Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Recommended Posts

Witam!

mieszkam od paru lat w starej kamienicy.. strasznie wszystko słychać od sąsiadów z dołu.. nawet jak pier..... tragedia:)

proszę Was o pomoc..

w tej chwili mam na podłodze beton cienką wylewkę.. i jakiś podkład pod panele i panele.. w kuchni gres i przedpokoju..

pytanie brzmi czy można zostawić te panele i gres i na to położyć płytę OSB coś około 18 -22 mm


na płytę OSB matę wygłuszającą np
http://allegro.pl/podklad-pod-podlogi-izof...2108140946.html


i na koniec deska lita podłogowa drewniana.. na zatrzask..czyli podłoga pływająca..

co o tym myślicie? i czy może lepiej przykleić podłogę?

chodzi mi też o wygłuszenie odgłosów sąsiadów z dołu..

dzieki z góry za odp!

Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mało prawdopodobne, aby dźwięki powietrzne (np. rozmowa) przenikały aż w takim natężeniu przez strop. Przyczyn należy szukać raczej w rozchodzeniu się ich przez kanały wentylacyjne, szachty instalacyjne.

Proponowany sposób wyciszenia podłogi ma zastosowanie do ochrony przed przenoszeniem dźwięków uderzeniowych (np. kroki) z pomieszczenia w którym zastosowano taką izolację. Ponadto przewidywane warstwy podniosą poziom podłogi o
kilka cm i co wtedy z drzwiami?
 • Lubię to 1
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam! dziękuję za odp..

mam połączony pokój z kuchnią i przedpokojem..

szachtami z instalacją też chcę się zająć.. mam zamiar je wygłuszyć yotongiem multipor.. albo styropianem.. nie wiem jeszcze..
z wentylacji to tylko okap.. ale chyba nic z tym się nie da zrobić..

myślę że ma Pan racje co do tych dwóch kwestii wyżej.. ale druga połowa przedostających się dzików to może być jednak podłoga.. wcześniej na tej podłodze były legary pełno gruzu i podwójne deski..

nie ma możliwości wygłuszenia w przeciwną stronę? żeby dźwięki się do mnie nie przedostawały?

jeżeli chodzi o drzwi to tylko te w łazience będę musiał przyciąć.. ale to chyba nie będzie aż taki problem..myśli Pan że mogę zrobić podłogę tak jak napisałem.. czyli na panele i gres przykleiłbym klejem płytę OSB na nią położył tą matę wygłuszającą.. i na to deskę litą w systemie klik klak ( pływającą ) ?

Pozdrawiam
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 • 1 miesiąc temu...
ja mam pytanie w podobnym temacie, w moim domu rodzinnym są stare, jakieś 30.letnie podłogi, stare drewniane itp. chcielibyśmy zrobić remont w wakacje, wymienić między innymi podłogi,odnowić ściany itp. ale nie w tym rzecz. Czy można na takie stare podłogi połozyc panele?? czy raczej lepeij zerwać stare i zrobić wylewki na nowo??
Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Pewnie tak. Jeśli jeszcze dobrze zabezpieczysz całość, aby Ci nie zgniło z czasem, to ma duże szanse przetrwać. Ale mam drugie "ale". Spójrz na pierwszą z fotografii, które zamieściłeś. Niedawno toczyłem spór z @Elfir w jakimś temacie, o daszek nad tarasem. Że ogranicza światło w pomieszczeniu. I u Ciebie będzie to samo. Pomieszczenia od strony tarasu będziesz miał mocno zacienione. A w dni pochmurne wręcz ciemne. Ludzie robią dachy nad tarasami z poliwęglanu, żeby nie ograniczać światła, bo jego większość wpada do okien jednak z góry. Czy wziąłeś to pod uwagę?
  • Słyszeliście już o programie Moje Ciepło, który ma zostać uruchomiony w pierwszej połowie 2022 roku? Od czasu zamknięcia dotacji w nowych domach w Czystym Powietrzu na koniec 2019 roku, to będzie pierwszy program, który umożliwi dofinansowanie pompy ciepła. W planach jest 30% dofinansowania, maks. 21 tys. zł w zależności od wybranej pompy ciepła.
  • Wiedziałem, że warto dać sygnał, co zamierzam zrobić. Dobrze, że mi otwieracie oczy na pewne sprawy. A teraz garść szczegółów technicznych dotyczących konstrukcji, które może lekko rozjaśnią, czemu nie obawiam się różnych spraw pogodowych.   Otóż: Osiem słupów wysokości 260 cm o przekroju 14x14cm stoi w rozstawie co 220cm wzdłuż i w odstępie 260cm w poprzek. Słupy posadowione są na stopach fundamentowych 40cmx40cm z betonu sięgających na głębokość 80cm (to te bliżej domu), i 115cm (to te dalej od domu). Słupy zbrojone są prętami 4 x fi10 mm ze strzemionami w rozstawie co 15cm.   Na słupach leżą belki poprzeczne o przekroju 14 cm x 14cm, czyli jak kto nie wie: są to belki grube, takie na murłaty. Całość spięta jest poprzecznymi belkami o przekroju 14 cm x 14cm (poziome belki - murłaty) za pomocą łączeń ciesielskich i dodatkowo skręcona wkrętami ciesielskimi. Wkrętów jest ... od groma, bo każde ciesielskie łączenie jest ustabilizowane co najmniej trzema wkrętami. Wkręty od fi 6 x 120 do fi 6 x 240.   Krokwie o przekroju 7x14cm mają rozpiętość 260 cm od słupa do słupa. Łączenie krokwi do "murłat" zrobiłem za pomocą wkrętów i zaciosów (czy jak zwał). Krokwie są rozłożone co 37 cm w osi, co daje rozstaw 30 cm w świetle. Tak gęsto i w takim przekroju drewna to nawet chyba stropów się nie buduje, bo tam co prawda szerokość belek jest większa, za to nie mają one grubości 7cm  i ich długość od podpory do podpory jest daleko większa niż te moje 260 cm.   No więc słuchajcie, sądzę, że ta konstrukcja postawiona jest z dużym zapasem, jeśli chodzi i o przekroje, i o rozstaw słupów, i o rozmieszczenie krokwi. Konsultowałem ten ustrój z konstruktorem i nie ma tu ściemy żadnej. Ta moje konstrukcja ma, sądzę, większą nośność niż niejedna konstrukcja połaci dachu krytej dachówką, bo tam rozstaw krokwi wynosi coś koło 90 cm, podczas gdy u mnie ten rozstaw wynosi 37 cm. No a znowu krokwie są w konstrukcjach więźby podpierane co jakieś 300 cm, a u mnie to jest 260 cm. Słupy konstrukcji więźby stawia się co 400 cm albo i co 450 cm, a u mnie rozstaw słupów wynosi 220 cm.    Krótko mówiąc, mam las grubych słupów, na którym zamontowane są murłaty łączone zdublowanymi łączeniami ciesielskimi (tradycyjne i wkręty), a na nich leżą normalne krokwie podparte z 30% zapasem, jeśli chodzi o ugięcie. A do tego jeszcze są miecze.
  • Dołóż do tego 800 kg mokrego śniegu. Na metr kwadratowy. Tak jak wspomniałem, nie twierdzę, że to się od razu zawali. Ale trzeba uwzględniać takie obciążenia i mieć na uwadze, że spadek jest minimalny, a powierzchni brak gładkości. Wiec o zsuwaniu się śniegu nie ma mowy. Musi roztajać. Ale wszystko można zaplanować. 
  • Temu zapytałem z czego toto będzie ....Po roku będzie mógł PeZet posadzić dodatkowo na środku tego dachu kaczeńce.
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...