Skocz do zawartości

Sosnowe schody - czym i jak przebarwić?


Recommended Posts

Cytat

Jeżeli schody polakierowane to będzie trzeba zeszlifować lakier .




Regeneracja powierzchni lakierowanej na przykładzie "deski barlineckiej" - instrukcja może być przydatna ze względu na wyznaczony kierunek działań.

O dziwo - instrukcja ta powtarza się na wielu portalach.

W zasadzie lakieru chyab nie trzeba gruntownie zdzierać a zmatowić - najważneijsza jest przyczepność nowej wartswy do starego podłoża.
Link do komentarza
Cytat

Regeneracja powierzchni lakierowanej na przykładzie "deski barlineckiej" - instrukcja może być przydatna ze względu na wyznaczony kierunek działań.

O dziwo - instrukcja ta powtarza się na wielu portalach.

W zasadzie lakieru chyab nie trzeba gruntownie zdzierać a zmatowić - najważneijsza jest przyczepność nowej wartswy do starego podłoża.


no to już mi lżej na sercu icon_smile.gif
a jakim preparatem najlepiej malować?
Link do komentarza
Ja bym zrobił tak:

szlif do żywego drewna, impregnat barwiony i na koniec lakier.

Łatwiej jest barwić drewno impregnatem i ładniej wygląda, a później 2 warstwy lakieru bezbarwnego i masz 2 warstwy chroniące drewno i kolor. Tak robiłem kiedyś ze starymi "pożółkłymi" meblami z sosny.
Impregnat Water Sealer wodny 8-0165 podbarwiony na biało i później lakier szybkoschnący alkidowy quick dry coating 362 bo poliuretan to byłby za mocny droższy i by wolniej sechł w przypadku parkietu czy schodów to jak najbardziej i to z utwardzaczem.

Pozdrawiam
Adam Edytowano przez Adam123 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

A bardzo te schody są zniszczone ....? Nie trzeba będzie uzupełniać ubytków?
Wiem z autopsji, że obcasy szpilki mogą dokonać poważnych zniszczeń na miękkim drzewie




To już nie zniszczenie tylko dewastacja icon_smile.gif

A tak całkiem serio, to w przypadku ubytków można uzyć szpachli do drewna, tylko tyle, że powierzchnie narażone na ścieranie trzeba zabezpieczyć i tak finalnie powłoką poliuiretanową.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...