Skocz do zawartości

DOM Z DREWNA -Działka Rekreacyjna


Alekkras

Recommended Posts

Odziedziczyłem działkę po dziadkach nad jeziorkiem i chcę przemienić ją w działeczkę rekreacyjną. Chcę tam postawić dom drewniany. Dopiero zaczynam się orientować w ofercie, która (już zdążyłem zauważyć), jest bardzo bogata. Doradźcie mi proszę, jak można zweryfikować dobrą ofertę? Nie mam wśród znajomych osób, którzy zdecydowali się na takie inwestycje. Jestem zdecydowany na dom drewniany (z bali), ponieważ nie wykluczam zamieszkania w nim na stałe za klika dobrych lat „na starość icon_smile.gif”. Będę wdzięczny za wszelkie porady, na co zwracać uwagę przy wyborze wykonawcy, jak analizować oferty
Link do komentarza
Gość stach
Nie wiem gdzie jest ta działka - chodzi o transport. Mogę polecić producenta z Radzynia Podlaskiego, dokładne namiary pewnie od wójka Google. Ci radzynianie postawili w Stężycy taki domek moim znajomym ( mam go wykańczać wewnątrz), Jest dobrze wykończony, montaż był szybki i dokładny. Koszt też taki realny.
Link do komentarza
Alekkras - sądzę, że masz dobry pomysł, pod warunkiem, że naprawdę planujesz zamieszkać w tym domu. Jeżeli miałby to być jedynie domek letniskowy, sezonowy, to wydaje mi się, że nie opłacałoby się inwestować w projekt chyba, że jesteś nieźle dziany. Ja mam 2 lata dom drewniany z bala Honka, od zawsze chciałem taki postawić swojej rodzinie, ponieważ całe życie mieszkałem w takim domu.
Analizując oferty zwróć uwagę na:
- (oczywiście!!!) Drewno, technologię stawiania – od niej dużo zależy, czy np. dom będzie utrzymywał ciepło, obsługę posprzedażową (gwarancje, serwis), promocje, możliwość ingerencji w projekt
Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
Dokładnie, Pan Ryszard ma rację. W mojej rodzinie wybudowali dom współpracując z Honką. Projekt interesujący, szczególnie dla zwolenników drewnianych rozwiązań. Taki dom idealnie sprawdza się w surowych klimatach. Moim zdaniem budownictwo z bali to inwestycja życia. Z aspektów atrakcyjności technicznych, za domami drewnianymi przemawia lekkość konstrukcji, szybszy czas realizacji i możliwość budowy w każdym sezonie. Wykonawca też jest tu nie bez znaczenia, ofert w drewnianych budowach jest na rynku polskim coraz więcej, ważne by znaleźć jednego z najlepszych
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 4 miesiące temu...
  • 6 lata temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • To błąd i nieznajomość tematu. Beton jest ok Jak dasz samą folię na chudziaka to po kilku latach zgnoisz styropian, stracisz izolacyjność cieplną posadzki. Większe rachunki za ogrzewanie wyrównają sknerstwo, czyli  brak papy, pozorna  oszczędność na papie termozgrzewalnej, dyfuzja  ci dokopie.   To daj samą folię bez styropianu, wtedy zaoszczędzisz już na maxa. Jak dziecko we mgle.    
    • Powinien Pan wnieść do sądu wniosek o przywrócenie posiadania tegoż przejazdu. Bez znaczenia czy był on prawny, czy bezprawny – naniesiony na mapy, czy nie – szereg lat używany jako przejazd stanowi o posiadaniu, a jego zagrodzenie daje Panu prawo żądania przywrócenia stanu poprzedniego.
    • I przegród "ruchomych".  Bo najwięcej ciepła spiernicza "powierzchniami wspólnymi". Chociażby klatką schodową. Drzwiami i oknami.
    • Nie tylko wylewka oddaje wilgoć, ale i przyjmuje. Chociażby z powietrza. A jeśli położyłeś na nią styropian w folii, to na folii się skrapla i nie odparowuje. Stąd kształt mokrej plamy. Kiedy to robiłeś, znaczy chudziak i wylewkę? Czy ten piasek pod chudziakiem był suszony?
    • Jeżeli istniejąca izolacja i kołki przeniosą ciężar następnej warstwy to ok. Klasa A – domy jednorodzinne zużywające rocznie mniej niż 63 kWh energii na m2 oraz bloki i kamienice z wynikiem poniżej 59 kWh.   Zastosowanie wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła – dzięki temu można uniknąć „uciekania” ciepła przez wentylację, co może powodować duże straty na ogrzewaniu,   Dodać odatkową izolację przegród zewnętrznych, lub wykonanie ocieplenia materiałem o bardzo dobrych parametrach (w przypadku budynków nieocieplonych) – czasami wystarczy ocieplić stropodach wełną lub wybrać styropian grafitowy, aby znacznie zmniejszyć zapotrzebowanie roczne,   Dodać instalację fotowoltaiczną na dachu – to jeden ze skuteczniejszych sposobów na obniżenie współczynnika EP nawet o 30%, a zaletą takiej inwestycji jest mała inwazyjność i możliwość przeprowadzenia prac nawet, gdy wszystkie prace budowlane i wykończeniowe zostały zrealizowane.   Wymiana stolarki itd.   Trzeba zrobić Audyt, czyli dowiadujemy się jak jest teraz, a następnie doprojektować zmiany, które wpłyną na polepszenie  klasyfikacji energetycznej tego budynku.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...