Skocz do zawartości

Zostac inżynierem?


jack80

Recommended Posts

Witam po raz pierwszy na forum.
Przede mną wkrotce trudny wybór studiow. Opcją, ku której sie skłaniam najbardziej jest budownictwo. Chciałbym po uzyskaniu inżyniera, pójść do pracy, jednocześnie starając się uzyskać uprawnienia....no właśnie, kompletnie nie wiem czy omawiany kierunek da mi jakieś korzyści w przyszłej pracy (a nieukrywam, że najbardziej interesują mnie uprawnienia związane z instalacjami elektrycznymi). Wiem, by samemu budować, projektować i mierzyć instalacje wystarczą uprawnienia, czyli najlepiej zdobyć odpowiedni staż. Nie interesuje mnie również "czysta papierkologia" tj. projektowanie bez możliwości wprowadzenia samodzielnie w życie swoich koncepcji, albo ograniczenie się do podbijania pieczątek.
Wiadomo, że papierek ze studiów się w życiu przydaje, ale jeśli mimo wszystko nie przyda się on w mojej robocie to wolę już robić to co lubię, przy okazji zdobywając cenne doświadczenie.... szkoda mi trochę tego 3.5 roku /zakładając że sobie poradzę ;) /
Jakie jeszce możliwości w zakresie uprawnień mogę uzyskać po 3.5 roku studiów?
Link do komentarza
Czyli raczej studia nic nie dadzą... a interesowały by mnie UB w zakresie elektrycznym, bądź telekomunikacyjnym...
A te tylko po elektrotechince, etc.
p.s. ktoś się orientuje, czy na instalacje niskoprądowe /antenowa lub telekomunikacyjna/ trzeba mieć uprawnienia i projekt, czy można /na własny użytek/ wykonać je samemu wg schematów dostępnych w necie?
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 2 lata temu...
Do uprawnień budowlanych w wykonawstwie wymagana jest co najmniej dwuletnia praktyka na budowie. Do uprawnień budowlanych projektowych wymagana jest co najmniej dwuletnia praktyka w biurze oraz roczna praktyka na budowie. W obu przypadkach praktyka powinna być udokumentowana w odpowiedniej książce praktyk zawodowych oraz w oby przypadkach należy zdać pomyślnie egzamin (koszt około 1600zł).
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...