Skocz do zawartości

Czy wystarczy??


Recommended Posts

Witam,

Plan to zbudowac to:

http://gotowe-projekty-domow.pl/dom_przy_malowniczej.htm

po adaptacji usunięte zostały lukarny (z uwagi na zbyt duży koszt dachu i samych okien) i drzwi oraz okna na najdłuższej ścianie (północna strona)
Działka jest, media na działce, trochę kosztów odpada (projekt po adaptacjach, po geodecie - czekam na pozwolenie), drewno na szalunki mam własne.

Budżet jaki mam to ~300-310 tys, zależy mi na wykończeniu całego dołu i dwóch sypialni na piętrze - standard bez szaleństw. Wg wstępnych wyliczeń powinienem zmieścić się w 2.200-2.300 za m pu. - z rezerwą 200 pln za m.

Koszt budowy z kosztorysu przy generanym wykonawcy ~350 tys, syst. gospodarczym 270 tys - realne ceny??

Ogrzewanie to piec gazowy + kominek z płaszczem (wspomagający) i podłogówka po całosci, dach raczej blachodachówka

pozdrawiam Edytowano przez marcin.a (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
mam kilka spostrzeżeń... icon_rolleyes.gif

Cytat

po adaptacji usunięte zostały lukarny (z uwagi na zbyt duży koszt dachu i samych okien)



a co zamiast? czym doświetlisz poddasze?

Cytat

Budżet jaki mam to ~300-310 tys, zależy mi na wykończeniu całego dołu i dwóch sypialni na piętrze



nie licz na to, że wyjdzie dużo mniej bo piszesz że tylko dwie sypialnie na piętrze chcesz wykończyć ....
wykończenie to tylko farba i panele - TYLKO .... bo musisz na całej górze docieplić dach i skosy plus płyty k-g , rozłożyć instalacje , otynkować , zrobić schody na górę i hol na gotowo ... pozostała na górze do roboty jedna sypialnia i łazienka to pikuś - Pan Pikuś... takie groszowe sprawy .... icon_wink.gif

Cytat

Koszt budowy z kosztorysu przy generanym wykonawcy ~350 tys, syst. gospodarczym 270 tys - realne ceny??



270.000zł systemem gospodarczym - nierealne ....
życzę jak najbardziej sukcesu , zaczynaj skoro już zdecydowałeś , ale już teraz zastanawiaj się jak zdobyć pozostałą kasę...
może zdeczka to okrutne, ale obstawiam, że się nie zmieścisz ...
chyba , że robocizna za free lub bardzo tanim, kosztem ...
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Gość arturo72
Cytat

ja mam mniejszy i prostszy domek
miało mi wystarczyć 200k
a już przekroczyłem 300k i jeszcze końca nie widać icon_evil.gif
u mnie bez żadnych szaleństw


Prefabrykacja to jedno wielkie szaleństwo ;)
Mój dom wyceniany był przez Abakon na 350tys.zł za stan deweloperski a mam zamiar za 250tys.zł wprowadzić się i jest to na dobrej drodze ku temu ;)
Co najmniej stówka oszczędzona icon_smile.gif
Także,komu nie zalezy na kasie a chce szybko wybudować to idzie w keramzytowe praefabrykacje bez narzekania ;)
Jeśli ktoś zamierza tanio wybudować to nigdy nie polecę budowy z prefabrykatów !!! Edytowano przez arturo72 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...