Skocz do zawartości

Grillowisko Pod Strzechą


Recommended Posts

Cytat

Po prostu bajka - a konkretnie jaki masz problem z tarasem ?

Czy to jest bar ? icon_biggrin.gif


Tak jest to bar ( Grillowisko ).Problem jest taki ,że mam zamiar zabudować jakieś zadaszenie przed lokalem ,na dach myślałem o deskach nieobrzynanych, nogi z bala krzywusy-wiem że z chwilą zabudowy Altana straci trochę na wyglądzie ( zasłoni mi kamień )dlatego liczę na Wasze pomysły. icon_biggrin.gif
Link do komentarza

Przed czym ma chronić zadaszenie?Słońcem, deszczem, śniegiem?

Jak masz jeszcze trochę kamienia to ogrodzenie tarasu:
stock-photo-wood-fence-with-stone-wall-in-the-mountain-76200814.jpg

Bardziej wyrafinowane ( deski nieobrzynane )
augusta-fence-posts.jpg
w tym stylu
split-rail_and_stone.jpg

A w tym stylu mozesz zrobić zadaszenie
http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQ...alSUAKRo38fooLK

Puściłbym krokwie i zasadził:
-winorośl
-bluszcz
- ewentualnie maty słomiane

Ale to ochroni przed słońcem.

Jedyne co mi przychodzi do głowy to altanki z pni kryte strzechą
Coś w tym stylu
Brak obrazka


A gdzie lokalizacja tego lokalu ?

I jak biznes się kręci ?Czy jednak tylko najładniejsza altana na wsi ?

Jak tylko ta druga opcja to przestaję wierzyć w brać piwną..

Link do komentarza
Taras ma chronić przed słońcem, deszczem i śniegiem?
Idą mistrzostwa, myślę wstawić dodatkowo telewizor na tarasie.
Kamienia polnego mam jakieś 100 ton ,dostałem od mojego kochanego Urzędu Miasta zgodę na wykopanie starego przedwojennego bruku za free.
Lokal znajduje się koło Kruszwicy dokładnie wieś Chełmce,jeśli chodzi o interes to na godne życie starcza, tymczasowo mam lokal zmknięty do wiosny, kamień ciężko ogrzać. icon_redface.gif
Link do komentarza
Cytat

Witam ! Przesyłam zdjęcia całkowicie skończonego lokalu jaki zbudowałem, troche mi to zajeło bo jakieś 3 lata .Teraz na wiosnę skupię się na tarasie ,myślę o konstrukcji drewnianej może z jakichś krzywusów okorowanych.Jeśli macie jakieś pomysły jak zbudować taras to proszę o foto.Pozdrawiam KUBA




Cudo .... gratuluję lokalu
Link do komentarza
  • 11 miesiące temu...
Cytat

Witam ! Przesyłam zdjęcia całkowicie skończonego lokalu jaki zbudowałem, troche mi to zajeło bo jakieś 3 lata .



Szkoda, że planując wykonanie pokrycie strzechą nie skonsultowałeś ze strzecharzem swojego pomysłu. Przy takim jak teraz kącie nachylenia dachu trwałość pokrycia może osiągnie 3 lata. Warto już teraz, na etapie planowania przylegającego zadaszenia, przemyśleć sprawę kompleksowo (jeśli chcesz uniknąć wymiany pokrycia co +-3 lata). Kąt nachylenia dachu dla pokrycia strzechą to minimum 45 stopni, a więc cała konstrukcja będzie musiała być zmieniona. Dlatego proponowałbym wstrzymać się z rozbudową do czasu uzyskania przez obiekt ostatecznej formy. W razie problemów załączam gotowca jak powinna taka konstrukcja wyglądać. Dodatkowo można w niej osadzić okap z kominem - jeśli będziesz potrzebował szczegółów pisz - mam zdjęcia i tego rozwiązania. Przy właściwym kącie nachylenia co najmniej dwukrotnie zwiększy się powierzchnia i tym samym ciężar dachu - podpory z rur nie wystarczą jako zabezpieczenie przed rozparciem murów - a w ogóle to masz jakiś projekt tego obiektu? Ciekaw jestem kto zaprojektował pokrycie strzechą na dachu z takim kątem nachylenia... Edytowano przez Irbis Strzecharstwo (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...