Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Recommended Posts

Jestem w trakcie budowy domu.Wiadomo, że chcę aby wszystko co zrobię służyło długie lata.Zastanawiam się nad podłogą bambusową.Wyczytałam gdzieś,że jest trwalsza od zwykłego drewna ale czy rzeczywiście? I jak wygląda sprawa ogrzewania podłogowego?
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli popatrzysz na skalę twardości Brinella (twardość drewna wyraża się MPa), to twardość dębu wynosi 36 MPa. Najbardziej miękka z bambusowych desek, czyli bambus sklejany wertykalnie ma średnią twardość wynoszącą 38 MPa – jest zatem twardszy od dębu. Z kolei drewno egzotyczne, takie jak merbau ma średnią trwałość na poziomie 48 MPa. Drugi jeśli chodzi o twardość rodzaj bambusa, czyli bambus sklejany horyzontalnie ma średnią twardość na poziomie 49 MPa. Jeśli zaś chodzi o deskę z drewna bambusowego „skręcanego” to jego twardości wynosi 109 MPa.

Z tego co wiem jedynie podłogę z bambusa skręcanego można stosować na ogrzewaniu podłogowym. Ale najlepiej zapytać się producenta czy dystrybutora.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dokładnie, najlepiej jest zapytać się producenta bezpośrednio żeby dowiedzieć się czy na pewno dana podłoga może zostać ogrzewana.
Znajomi chcieli koniecznie ogrzewanie podłogowe w łazience, aż się zdziwiłem bo zamiast klasycznych płytek zdecydowali się na panele z bambusa, w sumie tylko dlatego że polecono im je kiedy zadzwonili do Multiproduktu żeby się skonsultować. Mają to już trochę i wszystko śmiga bez zarzutu.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Zgadzam się z powyższymi opiniami,tym sposobem będziecie mieli pewność w kwestii tego czy dana podłoga jest solidna. Drewno bambusowe właśnie takie jest- trwałe i solidne,ale trzeba je odpowiednio pielęgnować,dbać o nie.Zastanawiam się czy u mnie wytrzyma taka podłoga, mam 2 psy w domu.
Szalenie mi się podoba ten antyczny, a że czeka mnie remont, to ciężko myślę co wybrać. Jak myślicie?
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie temu...
  • 10 miesiące temu...
Sama podłoga z bambusa jest bardzo twarda, a juz bardzo twarda z bambusa skręcanego, twardość wg skali Brinella 109MPa - deska dębowa około 45 MPa.

Ale jak każde drewno jest (z reguły) lakierowana, czyli warstwa lakieru, może ulec zarysowaniu.
Niewątpliwy plus to możliwość kilkukrotnego cyklinowania.
Doskonałe na ogrzewanie podłogowe.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...