Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

DOM Z DREWNA -Działka Rekreacyjna


Recommended Posts

Odziedziczyłem działkę po dziadkach nad jeziorkiem i chcę przemienić ją w działeczkę rekreacyjną. Chcę tam postawić dom drewniany. Dopiero zaczynam się orientować w ofercie, która (już zdążyłem zauważyć), jest bardzo bogata. Doradźcie mi proszę, jak można zweryfikować dobrą ofertę? Nie mam wśród znajomych osób, którzy zdecydowali się na takie inwestycje. Jestem zdecydowany na dom drewniany (z bali), ponieważ nie wykluczam zamieszkania w nim na stałe za klika dobrych lat „na starość icon_smile.gif”. Będę wdzięczny za wszelkie porady, na co zwracać uwagę przy wyborze wykonawcy, jak analizować oferty
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stach
Nie wiem gdzie jest ta działka - chodzi o transport. Mogę polecić producenta z Radzynia Podlaskiego, dokładne namiary pewnie od wójka Google. Ci radzynianie postawili w Stężycy taki domek moim znajomym ( mam go wykańczać wewnątrz), Jest dobrze wykończony, montaż był szybki i dokładny. Koszt też taki realny.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alekkras - sądzę, że masz dobry pomysł, pod warunkiem, że naprawdę planujesz zamieszkać w tym domu. Jeżeli miałby to być jedynie domek letniskowy, sezonowy, to wydaje mi się, że nie opłacałoby się inwestować w projekt chyba, że jesteś nieźle dziany. Ja mam 2 lata dom drewniany z bala Honka, od zawsze chciałem taki postawić swojej rodzinie, ponieważ całe życie mieszkałem w takim domu.
Analizując oferty zwróć uwagę na:
- (oczywiście!!!) Drewno, technologię stawiania – od niej dużo zależy, czy np. dom będzie utrzymywał ciepło, obsługę posprzedażową (gwarancje, serwis), promocje, możliwość ingerencji w projekt
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 • 3 miesiące temu...
Dokładnie, Pan Ryszard ma rację. W mojej rodzinie wybudowali dom współpracując z Honką. Projekt interesujący, szczególnie dla zwolenników drewnianych rozwiązań. Taki dom idealnie sprawdza się w surowych klimatach. Moim zdaniem budownictwo z bali to inwestycja życia. Z aspektów atrakcyjności technicznych, za domami drewnianymi przemawia lekkość konstrukcji, szybszy czas realizacji i możliwość budowy w każdym sezonie. Wykonawca też jest tu nie bez znaczenia, ofert w drewnianych budowach jest na rynku polskim coraz więcej, ważne by znaleźć jednego z najlepszych
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 • 2 tygodnie temu...
 • 4 miesiące temu...
 • 6 lata temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Aż tak zle?... Szpachlowanie - jeśli dobrze pamietam to na spoiwa pionowe płyt położona była taśma (ale nie jestem pewna czy w rogach tez), natomiast na łączeniach ściany z sufitem tylko akryl i to na samym końcu. Czy to normalne? Czy wszędzie na spoinach nie powinien być najpierw gips a na to taśma/siatka i potem znowu szpachla?     
  • Dlatego ja  nie rozumiem histerii że importujemy  średnio 10% prądu po cenie 62 Euro /MWh a produkcja u nas jest 64 Euro/MWh  i do tego syf. Nikt nie  jest od nikogo niezależny w 100%  i trzeba to zaakceptować a nie mieć mentalność jak sprzed 1795 roku., co i tak gówno dało bo doszło do rozbiorów. 
  • Firma sugeruje zasłonięcie ewidentnego swojego partactwa. Płyty g/k nie zostały prawidłowo zamocowane, prawdopodobnie spartaczone jest wykonanie stelażu. Całość do ekspertyzy i całkowitego zwrotu kosztów. Roboty trzeba wykonać od nowa. Być może również źle wykonano szpachlowanie, spoiny nie są bandażowane. Ale bez właściwego stelażu i mocowania końców płyt g/k, nie pomoże nawet Święty Boże, pęknięcia wylezą zawsze. Nawet w budynkach murowanych, o fundamentach ustabilizowanych przed laty.    Żadne naprawianie nie pomoże, to jest fuszerka nie z tej ziemi. To wszystko trzeba zdjąć i robić konstrukcję od nowa.
  • dodałby łyżkę wapna/cementu oraz proszku do pieczenia i byłby gazobetonowe "kulki" na wisiory...
  • Już się zaczyna, bo w Unii porównuje się stawki za kWh w poszczególnych krajach. I tu nasze są wysokie. Co i tak nie oddaje rzeczywistości, gdyż nie ma w nich wszelkich opłat "mocowych" na rozwój fotowoltaiki, na wille Obajtka i cały szereg innych. Dopiero jak się to wszystko podsumuje i obliczy stawkę rzeczywistą... wtedy dopiero się okazuje gdzie jesteśmy i gdzie tkwi nasza ręka. 
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...