Skocz do zawartości

zmiana projektu a pozwolenie na budowę


bea23

Recommended Posts

Witam.
Kupiliśmy z mężem działkę z projektem i pozwoleniem na budowę. Chcielibyśmy zmienić usytuowanie domu na działce i projekt domu. Czy do urzędu do wniosku dołączam do starych dokumentów tylko nowy projekt, czy całość papierów muszę kompletować od nowa?
Link do komentarza
Tu sie nie zgodze . Nie trzeba (przynajmniej w mojej gmninie ). Właśnie wczoraj odebrałam nowe pozwolenie na budowe .Zmieniałam projekt na mniejszy. musiałm tylko zrobić nowa mapkę do celów projektowych , bo stara straciła ważność,a w miedzy czasie podłaczyli mi prąd i zrobiłam ogrodzenie. Tak wiec , kupiłam nowy projekt , zroblam mapke i nowa adaptacje projektu, architekt porobił xero wszystkich wcześniej złożonych dokumentow , i taki komplet wraz z wnioskiem o zmiane pozwolenia na budowe złożyłam w gminie. Pozwolenie jest wazne 3 lata , Przy tej zmianie czas leci dalej niestety, wiec masz ważne 3 lata od daty wydania pierwszego pozwolenia. pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

Tu sie nie zgodze . Nie trzeba (przynajmniej w mojej gmninie ). Właśnie wczoraj odebrałam nowe pozwolenie na budowe .Zmieniałam projekt na mniejszy. musiałm tylko zrobić nowa mapkę do celów projektowych , bo stara straciła ważność,a w miedzy czasie podłaczyli mi prąd i zrobiłam ogrodzenie. Tak wiec , kupiłam nowy projekt , zroblam mapke i nowa adaptacje projektu, architekt porobił xero wszystkich wcześniej złożonych dokumentow , i taki komplet wraz z wnioskiem o zmiane pozwolenia na budowe złożyłam w gminie. Pozwolenie jest wazne 3 lata , Przy tej zmianie czas leci dalej niestety, wiec masz ważne 3 lata od daty wydania pierwszego pozwolenia. pozdrawiam



No to jest szansa icon_smile.gif Muszę zatem wybrać się do urzędu i rozpytać. Dziękuję.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Gość mhtyl
Cytat

Tu sie nie zgodze . Nie trzeba (przynajmniej w mojej gmninie ). Właśnie wczoraj odebrałam nowe pozwolenie na budowe .Zmieniałam projekt na mniejszy. musiałm tylko zrobić nowa mapkę do celów projektowych , bo stara straciła ważność,a w miedzy czasie podłaczyli mi prąd i zrobiłam ogrodzenie. Tak wiec , kupiłam nowy projekt , zroblam mapke i nowa adaptacje projektu, architekt porobił xero wszystkich wcześniej złożonych dokumentow , i taki komplet wraz z wnioskiem o zmiane pozwolenia na budowe złożyłam w gminie. Pozwolenie jest wazne 3 lata , Przy tej zmianie czas leci dalej niestety, wiec masz ważne 3 lata od daty wydania pierwszego pozwolenia. pozdrawiam


Nie wiem jak u Ciebie jest ale gmina to wydaje tylko WZ a pozwolenie to powiat i to co piszesz to nic innego jak załatwienie wszystkiego od początku.Masz szczęście,że ten nowy projekt nie odbiegał od WZ bo inaczej to nie było by tak różowo.

Cytat

No to jest szansa icon_smile.gif Muszę zatem wybrać się do urzędu i rozpytać. Dziękuję.


I od tego należy zacząć, jedyna rada to taka abyście nie kupowali nowego projektu przed wizytą w gminie żeby później się nie okazało,że projekt nie spełnia WZ albo PZP.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...