Skocz do zawartości

Płytki z cegieł


sepoy

Recommended Posts

Zakupiłem na allegro 6m2 płytek z cegieł i będę je chciał zabudować na ściance telewizyjnej w salonie.
Robił już ktoś coś podobnego? Na razie wkułem się z przewodami wentylacyjnymi w ścianę - będą tam przewody z TV i kina domowego (pomysł ściągnąłem z Forum od Deamosa icon_smile.gif). Ściany są już niestety tynkowane tynkiem gipsowym, a na dodatek pokryte gładziami z flizeliną. Można przykleić płytki bezpośrednio na gładzie, czy lepiej je wcześniej przeorać?
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Ściągam i gładzie, i tynk, to już postanowione. Przymierzałem się do tego wczoraj i gładzie nie trzymały się równo podłoża, natomiast tynk zacząłem zdzierać niejako przy okazji. Po to żeby schować nieco tą ściankę z cegłami (cegły będą na ściance, na 2m pasie od podłogi aż po sufit. Dziękuję wszystkim za rady.
Link do komentarza
Wklejam zdjęcie zgodnie z obietnicą. Cegły dużo lepiej prezentują się wieczorem, gdy są podświetlone halogenami ale nie chce mi się wyciągać aparatu więc zrobiłem foty telefonem. Oczywiście dobrze byłoby porządnie ustawić sprzęt, pochować kable i przewody w tunelu jednak na wszystko brakuje mi czasu, a na razie zbyt często zmieniam ustawienia, bo sprzęt jest nowy i nie chce mi się poprawiać za każdym razem.

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Cytat

Wklejam zdjęcie zgodnie z obietnicą. Cegły dużo lepiej prezentują się wieczorem, gdy są podświetlone halogenami ale nie chce mi się wyciągać aparatu więc zrobiłem foty telefonem. Oczywiście dobrze byłoby porządnie ustawić sprzęt, pochować kable i przewody w tunelu jednak na wszystko brakuje mi czasu, a na razie zbyt często zmieniam ustawienia, bo sprzęt jest nowy i nie chce mi się poprawiać za każdym razem.
[attachment=13309:2012_03_..._Gliwice.jpg]


te cegły są piękne,też będę takie miała,tylko białe icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Wklejam zdjęcie zgodnie z obietnicą. Cegły dużo lepiej prezentują się wieczorem, gdy są podświetlone halogenami ale nie chce mi się wyciągać aparatu więc zrobiłem foty telefonem. Oczywiście dobrze byłoby porządnie ustawić sprzęt, pochować kable i przewody w tunelu jednak na wszystko brakuje mi czasu, a na razie zbyt często zmieniam ustawienia, bo sprzęt jest nowy i nie chce mi się poprawiać za każdym razem.
[attachment=13309:2012_03_..._Gliwice.jpg]


Hhehehe, masz bliźniaczą ścianę jak ja ( WIĘC MNIE SIĘ PODOBA icon_smile.gif) i w dodatku podobne rozmieszczenie pokoju...
POZDRAWIAM
Link do komentarza
Cytat

Wklejam zdjęcie zgodnie z obietnicą. Cegły dużo lepiej prezentują się wieczorem, gdy są podświetlone halogenami ale nie chce mi się wyciągać aparatu więc zrobiłem foty telefonem. Oczywiście dobrze byłoby porządnie ustawić sprzęt, pochować kable i przewody w tunelu jednak na wszystko brakuje mi czasu, a na razie zbyt często zmieniam ustawienia, bo sprzęt jest nowy i nie chce mi się poprawiać za każdym razem.
[attachment=13309:2012_03_..._Gliwice.jpg]



Wyszło super! Halogeny podkreślają kolor cegły - musi wyglądać jeszcze lepiej wieczorem.
Link do komentarza
Dziękuję wszystkim za komentarze i uwagi. Efekt końcowy "ścianki z cegieł" bardzo mi się podoba i naprawdę jestem z niego zadowolony. Tym bardziej, że pomysł na półki pod kino (wmurowane blaty) jest naszego autorstwa i nigdzie nie widzieliśmy wcześniej podobnych. Czy inne fugi byłyby lepsze? Może tak, może nie. Do wyboru były jasny beż, jasny i ciemny szary oraz ciemna cegła. Wybraliśmy beż i najważniejsze, ze podoba się nam, a jeśli jeszcze komuś, to już całkiem super icon_biggrin.gif
Cytat

Hhehehe, masz bliźniaczą ścianę jak ja ( WIĘC MNIE SIĘ PODOBA icon_smile.gif) i w dodatku podobne rozmieszczenie pokoju...
POZDRAWIAM


Heheh oglądałem Twoją ściankę. Też jest super. Na szczęście Ty masz psa, a ja kota więc nie pomylimy ścianek icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Wklejam zdjęcie zgodnie z obietnicą. Cegły dużo lepiej prezentują się wieczorem, gdy są podświetlone halogenami ale nie chce mi się wyciągać aparatu więc zrobiłem foty telefonem. Oczywiście dobrze byłoby porządnie ustawić sprzęt, pochować kable i przewody w tunelu jednak na wszystko brakuje mi czasu, a na razie zbyt często zmieniam ustawienia, bo sprzęt jest nowy i nie chce mi się poprawiać za każdym razem.
[attachment=13309:2012_03_..._Gliwice.jpg]



Wygląda super icon_smile.gif Mi się z taką stonowaną fugą podoba, bo cegła sama w sobie jest na tyle "mocna", że nie potrzeba podkreślać fug.

A pomysł na blaty też super. Doskonale to wygląda z resztą mebli, tych które widać, oczywiście icon_smile.gif
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...