Skocz do zawartości

Zamarżnięta rura


Recommended Posts

Cytat

Kto to robił że tak to spier.....ł? icon_mad.gif
Bez inwazyjnie Ty tego raczej nie ruszysz, słoneczko tak.
Choć... grzejnik mikrofalowy lub magnetron z kuchenki mikrofalowej powinien dać radę.
Ich pole działa bezpośrednio na cząsteczki wody.




Czyli są w zasadzie dwie opcje - stawiasz namiot na zewnątrz, ciągniesz prąd i odpalasz kuchenkę mikrofalową, tylko wątpię by z otwartymi drzwiczkami się uruchomiła (najwyżej możesz zablokować zapadkę od drzwiczek). To raczej nalezy potraktować jako eksperyment.


Druga opcja - ten sam namiot i podgrzewamy fragment ściany - ale szczerze powiem - skuteczny zabieg to podgrzanie fragmentu ściany o kilka dobrych stopni czyli dmuchawa 3-fazy i kilka godzin grzania - o ile tynk nie popęka??
Link do komentarza
Przy mikrofalach namiot zbędny.
Grzać się będzie poprzez ruch cząsteczek woda w rurze no i niestety zamarznięte skropliny w porach muru.
Jak to tynk zniesie powiem szczerze że nie mam pojęcia, choć czytałem gdzieś że jakaś firma świadczy takie usługi i daje na nie gwarancję.
Link do komentarza
Cytat

Witam

Mam problem z rurą zabudowaną która mi niedawno właśnie zamarzła i nie wiem jak ją odmrozić próbowałam kilku rzeczy ale nic to nie dało:( Potrzebuje rady na skuteczne odmrożenie gdyż nie ma ani ciepłej ani zimnej wody:( Proszę o pomoc!

Pozdrawiam


Tu trzeba fachowców zaprosić (hydraulików).
Może się okazać ze po odmrożeniu i tak trzeba wymienić rurę bo zamarznięta woda (lód) ją rozsadziła.
Link do komentarza
Cytat

Przy mikrofalach namiot zbędny.




Chodziło mi raczej o uniezaleznienie się od aury w celu ochrony urządzenia icon_smile.gif

Firma jedna z wielu po zadaniu pytania wyszukiwarce "osuszanie mikrofalowe". Ale czy rury się odblokują???

Koszty nawet do zniesienia. Hydraulik weźmie więcej. I tak raczej jego usługa będzie wskazana.
Link do komentarza
Tu w ogóle sprawa może być zagmatwana.
Jeśli rury są stalowe to jest szansa że lód ich nie rozerwał, ale powtarzam, jest szansa.
Z kolei rury stalowe nie puszczą mikrofal do środka
Rury plastikowe "puszczą mikrofale", ale za to są znacznie bardziej narażone na rozerwanie.

A w ogóle, przy tak długim utrzymywaniu się ujemnych temperatur na takim poziomie jak obecnie, w obu przypadkach są marne szansa że instalacja nie jest do wymiany.
To nie przymrozek który złapał, tylko "chłód" który skuł lodem wodę.
Link do komentarza
Cytat

Wściekle mało danych...
Kiedyś korek lodowy w rurze stalowej przy mnie rozmrażano... spawarką!
Spora była...
Zapięli na jednym końcu na sztywno i dotknęli na drugim...
Spawarka ostro protestowała, ale wytrzymała a lód puścił...

Adam M.




Ja obstaje za namiotem i dmuchawą 400V skierowana na ścianę. Powinno odpuścić.
W zasadzie zasugerowałem się zewnętrznym osuszaniem a to samo można zrobić wewnątrz. Tyle, że mamy juz stan do zamieszkania a nie gołe mury - trochę ryzykowne.

Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 1 rok temu...
Witam
Może ktoś jest zorientowany czy możliwe jest zamarzniecie rur w pionie w kamienicy? Mieszkanie znajduj się na 2 piętrze a budynek jest ocieplony. Problem pojawił się ponieważ została zlikwidowana kotłownia a ja ze względu na wyjazd najprawdopodobniej nie zdążę wykonać ogrzewania w tym sezonie. Dodam, iż nad nami mieszkają sąsiedzi którzy oczywiście na bieżąco korzystają z instalacji. Chodzi głownie o ten pion, aby nie narobić komuś problemów bo w pozostałej części mieszkania woda został spuszczona z rur.
Link do komentarza
Jak budynek ocieplony, klatka schodowa zamykana, a budynek zamieszkany, to praktycznie nie ma możliwości żeby piony pozamarzały.
Znam przypadki zamarznięcia pionów, zarówno kanalizacyjnych jak z wodą, ale sprawa tyczyła się starej kamienicy z cegły nieocieplonej. Przypadek miał miejsce w momencie kilkudniowego spadku temperatury do poziomu 13-20 stopni poniżej zera
Wtedy w klatce schodowej temperatura spadała poniżej zera i stara instalacja (kanaliza jeszcze z rur żeliwnych) nieizolowana w żaden sposób w murach zamarzła.
Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • To błąd i nieznajomość tematu. Beton jest ok Jak dasz samą folię na chudziaka to po kilku latach zgnoisz styropian, stracisz izolacyjność cieplną posadzki. Większe rachunki za ogrzewanie wyrównają sknerstwo, czyli  brak papy, pozorna  oszczędność na papie termozgrzewalnej, dyfuzja  ci dokopie.   To daj samą folię bez styropianu, wtedy zaoszczędzisz już na maxa. Jak dziecko we mgle.    
    • Powinien Pan wnieść do sądu wniosek o przywrócenie posiadania tegoż przejazdu. Bez znaczenia czy był on prawny, czy bezprawny – naniesiony na mapy, czy nie – szereg lat używany jako przejazd stanowi o posiadaniu, a jego zagrodzenie daje Panu prawo żądania przywrócenia stanu poprzedniego.
    • I przegród "ruchomych".  Bo najwięcej ciepła spiernicza "powierzchniami wspólnymi". Chociażby klatką schodową. Drzwiami i oknami.
    • Nie tylko wylewka oddaje wilgoć, ale i przyjmuje. Chociażby z powietrza. A jeśli położyłeś na nią styropian w folii, to na folii się skrapla i nie odparowuje. Stąd kształt mokrej plamy. Kiedy to robiłeś, znaczy chudziak i wylewkę? Czy ten piasek pod chudziakiem był suszony?
    • Jeżeli istniejąca izolacja i kołki przeniosą ciężar następnej warstwy to ok. Klasa A – domy jednorodzinne zużywające rocznie mniej niż 63 kWh energii na m2 oraz bloki i kamienice z wynikiem poniżej 59 kWh.   Zastosowanie wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła – dzięki temu można uniknąć „uciekania” ciepła przez wentylację, co może powodować duże straty na ogrzewaniu,   Dodać odatkową izolację przegród zewnętrznych, lub wykonanie ocieplenia materiałem o bardzo dobrych parametrach (w przypadku budynków nieocieplonych) – czasami wystarczy ocieplić stropodach wełną lub wybrać styropian grafitowy, aby znacznie zmniejszyć zapotrzebowanie roczne,   Dodać instalację fotowoltaiczną na dachu – to jeden ze skuteczniejszych sposobów na obniżenie współczynnika EP nawet o 30%, a zaletą takiej inwestycji jest mała inwazyjność i możliwość przeprowadzenia prac nawet, gdy wszystkie prace budowlane i wykończeniowe zostały zrealizowane.   Wymiana stolarki itd.   Trzeba zrobić Audyt, czyli dowiadujemy się jak jest teraz, a następnie doprojektować zmiany, które wpłyną na polepszenie  klasyfikacji energetycznej tego budynku.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...