Skocz do zawartości

Odmiana bloczka


Recommended Posts

Witam,

Zamierzam budować dom bloczka H+H PW. Chciałbym poradzić się Was co do odmiany, 400, 500 czy 600. Dom parterowy, położony w polu, narażony na wiatry. Ponadto ok 2 km od domu przebiega linia kolejowa i jest dla mnie ważne, żeby maksymalnie wygłuszyć dźwięk generowany przez jadące pociągi. Prosiłbym o poradę, bo mam zamiar zamówić materiał jeszcze w lutym.
Link do komentarza
a jaki to dźwięk masz w odległości 2 km od torów?
nie przesadzasz?
ale, jeżeli to Cię boli, to prędzej coś posadź na działce od strony torów, a nie żongluj odmianą bloczka, bo jaka może być wskaże Ci tylko projektant, nie my tu na forum
odmiana to wytrzymałość, sam fakt, że to parter nic nie mówi, decyduje tu układ konstrukcyjny, w szczególności filarki ścienne/okienne
i nie sądzę, że w tym przypadku odm 600 rózniła się jakoś znacząco akustycznie od odm 400
Link do komentarza
Cytat

a jaki to dźwięk masz w odległości 2 km od torów?
nie przesadzasz?
ale, jeżeli to Cię boli, to prędzej coś posadź na działce od strony torów, a nie żongluj odmianą bloczka, bo jaka może być wskaże Ci tylko projektant, nie my tu na forum
odmiana to wytrzymałość, sam fakt, że to parter nic nie mówi, decyduje tu układ konstrukcyjny, w szczególności filarki ścienne/okienne
i nie sądzę, że w tym przypadku odm 600 rózniła się jakoś znacząco akustycznie od odm 400



No boli bo jest tam przejazd niestrzeżony i każdy pociąg daje w klakson, i to słychać. Co do 2 km to podałem to na oko, może jest mniej.

W projekcie mam podane bloczki z betonu komórkowego 59x24x24 nic nie ma o odmianie, przyjmuje że to bez znaczenia.
Strop terivia, dach - ceramika.

Jeśli 400 i 600 nie różnią się akustyką to zadecyduje cena.
Link do komentarza
Jak to jest- że mieszkając 150m od torów nie słychać pociągu, a 2km dalej - jakby jechał pod oknami. Wiem też z własnego doświadczenia icon_smile.gif

Bloczek tu raczej nie ma nic do rzeczy, jeżeli już to może ociepl wełną mineralną, ma dobre właściwości akustyczne, no i porządne okna
Link do komentarza
Cytat

No boli bo jest tam przejazd niestrzeżony i każdy pociąg daje w klakson, i to słychać. Co do 2 km to podałem to na oko, może jest mniej.

W projekcie mam podane bloczki z betonu komórkowego 59x24x24 nic nie ma o odmianie, przyjmuje że to bez znaczenia.
Strop terivia, dach - ceramika.

Jeśli 400 i 600 nie różnią się akustyką to zadecyduje cena.



Jeżeli to parterówka możesz usypać wał z ziemi i obsadzić roślinami to na pewno pomoże .


Ściana nie da rady zwłaszcza że okno zawsze się jakieś trafi .

Im wyższa odmiana bloczki z betonu komórkowego (600 i 700) tym ściana o większej nośności ale za to większe straty ciepła . Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...