Skocz do zawartości

Cokół z kamienia


Recommended Posts

Chcę zrobić cokół z kamienia (kamień łupany, płaski, okładzina).
Powyżej będzie elewacja drewniana wysunięta na około 15cm ze względu na ocieplenie ścian.
Cokół będzie sięgał ponad fundament do poziomu 1-ego max-a.
Pierwotnie chciałem przykleić styrodur i przykołkować go a następnie na kleju elastycznym (cokolwiek to znaczy) przykleić te płyty kamienne.
Nie jestem jakoś jednak specjalnie przekonany takiej technologii wykonania.
Rozważam położenie na ścianie 5 cm warstwy perlitobetonu, do której później na "cemencie" przykleję kamień.
Zastanawiam się jaką konstrukcję musiałbym wykonać na ścianie, aby ta warstwa betonu nie "odeszła"?
Wystarczyłoby co 0,5 m nawiercić ścianę i powbijać pręty żebrowane?
Trzeba byłoby zrobić jakąś stopę poniżej?
Robił ktoś coś podobnego i może coś doradzić?
Link do komentarza
Cytat

Płytki przykleja się na zaprawie do kamienia.


Nie bardzo rozumiem?
Jakie płytki do jakiego kamienia?
--
Może źle się wyraziłem (mam z tym trudności czasami icon_mrgreen.gif) .
Jeszcze raz:
Szukam innego rozwiązania technologicznego zamocowania okładzin kamiennych do ściany niż na styropianie/styrodurze.
Najchętniej "przymurowałbym" je do ściany na zaprawie cementowej lub innej, ale CHCĘ pod nie zamontować ocieplenie.
Chciałbym wykonać ocieplenie z 5cm warstwy perlitobetonu.
Wyobrażam sobie, że zrobię szalunek z płyty osb przy ścianie i wleję tam ten beton ciepłochronny do odpowiedniej wysokości.
Chciałbym zapytać o to, czy konieczne będzie zbrojenie i zakotwienie całości do ściany (zrobione przed wylaniem betonu) oraz czy muszę zrobić jakąś wylewkę betonową pod spód (80cm poniżej poziomu) tej warstwy, na której będzie zrobiony cokół?
Czy to w ogóle trzyma się tzw. kupy?

Link do komentarza
Cytat

A ja odnoszę wrażenie,że autor tego tematu lubi komplikować sobie budowę albo inaczej to ujmę lubi wyzwania icon_biggrin.gif


Absolutnie NIE!
Nie lubię niczego komplikować, dlatego szukam porad od osób bardziej doświadczonych.
Czy ktoś spróbuje mnie przekonać do przyklejenia kamienia do styroduru?
A może nie warto dawać pod niego ocieplenia? Bo wg. mnie trzeba...
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...