Skocz do zawartości

ytong - gubość ściany


Recommended Posts

Witam! Na działce chcemy wybudować domek gospodarczy na kwadracie 5x5m ze ścian z YTONGa i ociepleniem. Na ścianach wieniec żelbetowy i konstrukcja dachu dwuspadowego. W związku z tym chciałem zapytać, czy ktoś wie z własnego doświadczenia (lub jest do tego jakiś specjalny program) jakiej grubości ytongi należy zastosować?
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

Witam! Na działce chcemy wybudować domek gospodarczy na kwadracie 5x5m ze ścian z YTONGa i ociepleniem. Na ścianach wieniec żelbetowy i konstrukcja dachu dwuspadowego. W związku z tym chciałem zapytać, czy ktoś wie z własnego doświadczenia (lub jest do tego jakiś specjalny program) jakiej grubości ytongi należy zastosować?


Na takie coś powinien być projekt ,a w projekcie wszystko biało na czarnym napisane. Przy takiej rozpiętości murów to wieniec nie konieczny, chyba że chcesz mieć użytkowe poddasze w tym gospodarczym. Co do ścian to 24 cm pustaki + ocieplenie ,tylko po co chcesz ocieplać gospodarczy? Możesz dać ytonga 36,5 i wtedy nie będziesz musiał ocieplać, materiał będzie droższy od 24 ale odpada Ci materiał i robocizna na ocieplenie.
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Cytat

nie jestem zadowolony z systemu YTONGA ponieważ obecnie w wielu miejscach na ścianach pojawiają się pęknięcia.


Powinieneś być niezadowolony ze swoich wykonawców bo na bang robotę spieprzyli, że Ci ściany pękają.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...