Skocz do zawartości

Zamarznieta woda w grzejnikach i rurach


Recommended Posts

Witam podczas mojej tygodniowej nieobecności zamarzła mi woda w całym mieszkaniu - wszystkie rury oraz grzejniki. Z jednego widac,że już zaczęła kapac woda i zamarzła, ale żadnych rozsadzeń nie widac natomiast dwa mniejsze maja tak jakby dwa sprzesełka opuszczone, lecz zadnej zamarzniętej kałuży nie widac. Chcę się dowiedziec czy mogę tak to wszystko zostawic do wiosny i czekac aż samo sie rozmrozi? Posiadam obok drugi budynek mieszkalny, mam gdzie mieszkac. Czy dalsze pozostawienie tego nie będzie powodowac rozsadzen/pęknięc? Liczę na szybkie wskazówki!
Link do komentarza
Tak długotrwale mrozy skuły już co miały skuć i jeżeli miało rozsadzić to już rozsadziło.
Jak nie chcesz tego babrać teraz, to moim zdaniem niczego już nie pogorszysz zostawiając to wszystko do wiosny.
Przyjdzie ocieplenie to zobaczysz co jest do wymiany, teraz jak sam piszesz nawet kapać nie ma co... no bo lód nie kapie
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

Tylko, że ja nie mam pojęcia z czego to jest wykonane.Posiadam piec zasypowy.



http://img.bazarek.pl/123728/14755/2053622...54f42f17214.jpg Posiadam grzejniki takiego typu


Są to grzejniki aluminiowe i bankowo je rozsadziło, znajomy spuścił wodę z nowej instalacji ale nie do końca zostało trochę wody w dolnej części grzejników (takich samych jak Twoje) i na wiosnę okazało się że wszystkie popękały w dolnej części tam gdzie są skręcane. Próbował je spawać, ale to jest jakiś specyficzny stop aluminium i wyszło by bardzo drogo i nie estetycznie bo spawy były bardzo grube no i farba poopalana.W końcu kupił nowe icon_biggrin.gif
A co z piecem nie zamarzł?W ścianie nie powinno zamarznąć ,ale ja bym sprawdził choćby z tego powodu czy ścian nie pozalewa jak puści.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...