Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
xluciax

drzwi zewnętrzne

Recommended Posts

Proszę o pomoc ws nowozamontowanych drzwi wejściowych w domu jednorodzinnym.
W październiku zakupiłam drzwi zewnętrzne stalowe, od samego początku się nie domykały...po 3 miesiącach walki z firmą montującą (dostawcą) okazało się, że skrzydło jest wypaczone i nalezy je bezwzględnie wymienić. W między czasie okazało się, że zamontowane drzwi są mniejsze od tych które zamówiłam. Stare skrzydło miało szer. 930mm, na umowie sporządzonej przez przedstawiciela handlowego zapisano wymiar 930x2020mm co oczywiście nie wzbudziło moich zastrzeżeń (tym bardziej, że Pani podczas pomiaru zmierzyła wyłącznie szerokość skrzydła, potwierdzając, że drzwi to "90-tki"). Zamontowane drzwi w świetle ościeżnicy mają dokładnie 800mm uwzględniając grubość drzwi 740mm. Firma upiera się, że podany wymiar uwzględnia szerokosć ościeżnicy tym samym nie chce wymienić na drzwi o większych wymiarach. W ROZPORZĄDZENIU MINISTRA INFRASTRUKTURY z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie, wyraźnie jest zapisane w jaki sposób mierzy się drzwi oraz jaki wymiar powinny mieć drzwi wejściowe (0,9m). Naturalnie napisałam pismo do tej firmy (nie pierwsze) informując ich o powyższym, jednak nadal upierają się przy swoim.
Co mogę dalej robić? Rozwiązanie umowy oczywiście nie wchodzi w rachubę (ze str. firmy). Zaznaczę, że do "90-tek" dopłaciłam 200zł, bo wcześniej podana przez nich cena dotyczyła "80-tek" (które pewnie bez ościeżnic miałyby jakieś 60cm:/).
Bardzo proszę o pomoc w sprawie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zawiadom sprzedawcę, że drzwi nie są zgodne z umową – jeśli od zakupu nie minęło 6 m-cy, to są one niezgodne w chwili zakupu. W zawiadomieniu zaproponuj sposób załatwienia tej sprawy z terminem wykonania np. 30 dni od daty otrzymania.
Pismo wyślij pocztą za pokwitowaniem odbioru.

Jeśli w terminie 14 dni od otrzymania, sprzedawca nie zajmie stanowiska – znaczy, że zastrzeżenia przyjmuje w całości.
W razie wątpliwości lub (i) niemożności załatwienia ze sprzedawca tej reklamacji – udaj się do najbliższego biura Federacji Konsumentów, tam otrzymasz bezpłatna pomoc prawną – łącznie z ewentualnym założeniem sprawy w sadzie (przez nich, niejako z urzędu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Zacząłem oglądać foruma...     Lupka nie znika - pojawiła się z otwarciem strony...    
  • Witam wszystkich!

   Jestem nowy na forum bo szczerze pierwszy raz zabieram się za budowanie czegoś większego niż garaż i dotąd nie potrzebowałem konsultacji ;).   Sprawa wygląda tak. Kupiliśmy z  żoną w grudniu ubiegłego roku od gminy działkę budowlaną 800m2. Sprawdziłem przed zakupem mapę zasadniczą (według niej przez działkę biegnie jedynie podziemna linia telekomunikacyjna ale jej usytuowanie mi nie przeszkadza) poza tym sprawdziłem warunki przyłączenia wody i prądu (tu wszystko bez problemów), na pytanie o warunki przyłączenia kanalizacji dostałem odpowiedź negatywną - brak kanalizacji na tym trenie.
   Dodam, że działka jest po dawnych ogródkach przydomowych - bardzo zachaszczona i zaśmiecona a do tego ze starą, rozwalającą się szopą. Obejrzałem jeszcze przed zakupem wszystko (jak mi się wydawało) w terenie i ostatecznie działka przeszła na moją własność za niezbyt wygórowaną kwotę. W akcie notarialnym i księdze wieczystej brak zapisów o służebności.
   Wystąpiłem od razu o WZ, które dostałem z początkiem kwietnia i przystąpiłem do porządkowania działki. 
   I tu niespodzianka - pod stertą martwej roślinności w ogólnym gruzowym śmietnisku widzę leżącą kwadratową płytę. Płyta dała się łatwo przesunąć bo nie była w niczym osadzona a pod nią zobaczyłem starą, rozsypującą się ceglaną studzienkę, mniej więcej 60x60cm o głębokości ok 1m. a dołem płynie sobie, między dwiema kamionkowymi rurami, strużka ścieków. Na boki poprowadzone jeszcze dwie rury, które wydają się zapchane ziemią.

   Złapałem sąsiada mieszkającego w niewielkim domu wielorodzinnym jakieś 25m od mojej działki (oddzielony pasem zieleni i drogą dojazdową) i pytam co to, a on mówi, że to rura łącząca ten dom wielorodzinny z szambem, które jest umiejscowione jakieś 60m dalej za moją działką.

   Rura biegnie jakieś 6m od drogi czyli w miejscu, które biegnie za bezwzględną linią zabudowy wyznaczoną w WZ.

   Pojechałem do gminy ale tam w referacie infrastruktury nie wiedzą nic ani o istnieniu szamba, ani o rurze.

   Teoretycznie mogę wybudować dom głębiej w działce ale nie ukrywam, że wolałbym budować w bezwzględnej linii zabudowy zyskując większy ogródek na tyłach.

   Na ten moment wysłałem oficjalne pismo do gminy z prośbą o wyjaśnienie o co chodzi z tą "rurą widmo" i żądaniem podjęcia działań chroniących przed zagrożeniem dla środowiska (studzienka jest w fatalnym stanie - dolne cegły niemal zniknęły i ścieki mogą przesączać się do gruntu). Uprzedziłem, że jeśli będę ponosił koszty z tytułu niespodzianki to będę żądał odszkodowania za sprzedaż działki z wadą prawną (być może okaże się, że sąd ustanowi zasiedzianą służebność przesyłu).
   Posłałem też pismo do nadzoru budowlanego z wnioskiem o wyjaśnienie czy to nie samowola.
   Szczerze to najbardziej obiecujące wydaje się trzymanie kwestii zagrożenia skażeniem bo to teren natura 2000.

   Nie przeszkadzała by mi służebność, byle by rura biegła tak, żeby nie przeszkadzała w budowie i była szczelna.

   Macie może jakieś doświadczenia w podobnym temacie? Czy możliwe jest, żeby istniały legalne instalacje przesyłowe nieistniejące na mapach i o których nie wie samorząd?
  • Nooo... nowe emotki... a po co ich tyle??? sa nie do ogarnięcia... nigdy nie odczuwałem braku... flagi... nooo, są SUPER NIEZBĘDNE ... rozwijają się i rozwijają... bez sensu!!! Dajcie chociaż te stare na samej górze i chociaż ze dwa paski w Recently Used  bo przecież kto tam będzie studiował nową zawartość i je wstawiał???   Wszystko przedłuża rozwijanie sie stronki... bez sensu...   Moim zdaniem - oczywiście... nie zauważyłem żadnej zmiany... było dobrze...
  • Mieliśmy aktualizację, jeszcze odrobinę będziemy zmieniać. Możliwe, że nie wszystko działa tak jak powinno. Pracujemy...
 • Popularne tematy

×