Skocz do zawartości

białe meble do kuchni


pigia

Recommended Posts

Cytat

A co powiecie na odnowienie frontów kuchennych poprzez lakierowanie na wysoki połysk lakierem samochodowym?
Znajomi tak zrobili w ubiegłym roku.


Widziałem i słyszałem już od niejednego, że tak się robi. Pytanie to jak te fronty teraz wyglądają, czy nie wymagają jakieś małej renowacji przed malowaniem.
Do takich celów nadaje się lakier akrylowy poliuretanowy z utwardzaczem (o ile dobrze pamiętam nazwę), samochodowy może być dobry na krótka metę.
Link do komentarza
Cytat

Jeśli sami własnoręcznie to zrobili, to przepytaj ich na tą okoliczność, niech podpowiedzą jakie napotkali problemy - żebyś Ty je ominęła - i jeśli podoba Ci się uzyskany przez nich efekt - ZRÓB TO icon_lol.gif

Jeśli zaś nie odważyli się na własną "twórzcość' - idź ich śladem i zleć wykonawcy, który im odnowił te fronty...

Może masz jakiegoś znajomego lakiernika - samochodowego na przykład - pogadaj z nim - generalnie pomysł jest niezły icon_rolleyes.gif

Problemów nie było. Wszystko robione rękami mojego szwagra, lakiernika icon_mrgreen.gif
Efekt mnie zaskoczył bardzo mile.


Cytat

Widziałem i słyszałem już od niejednego, że tak się robi. Pytanie to jak te fronty teraz wyglądają, czy nie wymagają jakieś małej renowacji przed malowaniem.
Do takich celów nadaje się lakier akrylowy poliuretanowy z utwardzaczem (o ile dobrze pamiętam nazwę), samochodowy może być dobry na krótka metę.

Fronty były odarte ze starego lakieru, bo to lite drewno było.
Jakich dokładnie lakierów użył, nie mam pojęcia, ale sądzę, że normalnych samochodowych.



Jak to wygląda teraz nie mam pojęcia. Musiałabym kiedyś w odwiedziny zajść...teraz to za daleko.
Ale jeśli więcej czasu upłynie, to różnice będą bardziej widoczne.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

Problemów nie było. Wszystko robione rękami mojego szwagra, lakiernika icon_mrgreen.gif
Efekt mnie zaskoczył bardzo mile.


Fronty były odarte ze starego lakieru, bo to lite drewno było.
Jakich dokładnie lakierów użył, nie mam pojęcia, ale sądzę, że normalnych samochodowych.



Jak to wygląda teraz nie mam pojęcia. Musiałabym kiedyś w odwiedziny zajść...teraz to za daleko.
Ale jeśli więcej czasu upłynie, to różnice będą bardziej widoczne.




Biała kuchnia w modzie, w ogóle styl skandynawski. Chociaż mi osobiście podobają się białe elementy jak piszecie, ale np. do tego czarne ściany. Tak planujemy z żoną (właściwie to jej pomysł). Co o tym sądzicie?
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Ja właśnie testuję białą kuchnię(lakier mat). Wcale tak tragicznie nie jest z utrzymaniem czystości a mam dwójkę małych dzieci icon_wink.gif Widzę tylko takie wady:jeden celny rzut jakąś ciężką zabawką i pozamiatane icon_razz.gif Przed ostatecznym wyborem nie mogłam się zdecydować.Blat chciałam drewniany(o ja głupia!!!) i taki też będziemy mieć docelowo(teraz mdf).Do takiego blatu nie bardzo pasowały mi szafki w innym kolorze jak w białym.Dlatego wybrałam ten kolor. Jestem zadowolona z efektu wizualnego-kuchnię mam w kształcie litery U otwartą na jadalnię i salon i dzięki tej kolorystyce pozostaje wrażenie większej przestrzeni.Drewniany blat olejowany złagodzi sterylność tej bieli. Nie powiem,ale gdybym miała zasobniejszy portfel to chyba wybrałabym naturalne drewno rozjaśnione bejcą.Albo choćby fronty w kolorze brzozy.Cokolwiek na czym nie widać ewentualnych zniszczeń tak bardzo jak na gładziutkim białym lakierze....W moim przypadku wybierałam kuchnię IKEA i biały lakier okazał się najtańszy, choć w podobnej cenie były fronty Norje- imitacja drewna, lekko ryflowane", na bank nie byłoby śladów po zabawach dzieci...
Link do komentarza
Cytat

Ja właśnie testuję białą kuchnię(lakier mat). Wcale tak tragicznie nie jest z utrzymaniem czystości a mam dwójkę małych dzieci icon_wink.gif Widzę tylko takie wady:jeden celny rzut jakąś ciężką zabawką i pozamiatane icon_razz.gif Przed ostatecznym wyborem nie mogłam się zdecydować.Blat chciałam drewniany(o ja głupia!!!) i taki też będziemy mieć docelowo(teraz mdf).Do takiego blatu nie bardzo pasowały mi szafki w innym kolorze jak w białym.Dlatego wybrałam ten kolor. Jestem zadowolona z efektu wizualnego-kuchnię mam w kształcie litery U otwartą na jadalnię i salon i dzięki tej kolorystyce pozostaje wrażenie większej przestrzeni.Drewniany blat olejowany złagodzi sterylność tej bieli. Nie powiem,ale gdybym miała zasobniejszy portfel to chyba wybrałabym naturalne drewno rozjaśnione bejcą.Albo choćby fronty w kolorze brzozy.Cokolwiek na czym nie widać ewentualnych zniszczeń tak bardzo jak na gładziutkim białym lakierze....W moim przypadku wybierałam kuchnię IKEA i biały lakier okazał się najtańszy, choć w podobnej cenie były fronty Norje- imitacja drewna, lekko ryflowane", na bank nie byłoby śladów po zabawach dzieci...




Moi rodzice mają białe meble w kuchni, nie jest wcale tak trudno utrzymać je w czystości, może dlatego, że nie mają małych dzieci ;) Mi się bardzo podobają białe, połyskujące meble, takie jak np. te:



Tylko, wolałabym do nich jasne blaty, a nie jak na zdjęciu- ciemne ;)
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Ja mam beżową kuchnię, niedawno robiłam sobie na wymiar. Też się obawiałam, ale w moim małym mieszkaniu ciemna odpadała już z założenia, więc zaryzykowałam. Jedyne czym przebiłam ten beż, to ciemniejsze blaty...I teraz uważam, że był to dobry wybór, bo fronty tak się nie brudząicon_smile.gif Z blatami może być gorzej, bo moi rodzice mają jasne i niestety widać ślad po curry, cytrynie i jeszcze jakieś czarne plamki nie wiem z czego...Najlepiej dopytać w salonie - ich zadaniem oprócz sprzedaży jest też porada. . Radzę zadzwonić dopytać, od ciekawości i szukania informacji jeszcze nikt nie umarłicon_smile.gif Warto tez obejrzeć dokładnie meble, podotykać, wyobrazić sobie je jakby już do nas należały:)
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Wg mnie biała kuchnia wygląda bardzo ładnie i w dodatku można wtedy poszaleć z kolorem płytek i ścian. Moja znajoma ma białą kuchnie, wygląda rewelacyjnie, nie żółknie!!! Jedyny problem jest taki żebyś uważała na plamy i detergenty.

Co do tego czy w macie czy połysku to jestem stanowczo za połyskiem!!!
Super efekt:)
Jeśli chcesz wyślę Ci wizki z projektów, które kiedyś robiłam z kuchnią biała w połysku icon_smile.gif
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
Biała kuchnia kusi, ale po przemyśleniu stwierdzam, że jest nie praktyczna. A może to tylko ja gotuje z takim rozmachem, że mam wszystko wszędzie? A blaty na wysoki połysk? Wszystko ładnie pięknie, ale wiecie jak na tym palce się ładnie odbijają? Co chwile trzeba chodzić ze szmatką i ścierać ;/ I mam na myśli czyste palce, co dopiero dzieciaczki buszujące po domu icon_smile.gif
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
Zdecydowanie jestem zwolenniczką białych kuchni! Uważam, że biel kojarzy się z harmonią, porządkiem i spokojem. Sama jestem szczęśliwą posiadaczką białej kuchni już ponad dwa lata i nie mam zastrzeżeń. Blaty też mam białe – z konglomeratu kwarcowego Technistone. Regularnie przemywam je wodą z mydłem i to wystarczy. Blaty ani nie żółkną ani nie szarzeją. Ale jeśli martwisz się, że białe meble z białym blatem mogą dać zbyt jednolity efekt, pomyśl o blacie w innym kolorze, najlepiej jakimś kontrastowym, żeby ożywić wnętrze. Co powiesz na tę propozycję?
https://www.facebook.com/technistonePolska/...639493372965651 moim zdaniem super pomysł icon_smile.gif
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Zależy z czego będą wykonane te meble - jeśli z wysokiej jakości płyty lakierowanej lub malowanego drewna, myślę, że nie powinny szybko zżółknąć. Tak przyszło mi do głowy, że do białych mebli pięknie pasowałby zlewozmywak granitowy w kolorze beżowym. Można taki znaleźć online. Sama mam zlew granitowy i bardzo sobie chwalę.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 1 miesiąc temu...
Rzeczywiście, w większości katalogów teraz widzę białe w połączeniu na przykład z jasnym, drewnianym blatem. Wygląda bardzo estetycznie i kojarzy się z czystością więc pasuje do kuchni. Najlepiej takie meble jednak zamówić na wymiar, u nas kuchnię robili stolarze ze Stokan i wyszo świetnie.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie temu...
  • 3 miesiące temu...
Moim zdaniem kuchnia musi wyglądać minimalistycznie i praktycznie, ale również nowocześnie, więc myślę, że dobrym pomysłem na urządzenie wnętrza jest styl industrialny. Mimo to, że elementy takiego stylu wyglądają surowo, zwłaszcza w białym kolorze, można dodać odcieni brązów i bordo. Również barwy żółte lub pomarańczowe dodają dużo ciepła, na przykład przemysłowe lampy lub kolorowe akcesoria kuchenne. Przemysłowe lampy, ściany z cegły, stoły loftowe idealnie nadają się do stworzenia przytulnej kuchni i dodają trochę jasności do białej kuchni icon_smile.gif
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

Ja kocham styl prowansalski ogólnie cały dom mam w takim stylu teraz czas na kuchnię. Planujemy z mężem zakup dobrej jakości mebli kuchennych oczywiście w stylu angielskim. (...) Co myślicie? ...


Nie no, jasne. Prowansja jest przecież w Anglii, wszystko się zgadza. Logiczne, spójne stylistycznie. Super.
Link do komentarza
Zaraz tam - kasztani.

Nowatorskie rozwiązania proponuje - biurko i fotel w kuchni icon_lol.gif

Precz z lawendą, białym kolorem mebli zdobionym kwiatami.
Cały dom ma tym zapchany, aż ją mdli - czyli trzeba odnowy, a biurko z fotelem w kuchni to jest to. icon_mrgreen.gif

Wiesz jak fajnie będzie kroić cebulę, na biurku siedząc na skórzanym fotelu ?
Zazdrość cię zżera ??????????????? icon_question.gif

Link do komentarza
Cytat

Ja kocham styl prowansalski ogólnie cały dom mam w takim stylu teraz czas na kuchnię. Planujemy z mężem zakup dobrej jakości mebli kuchennych oczywiście w stylu angielskim. Marzą nam się szafki ręcznie zdobione zaprojektowane przez najlepszych.


Styl prowansalski pochodzi z południowej Francji i jest kojarzony z pielęgnacją tego co pozostało po przodkach, którzy swego czasu otrzymali latyfundia za udział w wojnach.
Sam styl nawiązuje do malowniczej Prowansji i sielskiego domowego ciepła.
Styl angielski jest kojarzony bardziej z klasyką.
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
  • 8 miesiące temu...

Meble wysokiej jakości nie żółkną, sama mam 4 rok i mogę potwierdzić, że nic się z nimi nie dzieje. A w łazience mam szafki dość tanie i po roku były już przebarwione. Biała kuchnia się nie nudzi, w pierwszym mieszkaniu miałam bardzo ładną w brązie i po kilku miesiącach musiałam już wymieniać dodatki bo źle się w niej czułam. A biała podoba mi się cały czas tak samo.

Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...
Dnia 25.11.2014 o 19:17, mohito napisał:

Białe kuchnie bardzo ładnie wyglądają, ale moim zdaniem są mało praktyczne. Jednak w kuchni, jak się cały czas gotuje, to czyste te meble cały czas nie będą. Wydaje mi się, że w takiej kuchni więcej czasu spędza się na sprzątaniu niż na gotowaniu.

Typowy argument w stylu: czarna kurtka się nie brudzi :) Mam białą kuchnię i wcale sie specjalnie nie brudzi. BTW, jak gotuję, to brudzi się ewentualnie kuchenka, czy fragment kafli przy niej, a nie wszystkie fronty kuchenne :P 

Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
  • 1 miesiąc temu...

Zlew z okapnikiem, więc komora centralnie nad szafką, ale lepiej by się prezentował centralnie przy oknie- w/g mnie.
Zdaje się że zastosowano SERVO-DRIVE w szafkach, ale do połączenia blatów listwę połączeniową zamiast łączenia na styk ("kij hokejowy"), tak jakby ktoś na końcu poszedł na łatwiznę. :icon_biggrin:

 

Link do komentarza
21 godzin temu, Elfir napisał:

szkoda, że zlew w narożniku

nie jest centralnie w narożniku :)

4 godziny temu, Jani_63 napisał:

Zlew z okapnikiem, więc komora centralnie nad szafką, ale lepiej by się prezentował centralnie przy oknie- w/g mnie.
Zdaje się że zastosowano SERVO-DRIVE w szafkach, ale do połączenia blatów listwę połączeniową zamiast łączenia na styk ("kij hokejowy"), tak jakby ktoś na końcu poszedł na łatwiznę. :icon_biggrin:

 

komora nie jest nad szafką, tylko własnie przy oknie, patrz 2:12 :) nawet okapnik nie jest nad szafkami. Tak, jest servo pod zlewem. Rzeczywiście lekka lipa z tą listwą połączeniową :/

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...