Skocz do zawartości

odpadanie płytek


Recommended Posts

Ludzie ratujcie!!!! Dwa miesiące temu położyłem płytki w łazience i ubikacji.Po tym czasie nagle płytki zaczęły się odklejać od kleju.Klej jest przyklejony do ściany bardzo mocno.Dlaczego po lekkim uderzeniu lub nawet bez niego płytki się odklejają,są niemal czyste od drugiej strony.Co może być powodem.Faktem jest ,że nie fugowałem jeszcze ale to większego znaczenia raczej nie ma.Klej??? ale dlaczego tak dobrze trzyma ściany a nie trzyma płytki.Ratujcie.
Link do komentarza
Cytat

Ludzie ratujcie!!!! Dwa miesiące temu położyłem płytki w łazience i ubikacji.Po tym czasie nagle płytki zaczęły się odklejać od kleju.Klej jest przyklejony do ściany bardzo mocno.Dlaczego po lekkim uderzeniu lub nawet bez niego płytki się odklejają,są niemal czyste od drugiej strony.Co może być powodem.Faktem jest ,że nie fugowałem jeszcze ale to większego znaczenia raczej nie ma.Klej??? ale dlaczego tak dobrze trzyma ściany a nie trzyma płytki.Ratujcie.



Co tu ratować ,naciągnąłeś klej na ścianę ,potem za długo dłubałeś w nosie zamiast kłaść płytki na świeży klej ,klej powierzchniowo się podsuszył i do płytek już nie przystał odpowiednio.


Teraz tylko klej w płynie :

http://www.jak-budowac.pl/nowosc-den-braven-uni-fix

Link do komentarza
Każdy klej ma określony "czas otwarty", czyli czas, po którym klej "się skórkuje" - zasycha na powierzchi i nie tworzy klejącej warstwy, do której przylepić się ma płytka. Ten czas jest tym krótszy, im więcej chemii zawiera klej i im większa jest temperatura, czy też ruch powietrza - w uelastycznionym Atlasie ten czas wynosi ok. 30 minut. Po tym czasie płytka się nie ma możliwości przykleić icon_rolleyes.gif i sobie po krótkim czasie odpada icon_rolleyes.gif
Tak jak pisał animus - zaszkodziły palce w nosie icon_mrgreen.gif
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...