Skocz do zawartości

Ogrzewanie ściany w kamienicy - takie samo jak w podłodze


guzer

Recommended Posts

Witam

Mam dość duzy problem, mieszkam w kamienicy zbudowanej z kamienia wapiennego. Na ścianie bocznej najzimniejszej (nie wiem czemu) mam problem z tak zwanym punktem rosy. Często gęsto podczas zimnych dni widać wode na tej ścianie szczególnie na rogach i w dolnej częsci sciany (powstaje pleśń - grzyb). Będę miał dziecko i ten pokój ma być właśnie dla mojej dzidzi. Tak wiec wpadłem na pomysł ze wykuje w ścianie miejsce na rurki takie jak robimy w ogrzewaniu podłogowym, ale chcial bym to zrobić bez izolacji, gdyż nie chce zbijac calego tynku ze ściany, a tylko rowki na rurkę w które włoże tylko rurkę. Podpięcie tych rurek chce zrobić tak by były przedłużeniem kaloryfera znajdującego się w tym samym pokoju, oczywiscie z zaworkiem na wejściu i wyjściu i regulacja temperatury.

Co o tym myślicie? ma to sens ? co ile centymetrów (wysokość ) mam rozmieszczać rurkę?

Dzieki i pozdrawiam !
Link do komentarza
Cytat

Otwierasz przeglądarkę Googla i wpisujesz "ogrzewanie ścienne"
Wchodzisz na poszczególne wyniki wyszukiwania i czytasz.
W miarę czytania stajesz się coraz mniej zielony w tym temacie




Tak tez zrobiłem jeden temat który mnie interesuje a nie znalalzme odp to jak z odpowietrzeniem ? Potrzebne jest ?

Dzieki icon_smile.gif
Link do komentarza
Normalnie poszczególne pętle odpowietrza się na rozdzielaczu.
Przy średnicy wewnętrznej rurek 12mm pompa obiegowa jest wstanie przepnąc czynnik grzewczy i samoistnie odpowietrzyć układ
Twoja instalacja będzie raczej nietypowa i domyślam się że ciepło do domu dostarcza Ci OPEC
Ułóż te rurki w meander poziomy i w najwyższym punkcie zainstaluj odpowietrznik, i tyle
Link do komentarza
Cytat

Normalnie poszczególne pętle odpowietrza się na rozdzielaczu.
Przy średnicy wewnętrznej rurek 12mm pompa obiegowa jest wstanie przepnąc czynnik grzewczy i samoistnie odpowietrzyć układ
Twoja instalacja będzie raczej nietypowa i domyślam się że ciepło do domu dostarcza Ci OPEC
Ułóż te rurki w meander poziomy i w najwyższym punkcie zainstaluj odpowietrznik, i tyle



a jak z kosztami za ogrzewanie ? czy duza częsc ciepla nie bedzie mi uciekac w swiat ? mam tu na musli dwór ?
Link do komentarza
Będą wyższe (mogą być), ale o ile, raczej nie do oszacowania. Ale nie będą to jakieś wielkości powalające.

Problem, można rozwiązać również, murując ścianę (od wewnątrz) bloczkami (płytami) MULTIPOR o grubości 5cm. Inwestycyjnie wyjdzie podobnie, ale bonus w postaci oszczędności na ogrzewaniu (tego pomieszczenia).
Link do komentarza
Cytat

Będą wyższe (mogą być), ale o ile, raczej nie do oszacowania. Ale nie będą to jakieś wielkości powalające.

Problem, można rozwiązać również, murując ścianę (od wewnątrz) bloczkami (płytami) MULTIPOR o grubości 5cm. Inwestycyjnie wyjdzie podobnie, ale bonus w postaci oszczędności na ogrzewaniu (tego pomieszczenia).



Masz na mysly ytong ? nie chce zmniejszac pokoju ma zaledwie 13 metrów. Dlatego pomyslalem o ogrzewaniu sciennym.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...