Skocz do zawartości

zmiana warunków przyłącza a pozwolenie na budowę..


Recommended Posts

Cytat

Witam. Mam następujący problem, czy w trakcie zmiany warunków przyłącza energetycznego z linii napowietrznej na linię kablową, mogę się starać o pozwolenie na budowę ?
dziękuję z góry za pomoc


Przecież to nie koliduje z PnB bo aby starać się o PnB musiałeś mieć zapewnienie podłączenia mediów a przyłącze energetyczne jest kolejnym krokiem , bynajmniej u mnie tak jest.
Link do komentarza
Dziękuje za odpowiedź, ale dzisiaj też nie próżnowałem i zadzwoniłem do wydziału architektury w moim starostwie i zapytałem u źródła. Potwierdziło się to co napisał Pan na forum, a więc to, że dla nich liczy się fakt zapewnienia dostawy energii przez ZE, a nie rodzaj i czas wykonania przyłącza. I wszystko by było okej, gdyby mnie nie podkorciło zadzwonić do jeszcze jednego urzędu (starostwa sąsiedniego), w którym powiedziano mi, że nie mogę sie starać o PnB, ponieważ w późniejszym czasie (po zmianie warunków na kablowe) trzeba będzie zmienić PnB z uwagi na to, że zmianie uległy warunki przyłącza ???????!!!!!!!!!!
W sumie temat jest prosty, moje starostwo nie robi problemów więc nie ma co się martwić, ale dlaczego taka rozbieżność zdań panów urzędników (wydaje mi się, że w Polsce występuje zasada jednolitości prawa?!)
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

Dziękuje za odpowiedź, ale dzisiaj też nie próżnowałem i zadzwoniłem do wydziału architektury w moim starostwie i zapytałem u źródła. Potwierdziło się to co napisał Pan na forum, a więc to, że dla nich liczy się fakt zapewnienia dostawy energii przez ZE, a nie rodzaj i czas wykonania przyłącza. I wszystko by było okej, gdyby mnie nie podkorciło zadzwonić do jeszcze jednego urzędu (starostwa sąsiedniego), w którym powiedziano mi, że nie mogę sie starać o PnB, ponieważ w późniejszym czasie (po zmianie warunków na kablowe) trzeba będzie zmienić PnB z uwagi na to, że zmianie uległy warunki przyłącza ???????!!!!!!!!!!
W sumie temat jest prosty, moje starostwo nie robi problemów więc nie ma co się martwić, ale dlaczego taka rozbieżność zdań panów urzędników (wydaje mi się, że w Polsce występuje zasada jednolitości prawa?!)


Nic nie poradzimy na głupich urzędników delikatnie nazywając . Bo w warunkach dostawy energii nie ma mowy jakim typem będzie ona doprowadzona do domu czy linią napowietrzną czy kablowe jest tylko podana moc przyłączeniowa. Prawo jest jedno ale interpretacji tysiące icon_biggrin.gif
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...