Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Ratujemy stare chatki ...


Recommended Posts

Witam wszystkich zainteresowanych tematem. Że tak się wyrażę zawodowo zajmuje się m.in restaurowaniem starych drewnianych budynków, nie chcę robić sobie reklamy tylko dzielić się z wami doświadczeniami z takich prac dlatego mam pytanie do was czy w tym temacie mógłbym zamieszczać zdjęcia odnowionych chatek wraz z opisami? Niestety w swojej galerii mam tylko małą fotorelacje z odnawiania jednego budynku(zdjęcia juz dawałem w innym temacie) ale już mam sporo zdjęć 2 kolejnych chatek czekających na renowację. Planowany termin skończenia jednej to jesień br. a rozpoczęcia 2giej prawdopodobnie wiosna 2013r. Co wy na to? Oczywiście chciałbym aby inni użytkownicy forum również wklejali zdjęcia takich chatek i dzielili się z nami własnymi doświadczeniami- wiadomo człowiek uczy się całe życie.

Pozdrawiam
Link to postu
 • 4 tygodnie temu...
Witam, ponownie po dłuższej przerwie, spowodowanej wyjazdem na budowe a co za tym idzie brakiem czasu.


Wklejam dziś kilka zdjęć z renowacji pewnej chatki. Wszystkie prace trwały z przerwami od początku maja do końca września.


Brak obrazka

Tak wyglądała jak przyjechaliśmy po raz pierwszy ocenić stan techniczny budynku.

Brak obrazka

Od razu widać że chatka ma spory potencjał.


Brak obrazka

Prace ruszyły oczywiście od poprawienia i przekrycia dachu.

Brak obrazka

Żeby nadać domkowi stylowy wygląd, inwestor zdecydował się na pokrycie dachu wiórem osikowym.

Brak obrazka

Tu widać efekt.


Dom, ogólnie rzecz biorąc był w bardzo dobrym stanie, do wymiany jedynie kwalifikowało się kawałek widocznego poniżej bala, który spróchniał na całe szczęście na grubości max. 2 cm, dalej był zdrowy jak pozostałe. Oczywiście element został odpowiednio wymieniony.

Brak obrazka

Brak obrazka


Przepraszam, ale na dziś muszę kończyć. Jak tylko znajdę trochę czasu postaram się tu znów zajrzeć.
Link to postu

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Odświeżę temat uziemienia. Mam domek jednorodzinny całkowicie podpiwniczony. W części tej znajduje się garaż. W garażu jest wykopany kanał ale jeszcze nie wymurowany. Pomyślałem sobie, czy dobrym pomysłem przed wylaniem podłogi w kanale zakopać tam bednarkę i dodatkowo wbić pręt. Wtedy od tego miejsca pociągnąć kabel do skrzynki elektrycznej znajdującej się w domu (ganek). Na pewno plusem, jest ,że bednarka będzie głęboko i dużo poniżej poziomu przemarzania. Myślę, że im głębiej tym lepiej. Już sam garaż jest poniżej poziomu "0" i jeszcze sam kanał. Potem bym zasypał bednarkę, zrobił izolację np. papa i wylał podłogę kanału i wymurował ścianki. Czy to będzie dobre rozwiązanie? I jeszcze drugi pytanie. Wyczytałem , że żywotności bednarki to ok. 15lat (Jak wykonać dobre uziemienie domu? Pierwsza część poradnika dobrze wykonanej instalacji | Eleserwis - Bezpieczne i funkcjonalne instalacje elektryczne). Jeżeli to prawda , to po tym czasie instalacja by nie spełniała parametrów ochronnych. Myślałem, że kupię ok. 12m bednarki 30x4 zakpię pod kanałem wbiję dodatkowo pręt uziemiający ok. 3m , połączę z bednarką i dalej już kablem 16mm do tablicy z zabezpieczeniem. Budynek już jest postawiony wiele lat temu ,jest odebrany ale nigdy nie był zamieszkany. Kupiłem i jedną z wielu rzeczy , to wymieniam całą instalację elektryczną. Skrzynka licznikowa i z zabezpieczeniami jest nowa, ciągnę nowe kable w pokojach i zrobię uziemienie, którego dotychczas nie był.  Zależy mi na bezpieczeństwie , a nie na papierze, którego nie potrzebuję. Co radzicie w moim przypadku? 
  • Gość Dominik
   Jak obniżyć temperaturę podłogi nie obniżając temperatury w pokoju? Zmniejszyć temperaturę wody na kotle obecie min 18 max 40 czy może regulować na rozdzielacze?
  • Powierzchnia podłogi, która przewodzi ciepło z ogrzewania podłogowego powinna dawać nam komfort cieplny. Pozostaje tylko pytanie czy posadzka powinna być wyczuwalnie ciepła i jaka jest maksymalna rozsądna temperatura jaką może osiągnąć? Pełna treść artykułu pod adresem: https://budujemydom.pl/instalacje/ogrzewanie-podlogowe-i-grzejniki/a/12912-jaka-temperature-powinna-miec-posadzka
  • Niestety nie ma półsrodków. Albo konstrukcja z łat i kontrałt, albo PROBLEM w przyszłości.
  • Czy teraz ogrzewać dom żeby nie płacić bajońskich kwot? Stoję przez sporym remontem instalacji grzewczej  - wszystko do wymiany - i w zasadzie mogę wszystko, ale w ograniczonym budżecie. Co według waszych przewidywań ma sens w nadchodzących latach jeśli chodzi o ogrzewanie i grzanie wody?
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...