Skocz do zawartości

druga podłoga na istniejącej


Recommended Posts

Witam!

mieszkam od paru lat w starej kamienicy.. strasznie wszystko słychać od sąsiadów z dołu.. nawet jak pier..... tragedia:)

proszę Was o pomoc..

w tej chwili mam na podłodze beton cienką wylewkę.. i jakiś podkład pod panele i panele.. w kuchni gres i przedpokoju..

pytanie brzmi czy można zostawić te panele i gres i na to położyć płytę OSB coś około 18 -22 mm


na płytę OSB matę wygłuszającą np
http://allegro.pl/podklad-pod-podlogi-izof...2108140946.html


i na koniec deska lita podłogowa drewniana.. na zatrzask..czyli podłoga pływająca..

co o tym myślicie? i czy może lepiej przykleić podłogę?

chodzi mi też o wygłuszenie odgłosów sąsiadów z dołu..

dzieki z góry za odp!

Link do komentarza
Mało prawdopodobne, aby dźwięki powietrzne (np. rozmowa) przenikały aż w takim natężeniu przez strop. Przyczyn należy szukać raczej w rozchodzeniu się ich przez kanały wentylacyjne, szachty instalacyjne.

Proponowany sposób wyciszenia podłogi ma zastosowanie do ochrony przed przenoszeniem dźwięków uderzeniowych (np. kroki) z pomieszczenia w którym zastosowano taką izolację. Ponadto przewidywane warstwy podniosą poziom podłogi o
kilka cm i co wtedy z drzwiami?
Link do komentarza
witam! dziękuję za odp..

mam połączony pokój z kuchnią i przedpokojem..

szachtami z instalacją też chcę się zająć.. mam zamiar je wygłuszyć yotongiem multipor.. albo styropianem.. nie wiem jeszcze..
z wentylacji to tylko okap.. ale chyba nic z tym się nie da zrobić..

myślę że ma Pan racje co do tych dwóch kwestii wyżej.. ale druga połowa przedostających się dzików to może być jednak podłoga.. wcześniej na tej podłodze były legary pełno gruzu i podwójne deski..

nie ma możliwości wygłuszenia w przeciwną stronę? żeby dźwięki się do mnie nie przedostawały?

jeżeli chodzi o drzwi to tylko te w łazience będę musiał przyciąć.. ale to chyba nie będzie aż taki problem..



myśli Pan że mogę zrobić podłogę tak jak napisałem.. czyli na panele i gres przykleiłbym klejem płytę OSB na nią położył tą matę wygłuszającą.. i na to deskę litą w systemie klik klak ( pływającą ) ?

Pozdrawiam
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
ja mam pytanie w podobnym temacie, w moim domu rodzinnym są stare, jakieś 30.letnie podłogi, stare drewniane itp. chcielibyśmy zrobić remont w wakacje, wymienić między innymi podłogi,odnowić ściany itp. ale nie w tym rzecz. Czy można na takie stare podłogi połozyc panele?? czy raczej lepeij zerwać stare i zrobić wylewki na nowo??
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...