Skocz do zawartości

Impregnacja drewnianej elewacji domu


Recommended Posts

Gość mhtyl
Lakieru nie polecałbym ze względu na późniejsze trudności z odmalowywaniem bo co jakiś czas na pewno będziesz musiał odmalowywać.Poleciłbym jakiś dobry impregnat do drewna na bazie rozpuszczalnika i na to ewentualnie lakierobejcę do podniesienia połysku.Impregnatem pomaluj z dwóch stron,na stronie wewnętrznej raz a na zewnętrznej dwa razy jak będziesz dalej malował lakierobejcą a jeżeli nie to trzy razy impregnatem powinno wystarczyć.Malując impregnatem oszczędzasz na kasie bo wtedy deski nie są takie chłonne gdybyś chciał je pomalować lakierobejcą a na dodatek to impregnat lepiej i głębiej wchodzi w drewno no i jest też o wiele tańszy od lakierobejcy.
Link do komentarza
Gość mhtyl
Zwróć uwagę,że 5 lat temu były inne farby aniżeli teraz i być może to jest powód ale wynik uważam za przyswoity.Technika idzie do przodu więc farby dzisiaj są na pewno o wiele lepsze jakościowo aniżeli 5 lat temu.A co do odnawiania to podejrzewam i te dzisiejsze farby też nie zabezpieczą Ci drewna na więcej aniżeli 5 lat bo firmy by splajtowały icon_biggrin.gif
Link do komentarza
  • 7 miesiące temu...
Cytat

Co polecacie do impregnacji elewacji drewnianej?
Czytałem gdzieś kiedyś - ktoś polecał lakier do jachtów?
Ile warstw trzeba byłoby położyć i czy z obu stron desek?



Z całą pewnością nie lakier i nie lakierobejca (to jest również lakier zmieszany z barwnikiem), wszystkie produkty tworzące warstwę na powierzchni zewnętrznej drewna, czy innych materiałów budowlanych, nawet te najlepsze,z czasem pękają i się łuszczą, ile pracy wtedy trzeba włożyć w renowację, to wie ten, który tego doświadczył. Najlepszym zabezpieczeniem są impregnaty, mogą być na bazie rozpuszczalnika lub wodne (wystrzegaj się tylko tych w postaci gęstej, bo to już nie impregnat mimo, że producent tak pisze na opakowaniu). Można znaleźć naprawdę dobre produkty ale nie w marketach i składach budowlanych, trzeba szukać dostawców wyrobów profesjonalnych i bywa, że nie są one wcale takie drogie. W przypadku wyrobów popularnych o niższej jakości, można to zrekompensować większą ilością warstw. Edytowano przez lak-serwis (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...

Witam serdecznie, planuję zakupić dom z bali i powoli przygotowuję się do pierwszej impregnacji. Chyba najbardziej przekonuje mnie ognioochronny środek HOLZProf Eco. Mam jednak kilka wątpliwości, czy impregnat stosuje się po obu stronach ścian, czy powinno się powtarzać aplikację i czy pokrywając drewno tym preparatem mogą zrezygnować z lakierowania i lazuru. Czytałam, że produkt ma 10 letnią gwarancję, ale po ilu latach najlepiej jest powtórzyć impregnację. Będę ogromnie wdzięczna za wszelkie, konstruktywne uwagi. Pozdrawiam!Koliba_BL-740-a0-p.jpghttp://www.archeton.pl/projekt-domu-Koliba_BL_760_opisogolny

Edytowano przez liczi (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...