Skocz do zawartości

Impregnacja drewnianej elewacji domu


Recommended Posts

Gość mhtyl
Lakieru nie polecałbym ze względu na późniejsze trudności z odmalowywaniem bo co jakiś czas na pewno będziesz musiał odmalowywać.Poleciłbym jakiś dobry impregnat do drewna na bazie rozpuszczalnika i na to ewentualnie lakierobejcę do podniesienia połysku.Impregnatem pomaluj z dwóch stron,na stronie wewnętrznej raz a na zewnętrznej dwa razy jak będziesz dalej malował lakierobejcą a jeżeli nie to trzy razy impregnatem powinno wystarczyć.Malując impregnatem oszczędzasz na kasie bo wtedy deski nie są takie chłonne gdybyś chciał je pomalować lakierobejcą a na dodatek to impregnat lepiej i głębiej wchodzi w drewno no i jest też o wiele tańszy od lakierobejcy.
Link do komentarza
Gość mhtyl
Zwróć uwagę,że 5 lat temu były inne farby aniżeli teraz i być może to jest powód ale wynik uważam za przyswoity.Technika idzie do przodu więc farby dzisiaj są na pewno o wiele lepsze jakościowo aniżeli 5 lat temu.A co do odnawiania to podejrzewam i te dzisiejsze farby też nie zabezpieczą Ci drewna na więcej aniżeli 5 lat bo firmy by splajtowały icon_biggrin.gif
Link do komentarza
  • 7 miesiące temu...
Cytat

Co polecacie do impregnacji elewacji drewnianej?
Czytałem gdzieś kiedyś - ktoś polecał lakier do jachtów?
Ile warstw trzeba byłoby położyć i czy z obu stron desek?



Z całą pewnością nie lakier i nie lakierobejca (to jest również lakier zmieszany z barwnikiem), wszystkie produkty tworzące warstwę na powierzchni zewnętrznej drewna, czy innych materiałów budowlanych, nawet te najlepsze,z czasem pękają i się łuszczą, ile pracy wtedy trzeba włożyć w renowację, to wie ten, który tego doświadczył. Najlepszym zabezpieczeniem są impregnaty, mogą być na bazie rozpuszczalnika lub wodne (wystrzegaj się tylko tych w postaci gęstej, bo to już nie impregnat mimo, że producent tak pisze na opakowaniu). Można znaleźć naprawdę dobre produkty ale nie w marketach i składach budowlanych, trzeba szukać dostawców wyrobów profesjonalnych i bywa, że nie są one wcale takie drogie. W przypadku wyrobów popularnych o niższej jakości, można to zrekompensować większą ilością warstw. Edytowano przez lak-serwis (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...

Witam serdecznie, planuję zakupić dom z bali i powoli przygotowuję się do pierwszej impregnacji. Chyba najbardziej przekonuje mnie ognioochronny środek HOLZProf Eco. Mam jednak kilka wątpliwości, czy impregnat stosuje się po obu stronach ścian, czy powinno się powtarzać aplikację i czy pokrywając drewno tym preparatem mogą zrezygnować z lakierowania i lazuru. Czytałam, że produkt ma 10 letnią gwarancję, ale po ilu latach najlepiej jest powtórzyć impregnację. Będę ogromnie wdzięczna za wszelkie, konstruktywne uwagi. Pozdrawiam!Koliba_BL-740-a0-p.jpghttp://www.archeton.pl/projekt-domu-Koliba_BL_760_opisogolny

Edytowano przez liczi (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • To błąd i nieznajomość tematu. Beton jest ok Jak dasz samą folię na chudziaka to po kilku latach zgnoisz styropian, stracisz izolacyjność cieplną posadzki. Większe rachunki za ogrzewanie wyrównają sknerstwo, czyli  brak papy, pozorna  oszczędność na papie termozgrzewalnej, dyfuzja  ci dokopie.   To daj samą folię bez styropianu, wtedy zaoszczędzisz już na maxa. Jak dziecko we mgle.    
    • Powinien Pan wnieść do sądu wniosek o przywrócenie posiadania tegoż przejazdu. Bez znaczenia czy był on prawny, czy bezprawny – naniesiony na mapy, czy nie – szereg lat używany jako przejazd stanowi o posiadaniu, a jego zagrodzenie daje Panu prawo żądania przywrócenia stanu poprzedniego.
    • I przegród "ruchomych".  Bo najwięcej ciepła spiernicza "powierzchniami wspólnymi". Chociażby klatką schodową. Drzwiami i oknami.
    • Nie tylko wylewka oddaje wilgoć, ale i przyjmuje. Chociażby z powietrza. A jeśli położyłeś na nią styropian w folii, to na folii się skrapla i nie odparowuje. Stąd kształt mokrej plamy. Kiedy to robiłeś, znaczy chudziak i wylewkę? Czy ten piasek pod chudziakiem był suszony?
    • Jeżeli istniejąca izolacja i kołki przeniosą ciężar następnej warstwy to ok. Klasa A – domy jednorodzinne zużywające rocznie mniej niż 63 kWh energii na m2 oraz bloki i kamienice z wynikiem poniżej 59 kWh.   Zastosowanie wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła – dzięki temu można uniknąć „uciekania” ciepła przez wentylację, co może powodować duże straty na ogrzewaniu,   Dodać odatkową izolację przegród zewnętrznych, lub wykonanie ocieplenia materiałem o bardzo dobrych parametrach (w przypadku budynków nieocieplonych) – czasami wystarczy ocieplić stropodach wełną lub wybrać styropian grafitowy, aby znacznie zmniejszyć zapotrzebowanie roczne,   Dodać instalację fotowoltaiczną na dachu – to jeden ze skuteczniejszych sposobów na obniżenie współczynnika EP nawet o 30%, a zaletą takiej inwestycji jest mała inwazyjność i możliwość przeprowadzenia prac nawet, gdy wszystkie prace budowlane i wykończeniowe zostały zrealizowane.   Wymiana stolarki itd.   Trzeba zrobić Audyt, czyli dowiadujemy się jak jest teraz, a następnie doprojektować zmiany, które wpłyną na polepszenie  klasyfikacji energetycznej tego budynku.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...