Skocz do zawartości

Pompa ciepła zamiast kotła olejowego


Recommended Posts

W domu Krystyny i Andrzeja Helbik od lipca 2011 roku pracuje jedna z najnowocześniejszych pomp ciepła typu powietrze-woda – urządzenie DHP-AQ o mocy 11 kW. Po raz pierwszy zostało ono zaprezentowane przez firmę Danfoss na tegorocznych targach we Frankfurcie nad Menem.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/instalacje/pompy-ciepla/a/14151-pompa-ciepla-zamiast-kotla-olejowego

Link do komentarza
Cytat

Tymczasem bardzo niskie temperatury na większości obszaru naszego kraju to naprawdę rzadkość. A -20°C utrzymujące się przez całą dobę to już naprawdę unikalne zjawisko. Kto mi nie wierzy, może sprawdzić to w stacjach meteo albo notować podczas najbliższej zimy.


W tym roku to stwierdzenie jest tak jakby nietrafione icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Jakie odwierty? Przecież wymiennik stoi w ogródku ?


https://budujemydom.pl/instalacje/pompy-ciepla/a/14151-pompa-ciepla-zamiast-kotla-olejowego
Cytat - "Chodziło o to, aby zorientować się, po ilu latach to, co w tym konkretnym przypadku zaoszczędzone zostanie na eksploatacji pompy z kolektorem pionowym, pokryje wyższe koszty inwestycyjne.

Okazało się, że dopiero po czternastu latach państwo Helbik mogliby się cieszyć z prawdziwych oszczędności. Wcześniej niższe koszty eksploatacji pokrywałyby wyższe koszty inwestycyjne". Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 1 rok temu...
dla mnie porażające jest to zdanie...

"Kiedy zaczynaliśmy eksploatację kotła, cena jednego litra oleju oscylowała wokół 70 groszy. Natomiast ostatnie tankowanie, jakiego dokonaliśmy, kosztowało już 3,73 zł za litr! "

Jak można w tym kraju planować cokolwiek ? z jakimś wyprzedzeniem?
Nie można.....
Link do komentarza
Cytat

dla mnie porażające jest to zdanie...

"Kiedy zaczynaliśmy eksploatację kotła, cena jednego litra oleju oscylowała wokół 70 groszy. Natomiast ostatnie tankowanie, jakiego dokonaliśmy, kosztowało już 3,73 zł za litr! "

Jak można w tym kraju planować cokolwiek ? z jakimś wyprzedzeniem?
Nie można.....


Bo u nas to tak jest ,że jeżeli coś nie ma wzięcia to jest tanie ,ale gdy ludzie zaczną to kupować to zaraz cena idzie do góry.
Tak było z miałem węglowym, z autami na gaz .
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
co powiedzieć na to , że przez krótki okres czasu ( z perspektywy całego żytcia) tak gigantycznie wzrasta cena za litr oleju. Pamiętam czas kiedy za litr ojciec płacił 1,40 a dziś ( przez ostatni roK) trafiło się nawet 4,20 za litr..... a pytam się dlaczego ludzie którzy zarabiali po 1000 tys zł o i pracują na stacji benzynowej czemu dziś nie zarabiają po 4000 ??? jak wzrost to wzrost..... bandyctwo rządzi światem
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...