Skocz do zawartości

białe meble do kuchni


pigia

Recommended Posts

Cytat

o kurde budowniczy to mi pojechałeś bo ja prawie w ogóle do kuchni nie wchodze ajjj... rano tylko cos z lodówki wezme na sniadanie siadam do pracy - pracuje w domu - potem telefon do cateringu - i jak dziecko przyjdzie to mu zrobie kolacje i tyle :P

cholera co ze mnie za kobieta !!



Jeszcze 3 - 4 lata i wrzody murowane.
Link do komentarza
Cytat

Jeszcze 3 - 4 lata i wrzody murowane.


no coś w tym jest.. ale dziś i tak zaszalałam nadrobiłam gotowanie za tydzien :P awanturka i maczanka krakowska icon_smile.gif

a wracajac do mebli to wydaje mi sie ze białe są własnie takie ciepłe o ile dobierzesz odpowiednio dodatki i zrobisz to np w stylu sielskim icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

uwielbiam taki styl skandynawski icon_biggrin.gif tylko u nas narazie to nie pasuje wiec czekamy na nowe mieszkanie


najpierw trzeba wiedzieć co to styl skandynawski. ostatnimi czasy termin równie wyświechtany jak ekologiczne cośtam.

czekam tylko na skandynawski ekologiczny styl i już będę zrywać boki ze śmiechu.

Cytat

o kurde budowniczy to mi pojechałeś


nie zauważyłam pojeżdżania.
Link do komentarza
Cytat

czekam tylko na skandynawski ekologiczny styl i już będę zrywać boki ze śmiechu.


To nawet nie trzeba bardzo naciągać.
Do grupy krajów nordyckich, czy skandynawskich należą Laponia czy Grenlandia (autonomia).
Niech ktoś powie że chodząc w skórach foczych, jedząc surowe mięso, mieszkając w domach z lodu i drewna i poruszając się przy pomocy zaprzęgów w rejonach tych nie prowadzi się ekologicznego stylu życia icon_lol.gif
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie temu...
Dużym zainteresowaniem cieszy się wśród białych kuchni styl skandynawski.
Kuchnia w stylu skandynawskim jest prostota i funkcjonalna. Rządzi w niej natura. W takiej kuchni mamy meble najczęsciej lekkie, bez ozdób, surowe formy AGD i wyłącznie najpotrzebniejsze dodatki.
Kuchnia jest cała biała, a drobne akcesoria mają pastelowe, radosne barwy. W ten sposób, stosując niewiele kolorów, uwypukla się je i tworzy wrażenie przestronnej, rozświetlonej kuchni. W umeblowaniu przeważają malowane na biało sosnowe meble kuchenne. Bardzo popularne jest przemalowywanie pojedynczych mebli własnoręcznie, by nadać krzesłu lub kredensowi wyjątkowy wygląd.

Pozdrawiamy,
Kuchnie Wielkopolskie
Link do komentarza
Ja bym się chyba nie zdecydowała na białe meble w kuchni..nie wiem, może jestem jakaś staroświecka, ale wydaje mi się, że w kuchni takie meble się nie sprawdzą. Zaraz będzie na nich widać tłuszcz itp. Przecież w kuchni nie da się tego uniknąć nawet przy regularnym sprzątaniu. Co myślicie? Ja preferuje klasyczne brązy. Jaki kolor ścian proponowalibyśmy do takich klasycznych mebli? Meble wolę klasyczne, ale ze ścianami chce nieco poszaleć;)
Link do komentarza
A ja myśle, że to zależy od indywidualnego gustu. Mi na przykłąd taka biała kuchnia bardzo się podoba , jest jasna, wydaje się więc większa i bardziej słoneczna. A co do sprzątania – każde meble mają jakieś felery co do czyszczenia. A kupiując takie czy inne mebele, wiemy na co się porywamy icon_smile.gif
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

Witam icon_smile.gif bardzo mi się podobają białe meble do kuchni , ale obawiam się czy po krótkim czasie nie zżółkną
proszę o opinie , kto ma białe lub kremowe meble , fotki bardzo mile widziane icon_smile.gif

jeszcze kwestia matowe czy połysk , podobają mi się też takie coś w stylu angielskiej kuchni icon_smile.gif


Oczywiscie to kwestia jakosci, my z zona posiadamy juz taki piekny, bialy komplet calkiem dlugo bo kilka lat i wszystko jest pieknie, z tym ze trzeba regularnie o nie dbac(wiadomo kwestia zabrudzen)ale to w sumie jak ze wszystkim jest
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
U mnie będzie dokładnie taka biała kuchnia w stylu skandynawskim jak na zdjęciu kilka postów powyżej - bardzo podoba mi się taki styl A co do utrzymywania takich mebli w czystości to podobnie jak pisali inni, wystarczy w miarę regularnie je przecierać i nie ma problemu. A całe wnętrze dzięki białym meblom wygląda bardzo czysto i jasno.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Tosia, fajna kuchnia. Myślałam o czymś podobnym. Tylko na ścianie z oknem marzy mi się cegła, a blaty drewniane. Więc może zamiast białych to lepsze te kremowe????




Ja też myslałam o drewnianych blatach, ale lakierowanych. Bo takie w z surowego (tzn nie lakierowanego) to szybko się zabrudzą. Wystarczy raz coś wylać i plama zostanie na lata....;/ Edytowano przez m.okrzeja (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Ja też myslałam o drewnianych blatach, ale lakierowanych. Bo takie w z surowego (tzn nie lakierowanego) to szybko się zabrudzą. Wystarczy raz coś wylać i plama zostanie na lata....;/



A ja białą kuchnię polecam z pełną odpowiedzialnością icon_smile.gif Nasza jest totalnie biała - białe meble, biała podłoga, białe blaty, białe ściany. Meble lakierowane na wysoki połysk z mdf-u, blat hanex, zlew staron na zamówienie i na wymiar robiony, pomiędzy szafkami górnymi a blatem biały staron.
Blat jest taki, że nawet sok z buraka, kawa, herbata czy cokolwiek innego nie zostawi plamy - wystarczy mokra gąbka. Na frontach nie widać odcisków palców. Uwielbiam biel icon_smile.gif

W swoim ostatnim poście na blogu pokazuję tę kuchnię, zdjęcia pokazują również rozwiązania i podział półek i szuflad wewnątrz mebli, opowiadam też, jak ją projektowaliśmy. Jeżeli ktoś z was ma ochotę ją zobaczyć, serdecznie zapraszam tutaj: http://www.milemaison.blogspot.com/2014/08...ze-Kuchnie.html

Pozdrawiam serdecznie icon_smile.gif
Magda

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Cytat

A ja białą kuchnię polecam z pełną odpowiedzialnością icon_smile.gif Nasza jest totalnie biała - białe meble, biała podłoga, białe blaty, białe ściany.


I w tym wnętrzu na dodatek żyje biały człowiek. icon_biggrin.gif
Wszystko jest tak sterylne, że odnoszę wrażenie, że już sala operacyjna jest przytulniejsza/cieplejsza.
Ale może jak się wkradnie trochę nieładu bytowego atmosfera/klimat tego pomieszczenia się ociepli.
Link do komentarza
Cytat

I w tym wnętrzu na dodatek żyje biały człowiek. icon_biggrin.gif
Wszystko jest tak sterylne, że odnoszę wrażenie, że już sala operacyjna jest przytulniejsza/cieplejsza.
Ale może jak się wkradnie trochę nieładu bytowego atmosfera/klimat tego pomieszczenia się ociepli.


Bo takie kuchnie to są tylko na pokaz jak goście przyjadą, a normalnie domownicy żywią się w restauracji icon_biggrin.gif albo drugą kuchnię tzw roboczą mają w piwnicy i tam też całe zaplecze. Znam takich co tak robią, i powiem że do biedaków oni nie należą.
Link do komentarza
Cytat

Bo takie kuchnie to są tylko na pokaz jak goście przyjadą, a normalnie domownicy żywią się w restauracji icon_biggrin.gif albo drugą kuchnię tzw roboczą mają w piwnicy i tam też całe zaplecze. Znam takich co tak robią, i powiem że do biedaków oni nie należą.



na swoich 70 m2 drugiej kuchni bym nie zmieściła icon_lol.gif ale pomysł niezły icon_lol.gif my uwielbiamy z mężem gotować, więc chodzić do restauracji, jeść przeterminowane produkty i zupy z proszków odpada. To chyba normalne, że w kuchni się bałagani i się sprząta, żeb bałaganu nie było. No chyba, że ktoś lubi bałagan, to wtedy się nie sprząta. Ja lubię, jak jest czysto.

A bałagan potrafię zrobić niezły za każdym razem, gdy gotuję. Ale jak ma się dwie ręce i chęci, to porządek i "operacyjna sterylność" jest migiem z powrotem icon_razz.gif Gary do zmywarki, akcesoria do szuflad i szafek (po to one są) i można operować icon_cool.gif

Dowód użytkowania? icon_smile.gif)))) I tak jest niemal codziennie, ale tylko przez chwilę icon_smile.gif na noc włączam lampę sterylizującą, zaciągam rolety i zabraniam domownikom wstępu - żart oczywiście.



DSC01446.jpg

Link do komentarza
Cytat

Ja bym się chyba nie zdecydowała na białe meble w kuchni..nie wiem, może jestem jakaś staroświecka, ale wydaje mi się, że w kuchni takie meble się nie sprawdzą. Zaraz będzie na nich widać tłuszcz itp. Przecież w kuchni nie da się tego uniknąć nawet przy regularnym sprzątaniu. Co myślicie? Ja preferuje klasyczne brązy. Jaki kolor ścian proponowalibyśmy do takich klasycznych mebli? Meble wolę klasyczne, ale ze ścianami chce nieco poszaleć;)




Fajnym pomysłem na takie szaleństwa są grafiki albo płytki z dekorem. No i rodzaj zleży tutaj od tego w jakim klimacie i w jakich kolorach planujesz urządzić swoją kuchnię. Polecam zobaczyć kolekcje firm Paradyż i Tubądzin.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Biała czy nie biała, to nie ma już takiego znaczenia. Najważniejsze jest wykonanie. Jak meble są beznadziejne, to i czyścić ich łatwo nie będzie. A jak są solidne, najlepiej robione na zamówienie to w każdy kolorze długo się utrzymają, bez uszkodzeń czy trwałych zabrudzeń. Ja zamówiłem kuchnię w firmie Stoakn i sobie chwalę. Jest solidna, łatwo się ją czyści, naprawdę warto było. Zainteresowanym polecam stronkę www.stokan.pl. Dobra jakość to postawa, a kolor to już drugorzędna kwestia. Przynajmniej takie ja mam zdanie ;)
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Jeśli sami własnoręcznie to zrobili, to przepytaj ich na tą okoliczność, niech podpowiedzą jakie napotkali problemy - żebyś Ty je ominęła - i jeśli podoba Ci się uzyskany przez nich efekt - ZRÓB TO icon_lol.gif

Jeśli zaś nie odważyli się na własną "twórzcość' - idź ich śladem i zleć wykonawcy, który im odnowił te fronty...

Może masz jakiegoś znajomego lakiernika - samochodowego na przykład - pogadaj z nim - generalnie pomysł jest niezły icon_rolleyes.gif
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...