Skocz do zawartości

Rury drenarskie


Recommended Posts

Witam


Mam w działce rury drenarskie. Jedna z nich koliduje z fundamentami. W związku z tym sporządziłem operat wodno-prawny, który nakazuje ją przerwać i zrobić obejście obok fundamentu. Ponadto przerwany sączek należy wykopać. Zacząłem szukać ekipy, która to zrobi. Rozmawiałem z dwoma. Każdy z nich mówi coś innego. Pierwszy uważa, że trzeba wykopać ten sączek, drugi niekoniecznie, wystarczy go zalepić z dwóch stron. Prośba o poradę, jeśli ktoś spotkał się z podobnym tematem. Jest konieczne wykopywania czy nie. Chciałbym to zrobić zaraz przed wykopaniem fundamentu.
Link do komentarza
Cytat

Witam


Mam w działce rury drenarskie. Jedna z nich koliduje z fundamentami. W związku z tym sporządziłem operat wodno-prawny, który nakazuje ją przerwać i zrobić obejście obok fundamentu. Ponadto przerwany sączek należy wykopać. Zacząłem szukać ekipy, która to zrobi. Rozmawiałem z dwoma. Każdy z nich mówi coś innego. Pierwszy uważa, że trzeba wykopać ten sączek, drugi niekoniecznie, wystarczy go zalepić z dwóch stron. Prośba o poradę, jeśli ktoś spotkał się z podobnym tematem. Jest konieczne wykopywania czy nie. Chciałbym to zrobić zaraz przed wykopaniem fundamentu.



Jeżeli tylko jedna to prawdopodobnie zachodzi na nią róg budynku .Zaszalować róg pod skosem zalać fundament 10 cm od drenu (osiadanie budynku) tak żeby ściany fundamentowe mieściły się na fundamencie.
Dren może spełniać rolę odprowadzenia wód gruntowych ,opadowych rozłączenie ciągu drenów i ("zalepienie z dwóch stron" )może skutkować zalaniem. Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...