Skocz do zawartości

Cennik wykopów ziemnych kto pomoże ?


Recommended Posts

Nie da się prosto odpowiedzieć.

Zależy: klasy gruntów , może być konieczne zdjęcie darni, podcinanie korzeni, zabezpieczanie wykopów na jaką głębokość, kąt wykonania rozkopu, odwodnienie, itp... , koszt może być nawet 100 zł/mb, jeżeli chodzi ci o podłączenie instalacji do domku - absolutnie nieopłacalne -lepiej studnia i hydrofornia
Link do komentarza
Cytat

Nie da się prosto odpowiedzieć.

Zależy: klasy gruntów , może być konieczne zdjęcie darni, podcinanie korzeni, zabezpieczanie wykopów na jaką głębokość, kąt wykonania rozkopu, odwodnienie, itp... , koszt może być nawet 100 zł/mb, jeżeli chodzi ci o podłączenie instalacji do domku - absolutnie nieopłacalne -lepiej studnia i hydrofornia



na początku dziekuje za odzew
to ma byc wykop pod podłączenie pod wodociąg -połączenie dwoch wodociągów - zdecydowana wiekszosc to pole rolne , teren płaski
Link do komentarza
Cytat

Powiem tak:

wykop fundamentu pod dom szerokości 60cm cena5-7zł/mb
wykop fundamentu pod dom: cena 50-90 zł/h

wynajęcie minikoparki na weekend: według cennika ok 400 zł - tu masz cennik z EWPA

Jesteś hardrockowym debeściakiem - to wynajmnij i kop samemu icon_mrgreen.gif
Tylko żebyś miał pewność, że komuś jakiej instalacji czy kabla nie zerwiesz.




Sam raczej kopać nie bedę , nie jestem kamikadze icon_smile.gif
do przekopania jest pole rolne 2,3 klasy , ziemia gliniana , piaszczysta, bez zadnych niespodzianek typu przewody kable rury itp itd.
Praca miałaby wygladac na wykopie na glebokosc 1,5 metra , szerokosc 40 cm , potem zasypanie tego
czy teraz moge dostać przedział cenowy za metr ? czy ten 5-7 zl /mb to cena adekwatna ?z gory dzieki wielkie
Link do komentarza
Cytat

wolałbym dostac oferte cenowa za sam wykop i zasyp , jakies widełki cenowe jesli można


Ale co tu dyskutować jak jeszcze z tego co widzę nie zwróciłeś się do żadnego wykonawcy o wycenę. Jak dostaniesz wycenę to wtedy można będzie coś stwierdzić a tak to możemy sobie gdybać, wiem że chcesz wiedzieć na czym stoisz przed rozmowami z wykonawcami ale jak nie zapytasz to nie będziesz wiedział jakie ceny są u Ciebie. Jak będziesz miał wycenę od kilku wykonawców to zobaczysz jakie są widełki.
Link do komentarza
Cytat

Ale co tu dyskutować jak jeszcze z tego co widzę nie zwróciłeś się do żadnego wykonawcy o wycenę. Jak dostaniesz wycenę to wtedy można będzie coś stwierdzić a tak to możemy sobie gdybać, wiem że chcesz wiedzieć na czym stoisz przed rozmowami z wykonawcami ale jak nie zapytasz to nie będziesz wiedział jakie ceny są u Ciebie. Jak będziesz miał wycenę od kilku wykonawców to zobaczysz jakie są widełki.




szkoda liczyłem i dalej licze ze ktos cos konkretnego podpowie - jakies widełki nawet nie na moim terenie
Link do komentarza
Cytat

szkoda liczyłem i dalej licze ze ktos cos konkretnego podpowie - jakies widełki nawet nie na moim terenie


Ale jak Ci nawet ktoś poda ceny to myślisz,że jak weżniesz wykonawcę to on się ustosunkuje do tych cen?
Link do komentarza
Jak obiecałem tak czynię.
Za wykop na 1,2 m szer 40cm-50 cm bierze gościu 7 zł od metra wraz z zasypaniem a na 1,5 m to mówi ,że nigdy nie kopał pod wodę ale cenę też podał tak 9 - 10 zł w zależności od gruntu jak się szybko będzie się kopało to taka cena wyjściowa ale po robocie można coś urwać do równego rachunku icon_biggrin.gif
No to teraz chyba jesteś już bardziej dojrzały w temacie icon_lol.gif
Link do komentarza
Cytat

Jak obiecałem tak czynię.
Za wykop na 1,2 m szer 40cm-50 cm bierze gościu 7 zł od metra wraz z zasypaniem a na 1,5 m to mówi ,że nigdy nie kopał pod wodę ale cenę też podał tak 9 - 10 zł w zależności od gruntu jak się szybko będzie się kopało to taka cena wyjściowa ale po robocie można coś urwać do równego rachunku icon_biggrin.gif
No to teraz chyba jesteś już bardziej dojrzały w temacie icon_lol.gif




zdecydowanie dojrzalszy , dziękuje
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...