Skocz do zawartości

dom z gotowych elementów


Recommended Posts

Witam mąż mnie przekonuje że dom z gotowych elementów jest teraz czymś normalnym że dużo ludzi się tak buduje i że jest stabilny, ale ja nie jestem do końca do niego przekonana, boję się że z wiekiem coś się będzie "krzywiło", zapadało czy też pękało, ile lat taki dom może wytrzymać? Może coś wiecie na ten temat? proszę o wasze opinie!
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Uważam ze propozycja Twoje męża jest bardzo sensowna i naprawdę warto się zdecydować na wybudowanie domu z gotowych elementów. Najwyższe budyki świata są budowane w konstrukcji stalowej, z gotowych elementów czyli prefabrykantow:) Mozesz być pewna że nic nie bedzie sie krzywić ani zapadać są to bardzo solidne domy. Duża zaleta stawiania takich domow jest szybkość ich budowy a do tego są energooszczędne icon_smile.gif
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Gość mhtyl
Cytat

Najwyższe budyki świata są budowane w konstrukcji stalowej, z gotowych elementów czyli prefabrykantow:) Mozesz być pewna że nic nie bedzie sie krzywić ani zapadać są to bardzo solidne domy. Duża zaleta stawiania takich domow jest szybkość ich budowy a do tego są energooszczędne icon_smile.gif


icon_eek.gif
Mylisz pojęcia wybudowania domku jednorodzinnego a wieżowca.
O energooszczędności nie świadczy technologia wybudowania domu.
Ale na to wszystko można oko przymknąć bo napisała to kobieta icon_biggrin.gif
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
producenci często dają od 15 do nawet 30 lat gwarancji na taki dom, tylko pytanie czy producent tyle będzie istniał icon_lol.gif

takie domy są najczęściej bardzo energoszczędne, szybkie w budowie oraz jeśli są dobrze wykonane i zmontowane to są trwałe. Niestety nie są tanie (można wybudować systemem gospodarczym taki sam dom w "tradycyjnej" technologii za trochę mniejsze pieniądze), ale czas to pieniądz więc jak ci się śpieszy to jest to jedno z lepszych rozwiązań (innym wyjściem jest kupno wybudowanego juz domu).
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Cytat

producenci często dają od 15 do nawet 30 lat gwarancji na taki dom, tylko pytanie czy producent tyle będzie istniał icon_lol.gif

takie domy są najczęściej bardzo energoszczędne, szybkie w budowie oraz jeśli są dobrze wykonane i zmontowane to są trwałe. Niestety nie są tanie (można wybudować systemem gospodarczym taki sam dom w "tradycyjnej" technologii za trochę mniejsze pieniądze), ale czas to pieniądz więc jak ci się śpieszy to jest to jedno z lepszych rozwiązań (innym wyjściem jest kupno wybudowanego juz domu).



A ile trwa budowa takiego domu? Mam na myśli drewniany dom szkieletowy, bo nad takim się zastanawiamy. No i czy faktycznie one są tańsze od tradycyjnych? Raz znajduje informacje, że o 30%, raz, że o 10% a raz, ze droższe, bo potem trzeba liczyć wyższe koszty eksploatacji..Więc jak to jest?
Link do komentarza
Cytat

A ile trwa budowa takiego domu? Mam na myśli drewniany dom szkieletowy, bo nad takim się zastanawiamy. No i czy faktycznie one są tańsze od tradycyjnych? Raz znajduje informacje, że o 30%, raz, że o 10% a raz, ze droższe, bo potem trzeba liczyć wyższe koszty eksploatacji..Więc jak to jest?


Budowa jest krótka i trwa około 3 miesięcy od wejścia na fundament. Wejdź na strony producentów, zadaj im pytania to Ci dokładnie odpowiedzą na ten temat.
A czy są tańsze w budowie? To zależy od tego co porównujesz: jeśli budowę "tradycyjną" systemem gospodarczym z budową "szkieletu" przez firmę to "tradycja" wygrywa. Ale jeśli budowę "tradycyjną" przez jedną firmę z budową "szkieletu" to ceny moga być porównywalne a nawet ten drugi weariant ma szansę być tańszy. Oczywiście mówimy o identycznych domach ze zbliżonymi parametrami.

Jeśli chodzi o koszty eksploatacji to ciężko policzyć, bo to zalezy od indywidualnego podejścia, od źródła ogrzewania i miliona innych czynników. A przede wszystkim od jakości wybudowania. Ale nie wydaje mi się aby różnice w eksploatacji były znaczne: jeden i drugi dom musisz ogrzać, zapewnić prąd, wodę, odprowadzić ścieki itd. I czasem remontować i konserwować. Edytowano przez vip42 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
Cytat

A ile trwa budowa takiego domu? Mam na myśli drewniany dom szkieletowy, bo nad takim się zastanawiamy. No i czy faktycznie one są tańsze od tradycyjnych? Raz znajduje informacje, że o 30%, raz, że o 10% a raz, ze droższe, bo potem trzeba liczyć wyższe koszty eksploatacji..Więc jak to jest?



Budowa domu szkieletowego trwa około 2-3 tygodni.

Technologia szkieletowa jest jednym z tańszych rozwiązań przy budowie domu (różnica w cenie w stosunku do technologii murowanej wynosi średnio od 5 do 10 % na korzyść technologii szkieletowej).

Oszczędności uzyskiwane podczas eksploatacji takiego domu z drewna, dochodzą do 50 % w porównaniu z domem tradycyjnym. Koszty utrzymania domu (impregnat) są uzależnione od jakości środków, które zastosowano przy pierwszej impregnacji oraz odpowiedniego zabezpieczenia ścian domu drewnianego. Jeżeli dom z bali będzie odpowiednio zadaszony, zastosowane przydaszki czyli ochrona ścian szczytowych, wydłużymy znacznie okres pomiędzy impregnacjami a przez co zmniejszymy koszty utrzymania domu.

Jeśli będzie Pan szukał firmy, która wybuduje Pana dom, zachęcamy do kontaktu i przejrzenia naszej oferty. Edytowano przez Stollux (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Coś czytanie ze zrozumieniem szwankuje.
Fakt, że dom z bali, bo taki reklamujesz - opisujesz, też jest domem drewnianym, ale jak mi się zdaje to zupełnie inna technologia niż drewniana szkieletowa.

Cytat

Oszczędności uzyskiwane podczas eksploatacji takiego domu z drewna, dochodzą do 50 % w porównaniu z domem tradycyjnym.


Możesz to jakość uzasadnić, czy tylko tak podpiąłeś do reklamy. Edytowano przez Jani_63 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...