Skocz do zawartości

Ustawienia Pieca Siemko Ekogroszek


bedbug

Recommended Posts

Mam problem z ustawieniami pieca Siemko 19kw z podajnikiem retorowym, dmuchawa EWMAR-NESS RV 13Am, którym ogrzewam nowy dom o powierzchni użytkowej 170 m + garaż.
Ostatnio piec nie chce się rozgrzać powyżej temperatury 35 stopni i przy ostatnich mrozach zużywa ponad 35 kg ekogroszu na dobę. Cały czas pracuje dmuchawa. Pompy ciepła mam ustawione na 35 st. C
Podczas spalania wydalane jest bardzo dużo sadzy i spieków, z których tworzy się kołnierz wokół paleniska. Próbowałem kilku rodzajów węgla nie pomogło.
Regulator Argon 2 ustawiony jest jak poniżej zgodnie z zaleceniami instalatora. Zeszłą zimę było Ok teraz już nie. Czy macie jakiś pomysł, co może być przyczyną? Jak powinienem ustawić Regulator?
Czas przedmuchu w stanie nadzoru cP 7
Czas przerwy w stanie nadzoru cb 5
Krotność podawania w podtrzymaniu PP 3
Obroty w podtrzymaniu od 7
Temperatura załączenia pompy tP 35
Temperatura wyłaczenia regulatora tu 20
Obroty maksymalne oG 4
Czas miedzy podawaniem cd 47
Czas podawania Cu 15
Temp. wyłączenia pompy ładującej zasobnik C.W.U. of

W domu jeszcze nie mieszkam, więc temperaturę mam ustawioną na 15st. Od kilku dni jest jednak ok 13-14 st.
Link do komentarza
Cytat

Mam problem z ustawieniami pieca Siemko 19kw z podajnikiem retorowym, dmuchawa EWMAR-NESS RV 13Am, którym ogrzewam nowy dom o powierzchni użytkowej 170 m + garaż.
Ostatnio piec nie chce się rozgrzać powyżej temperatury 35 stopni i przy ostatnich mrozach zużywa ponad 35 kg ekogroszu na dobę. Cały czas pracuje dmuchawa. Pompy ciepła mam ustawione na 35 st. C
Podczas spalania wydalane jest bardzo dużo sadzy i spieków, z których tworzy się kołnierz wokół paleniska. Próbowałem kilku rodzajów węgla nie pomogło.
Regulator Argon 2 ustawiony jest jak poniżej zgodnie z zaleceniami instalatora. Zeszłą zimę było Ok teraz już nie. Czy macie jakiś pomysł, co może być przyczyną? Jak powinienem ustawić Regulator?
Czas przedmuchu w stanie nadzoru cP 7
Czas przerwy w stanie nadzoru cb 5
Krotność podawania w podtrzymaniu PP 3
Obroty w podtrzymaniu od 7
Temperatura załączenia pompy tP 35
Temperatura wyłaczenia regulatora tu 20
Obroty maksymalne oG 4
Czas miedzy podawaniem cd 47
Czas podawania Cu 15
Temp. wyłączenia pompy ładującej zasobnik C.W.U. of

W domu jeszcze nie mieszkam, więc temperaturę mam ustawioną na 15st. Od kilku dni jest jednak ok 13-14 st.



Jeżeli "Zeszłą zimę było Ok teraz już nie." to pewnie wina zakupu innego opału .

Temperatura załączenia pompy" tP 35* " to za mało powinno być te 40 stopni bo kocioł się poci .




Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...