Skocz do zawartości

Ratujemy stare chatki ...


Recommended Posts

Witam wszystkich zainteresowanych tematem. Że tak się wyrażę zawodowo zajmuje się m.in restaurowaniem starych drewnianych budynków, nie chcę robić sobie reklamy tylko dzielić się z wami doświadczeniami z takich prac dlatego mam pytanie do was czy w tym temacie mógłbym zamieszczać zdjęcia odnowionych chatek wraz z opisami? Niestety w swojej galerii mam tylko małą fotorelacje z odnawiania jednego budynku(zdjęcia juz dawałem w innym temacie) ale już mam sporo zdjęć 2 kolejnych chatek czekających na renowację. Planowany termin skończenia jednej to jesień br. a rozpoczęcia 2giej prawdopodobnie wiosna 2013r. Co wy na to? Oczywiście chciałbym aby inni użytkownicy forum również wklejali zdjęcia takich chatek i dzielili się z nami własnymi doświadczeniami- wiadomo człowiek uczy się całe życie.

Pozdrawiam
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Witam, ponownie po dłuższej przerwie, spowodowanej wyjazdem na budowe a co za tym idzie brakiem czasu.


Wklejam dziś kilka zdjęć z renowacji pewnej chatki. Wszystkie prace trwały z przerwami od początku maja do końca września.


Brak obrazka

Tak wyglądała jak przyjechaliśmy po raz pierwszy ocenić stan techniczny budynku.

Brak obrazka

Od razu widać że chatka ma spory potencjał.


Brak obrazka

Prace ruszyły oczywiście od poprawienia i przekrycia dachu.

Brak obrazka

Żeby nadać domkowi stylowy wygląd, inwestor zdecydował się na pokrycie dachu wiórem osikowym.

Brak obrazka

Tu widać efekt.


Dom, ogólnie rzecz biorąc był w bardzo dobrym stanie, do wymiany jedynie kwalifikowało się kawałek widocznego poniżej bala, który spróchniał na całe szczęście na grubości max. 2 cm, dalej był zdrowy jak pozostałe. Oczywiście element został odpowiednio wymieniony.

Brak obrazka

Brak obrazka


Przepraszam, ale na dziś muszę kończyć. Jak tylko znajdę trochę czasu postaram się tu znów zajrzeć.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...