pokoi na górze?
A może wykusz w salonie z dodatkowym miejscem na stół i krzesła a nad wykuszem właśnie ten balkonik?
Czy podcień z tyłu nie zabiera za dużo światła w salonie?



Witam,
łazienkę na górze zwiększyliśmy kosztem garderoby - ale nie z dużo.
Hm, w korytarzach nie ma miejsca które można by nazwać straconym, są poprostu w sam raz.
Salon mamy od strony południowej i podcień nie zabiera prawie wcale światła w salonie.
Po niedzieli postaram się zamieścić parę nowych zdjęć domu.
Pozdrawiam
Link do komentarza
icon_smile.gif Witam! Dziękuję za odpowiedź i czekam z niecierpliwością na zdjęcia. Oczywiście pomyślałam o kominku i ciągniemy dodatkowy komin. Ja również zrezygnowałam z drzwi do salonu, jak również z przejścia z salonu do kuchni. Zrezygowałam również z mniejszego okna w kuchni ale do końca nie wiem czy dobrze zrobiłam. Na razie tyle mamy zrobione. Nad górą jeszcze się nie zastanawiałam, wiem tylko że ściana działaowa między pokojami będzie prosta, bez wnęk. Wspomniała Pani, że powiększyliście łazienkę u góry, czy zaprojektowana jest za mała?
Pozdrawiam Sylwia S.
Link do komentarza
Witam ponownie,

zgodnie z obietnicą zamieszczam troche zdjęć. Postaram się jeszcze troche ich zamieścić.

My tez zrezygnowaliśmy ze ściay działowej z wnękami między pokojami. Zrobiliśmy ją prostą i wyszły bardzo ładne pokoje. W kuchni zostawiliśmy małe okno - nie żałuję bo rano jak jemy śniadanie możemy podziwiać sobie wschód słońca. Łazienka do góry ma wymiar 2,20 x 2,20, niewiele ją powiększyliśmy, ale jest w sam raz. Jednego co trochę żałuję to to, że nie zrobiliśmy trochę inaczej ściany oddzielającej kuchnię od salonu. Albo mogliśmy jej nie robić wogóle albo w formie ścianki schodkowej. Może jeszcze kiedyś to zmienimy. icon_smile.gif . Z kominka w salonie jesteśmy zadowoleni.

Pozdrawiam

Anna

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
icon_smile.gif Witam!
Efekty są bardzo widoczne na załączonych zdjęciach, wygląda to bardzo ładnie. Choć pogoda jest piękna, my zakończyliśmy na etapie parteru, resztę pociągniemy wiosną. Trochę żal ale główny majster ma zobowiązania za granicą, a chcąc budować jak najniższym kosztem musimy się podporządkować.
Pozdrawiam Sylwia S.
Link do komentarza
  • 6 miesiące temu...
Witamy Serdecznie icon_biggrin.gif Jestesmy poczatkujacymi jesli chodzi o budowe domu, a planujemy wybudowac projekt Pod Lipa z Archetonu- podobnie jak Wy. W zwiazku z tym mamy pytanie do bardziej doswiadczonych kolegow- czy suma 200 tys zl wystarczy, aby zamieszkac na parterze(wykonczenie poddasza planujemy zostawic na pozniejszy termin). Jakie sa Wasze doswiadczenia i kosztorysy? Z gory dziekujemy za odpowiedzi i podpowiedzi icon_biggrin.gif
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

Witamy Serdecznie icon_biggrin.gif Jestesmy poczatkujacymi jesli chodzi o budowe domu, a planujemy wybudowac projekt Pod Lipa z Archetonu- podobnie jak Wy. W zwiazku z tym mamy pytanie do bardziej doswiadczonych kolegow- czy suma 200 tys zl wystarczy, aby zamieszkac na parterze(wykonczenie poddasza planujemy zostawic na pozniejszy termin). Jakie sa Wasze doswiadczenia i kosztorysy? Z gory dziekujemy za odpowiedzi i podpowiedzi icon_biggrin.gif



Witam serdecznie icon_biggrin.gif
Trudno mi będzie odpowiedzieć na Wasze pytanie, ponieważ my zaczeliśmy i skończyliśmy budowę naszego domu przed tym wielkim skokiem cen na materiały budowlane. Wszystko zależy także od tego z czego chcecie budować oraz jakim systemem będziecie budować. Fachwcy też się teraz cenią. Tak więc trudno mi ocenić czy suma 200 tys. wystarczy.
Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
Witam serdecznie
My 6 sierpnia 2008 r. rozpoczelismy budowe naszego domku - Pod lipą, z małymi zmianami.
Dopiero wychodzimy z "ziemi" powoli powstaje piwnica pod częścią domu i reszta fundamentów.
Mamy pytanie odnośnie ocieplania murów piwnicy i fundamentu.
Ten etap budujemy z bloczków betonowych.
Czym ocieplaliście piwnice?
Z góry dziekuje za odpowiedz i pozdrawiam icon_smile.gif
Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
Cytat

Wybudowaliśmy dom wg projektu "Pod lipą" z pracowni architektonicznej ARCHETON.
Obecnie jesteśmy na etapie wykańczania wnętrza.
Domek naszym zdaniem jest funkcjonalny - chyba nie ma miejsca, które nie mogłoby być wykorzystane. icon_smile.gif
Do pojektu wprowadziliśmy parę zmian (oczywiście za zgodą pracowni Archeton):
- w salonie został doprojektowany kominek,
- zrezygnowaliśmy z wnęki na korzytarzu na parterze na korzyść zwiększenia łazienki,
- okno w łazience na parterze zmieniliśmy na większe, a wyjście na taras od stony ogrodu zmniejszyliśmy.

Domek jest naprawdę śliczny. Polecamy. icon_smile.gif

[attachment=215:attachment] [attachment=214:attachment]





Mam pytanie do AnnaM, czy podnosiliście wyżej dom bo wydaje się taki wysoki, wyższy niż w projekcie, a może podnieśliście ścianke kolankową i dlatego jest wyższy albo mi się zdaje , prosze o odpowiedź i jeśli mozna nowe fotki z dalszego etapu budowy. Domek śliczny zastanawiam się nad kupnem tego projektu. Interesuje mnie mały prosty z zewnątzr domek a jednocześnie funkcjonalny. icon_smile.gif
Link do komentarza
  • 7 miesiące temu...
  • 5 lata temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...