Skocz do zawartości

Ustawienie sterownika CO - pomocy


Recommended Posts

Zachciało mi się pogrzebać w ustawieniach, ale genialnie nie spisałam sobie wartości początkowych
to teraz efekt jest taki, że bardzo często się włącza dmuchawa. Niestety sterownik w tym miejscu gdzie miał nazwę, to mu się ta cała folia zabezpieczająca zdarła i nie wiem jakiej jest firmy. Kto mnie poratuje i podpowie co mam poprawić i do jakich wartości ustawić sprzęcicho?

A teraz sedno sprawy... już nic nie ruszam, tylko czekam na sugestie

CPr ust 20 wartości 5.0 - 25 /temperatura przy której się wyłącza/
rPr ust 70 wartości 10 - 990 /chyba o to chodzi, ale pewności nie mam/
bPr ust 2 wartości 1 i 2 /coś wspólnego ma z ustawieniem pompki - pompka na 2/
bLo ust 3 wartości 0-5 /a to nie wiem do czego/
bhi ust 10 wartości 7-12 /prędkość dmuchawy/

Fotka poglądowa

Brak obrazka
Link do komentarza
Gość mhtyl
Co mogę doradzić to poprzeglądaj allegro ,strony ze sterownikami i na pewno znajdziesz tam swoje cudo bo coś takiego tam widziałem. A jeszcze jest nadzieja,że dowiesz kto jest producentem jak zdemontujesz obudowę ,może być wytrawione na płytce drukowanej. Powodzenia w poszukiwaniach icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Zachciało mi się pogrzebać w ustawieniach, ale genialnie nie spisałam sobie wartości początkowych
to teraz efekt jest taki, że bardzo często się włącza dmuchawa. Niestety sterownik w tym miejscu gdzie miał nazwę, to mu się ta cała folia zabezpieczająca zdarła i nie wiem jakiej jest firmy. Kto mnie poratuje i podpowie co mam poprawić i do jakich wartości ustawić sprzęcicho?

A teraz sedno sprawy... już nic nie ruszam, tylko czekam na sugestie

CPr ust 20 wartości 5.0 - 25 /temperatura przy której się wyłącza/Czas przedmuchu 5-25s
rPr ust 70 wartości 10 - 990 /chyba o to chodzi, ale pewno/Czas pomiędzy przedmuchami 10-990s
bPr ust 2 wartości 1 i 2 /coś wspólnego ma z ustawieniem pompki - pompka na 2/
bLo ust 3 wartości 0-5 /a to nie wiem do czego/
bhi ust 10 wartości 7-12 /prędkość dmuchawy/

Fotka poglądowa


Ten jest podobny :

http://piece-kotly.pl/tajfun.html


Zmniejsz czas przedmuchu z 20s na 10 sekund
Zwiększ Czas pomiędzy przedmuchami z 70s czyli minuty dobrej na 600s 10 minut

Palisz miałem czy węglem. Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Piec miałowy, ale ostatnio /drugi sezon/ palę drewnem/ Zimy do tej pory nie było i dlatego chciałam sobie polepszyć...
W przyszłym tygodniu dokupuje miał, bo drewno w ekspresowym tempie zaczęło się kończyć.

Rano ustawiłam czas pomiędzy przedmuchami na 450 i zanim ponownie dmuchawa się włączyła, to doliczyłam do 300 icon_eek.gif wcześniej góra do 50. Poprawię do wartości o których mówisz i będzie git.

Ten sterownik faktycznie bardzo bodobny...śmiem twierdzić, że nawet tak samo się nazywa, tylko mojemu brakuje podstawki...może to wcześniejsza wersja?Dzięki za linka, zapiszę sobie icon_biggrin.gif

I wogóle dzięki :hug:
Link do komentarza
Cytat

Piec miałowy, ale ostatnio /drugi sezon/ palę drewnem/ Zimy do tej pory nie było i dlatego chciałam sobie polepszyć...
W przyszłym tygodniu dokupuje miał, bo drewno w ekspresowym tempie zaczęło się kończyć.

Rano ustawiłam czas pomiędzy przedmuchami na 450 i zanim ponownie dmuchawa się włączyła, to doliczyłam do 300 wcześniej góra do 50. Poprawię do wartości o których mówisz i będzie git.

Ten sterownik faktycznie bardzo bodobny...śmiem twierdzić, że nawet tak samo się nazywa, tylko mojemu brakuje podstawki...może to wcześniejsza wersja?Dzięki za linka, zapiszę sobie Array="" style="vertical-align:middle" Array border="0" alt="icon_biggrin.gif">

I wogóle dzięki


To marnotrawstwo opału.

Paląc drewnem ustaw :
Czas przedmuchu 5s
Czas pomiędzy przedmuchami 990s

Jak palę drewnem to wyłączam przedmuchy całkowicie mam możliwość od 0-25s.
Mogę ustawić u siebie czas przedmuchu 0s. Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

To marnotrawstwo opału.

Paląc drewnem ustaw :
Czas przedmuchu 5s
Czas pomiędzy przedmuchami 990s

Jak palę drewnem to wyłączam przedmuchy całkowicie mam możliwość od 0-25s.
Mogę ustawić u siebie czas przedmuchu 0s.


Siedzę na tym forum już sporo czasu ale jak to się stało, ze nie zatrybiłam wcześniej żeby o takie rzeczy zapytać to nie wiem icon_redface.gif

Tyle drzewa cośmy puścili z dymem niepotrzebnie to innym by na 3 lata pewnie starczyło
Link do komentarza
Cytat

Pasuje icon_biggrin.gif trza zapisać na twardzielu za pamięci

Cytat

Powinien mieć tabliczkę znamionową jeżeli nie jest to piec samoróbka .


yyyy...muszę dokładnie obejrzeć, ale jest raczej więcej samoróbka niż z jakiejś dużej firmy.
Ale chodzi jak talala i ma już prawie 12 lat
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

Mam teraz w domu 18 stopni i nie chce wyżej podejść. Na piecu ustawione 60.
Może by zwiększyć czas przedmuchu do 15-20 sekund a czas między przedmuchami zmniejszyć do np 600?

Zdeczka nam teraz zimno...zwłaszcza jak przy kompie siedzę...


Przedmuchy to z dmuchawą i to raczej jest dobrze ustawione jeżeli masz 60 na piecu za temp w instalacji odpowiedzialna jest między innymi pompka i to przy jej ustawieniach musisz pokombinować.Nie wiem jaki teraz ona ma czas uruchamiania ale powinna się częściej włączać aby woda w instalacji była częściej mieszana.
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

Pompka jest cały czas na 2 w stopniu 1, 2 i 3. Do tej pory było OK.
Zmieniłam tylko jak radził animus te przedmuchy.

Teraz dosypałam miału żeby do rana starczyło i ustawiłam na 20 sekund i 400, czyli bliżej tego co było wcześniej...zobaczymy rano.


1,2,3 to szybkość pompki tzn ile wody w danym czasie przetłoczy a mi chodzi o czas załączania tej pompki czyli co ile się ona włącza i jak długo chodzi.
Link do komentarza
Cytat

1,2,3 to szybkość pompki tzn ile wody w danym czasie przetłoczy a mi chodzi o czas załączania tej pompki czyli co ile się ona włącza i jak długo chodzi.


yyyyy a to nie jest kompatybilne w jakiś sposób z dmuchawą?
Muszę jutro poczytać dokładnie w tych linkach co animus zapodał, może będę mądrzejsza, dziś nie dam rady, choć ibuprom zaczął już działać.
Z tego co jeszcze pamiętam, to coś tam było w ustawieniach sterownika od pompki, ale już nie bardzo wiem co. W końcu to kawał czasu temu było.

Cytat

Jutro coś pomyślimy musisz podać więcej danych o twoim centralnym masz może zawory 3-/4-drogowe.

.Zdjęcia instalacji przy kotle wzuć na swój dział .


Spadam .


Wstyd to pokazać po tylu latach użytkowania icon_redface.gif
Tam na 99% nie ma takich zaworów.
Instalacja prosta jak budowa cepa.
Jedyna skomplikowana rzecz to rozgałezienie wody do pompki i dodatkowego "zaworu"? /takie coś z kulką w środku/ w razie gdyby pompka odmówiła współpracy. Po 2 latach dokoptowaliśmy zbiornik na CWU i to wsio.
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

Jedyna skomplikowana rzecz to rozgałezienie wody do pompki i dodatkowego "zaworu"? /takie coś z kulką w środku/ w razie gdyby pompka odmówiła współpracy. Po 2 latach dokoptowaliśmy zbiornik na CWU i to wsio.


Jest to zawór różnicowy.

Cytat

yyyyy a to nie jest kompatybilne w jakiś sposób z dmuchawą?
Muszę jutro poczytać dokładnie w tych linkach co animus zapodał, może będę mądrzejsza, dziś nie dam rady, choć ibuprom zaczął już działać.
Z tego co jeszcze pamiętam, to coś tam było w ustawieniach sterownika od pompki, ale już nie bardzo wiem co. W końcu to kawał czasu temu było.


Dmuchawa a raczej jej praca jest uzależniona od temperatury w piecu a pompa uzależniona od temperatury wody w instalacji.A te cyfry I , II, III to u mnie są na pompce i ustawia się jej prędkość. Jak widzę to sterownik od pieca masz ustawiony dobrze jedynie ten od pompki może trzeba poprawić.
Link do komentarza
Cytat

Jest to zawór różnicowy.


Dmuchawa a raczej jej praca jest uzależniona od temperatury w piecu a pompa uzależniona od temperatury wody w instalacji.A te cyfry I , II, III to u mnie są na pompce i ustawia się jej prędkość. Jak widzę to sterownik od pieca masz ustawiony dobrze jedynie ten od pompki może trzeba poprawić.



Sprawdź czy pompa pracuje non stop zasilana z gniazda 230V czy wyłącza się jest sterowana (zasilana jest od programatora) .Daj zdjęcie z tyłu programatora .


Nie ma się co wstydzić przecież ty nie robiłaś tej instalacji tylko hydraulik a na tamte czasy była niezła .

Link do komentarza
Gość gawel
Widać że masz pompę grundfos ustawioną na 2 bieg na dolnym zdjęciu

jak tak hajcujesz jak teraz to możesz ten dynksik dać na III bieg , a pytanie ile kondygnacji jest od pieca do mieszkania?

Ponieżej pompki widać na zdjęciu filtr. Jak dawno byl czyszczony? Bo ci powiem że bieg biegiem ale opór może być spory i pompa nie tłoczy wody tak szybko jakby mogła na danym biegu. Jak dasz na III to posłuchaj jak pompka pracuje czy głośno czy w spokojnie. W zasadzie jej nie powinno być słychć. U mojej mamy tak się ten filtr zapierdzielił że pompa dawała za małe ciśnienie i palnik gazowy nie odpalał po wyszczyszczeniu (az dziw co tam było) pompa wystartowała cichutko. Z tym że u niej po obydwu stronach filtra sa zaworki odcinające i mozna filtr wyczyscic bez wypuszczania wody z obiegu
Link do komentarza
gawełku za tym kominem, co go widać w tle, to mam kuchnię - poziom ten sam, do ogrzania jakieś 55m2.
Filtr icon_eek.gif nie wiedziałam, że coś takiego mam, nigdy nie był czyszczony icon_redface.gif ale pompki nie słyszę wcale żeby chodziła, dlatego nie umiałam powiedzieć kiedy się włącza.
Znaczy, że OK...mam nadzieję.
Mam CWU z tego pieca, więc chodzi cały rok, może dlatego pompka się nie zasyfiła?

Zaraz pójdę i przełączę ją na III. Faktycznie przy tych mrozach to lepiej, żeby mocniej ciągła.
Link do komentarza
Cytat

Dobra zapodam foty, ale trza wziąć pod uwagę, że to 12-letnie sprzęta i pomieszczenia...a tam się ze szmatą nie lata Array="" style="vertical-align:middle" Array border="0" alt="icon_redface.gif">
No i foty robione telefonem...
Pompka podłączona do sterownika jakoby do prądu.



Tak się składa że na drugiej fotce pisze że to dokładnie ten sterownik ,którego zapodałem papiery .

Na początek może sprawdzisz czy grzejniki o dołu są zimne jeżeli mocno to włącz pompkę na 3 bieg i zobaczymy czy to coś da. Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Tak się składa że na drugiej fotce pisze że to dokładnie ten sterownik ,którego zapodałem papiery .

Na początek może sprawdzisz czy grzejniki o dołu są zimne jeżeli mocno to włącz pompkę na 3 bieg i zobaczymy czy to coś da.


Ale masz nosa icon_biggrin.gif
Nie, grzejniki są bardzo ciepłe a na górze wręcz gorące.

Tylko, że mnie już było dziś tak zimno, że poszłam i zmniejszyłam czas miedzy przedmuchami do 200 i wreszcie na wieczór dzieciom do kąpieli nie jest chłodno.

Cytat

To daj znac co z tego wynikło ? i czy jest róznica


To idę. Do północy dużo czasu, więc się okaże.
Link do komentarza
Cytat

Filtr jest poniżej pompki na poziomym odcinku rury zaraz za kolankiem.


Czyli ten pierdolnik co wystaje między kablami?
Bo dalej to zgrubienie to zawór zamykający, tak jak na górze.

Teraz to już całkiem sie boję o ten filtr, bo słyszę przez ścianę jak pracuje icon_neutral.gif icon_eek.gif
Często sie włącza...

Rany, kto to odkręci po 12 latach icon_rolleyes.gif icon_eek.gif icon_question.gif

Cytat

Tak się składa że na drugiej fotce pisze że to dokładnie ten sterownik ,którego zapodałem papiery .


Zastanawiałam się, gdzieś Ty to wyczytał...i jak wół pisze, że "huragan" !
Ale w kotłowni bym tego nie doczytała.

Idę się troche podoktoryzować z Huraganu icon_wink.gif
Link do komentarza
Cytat

Czyli ten pierdolnik co wystaje między kablami?
Bo dalej to zgrubienie to zawór zamykający, tak jak na górze.

Teraz to już całkiem sie boję o ten filtr, bo słyszę przez ścianę jak pracuje
Często sie włącza...

Rany, kto to odkręci po 12 latach


Zastanawiałam się, gdzieś Ty to wyczytał...i jak wół pisze, że "huragan" !
Ale w kotłowni bym tego nie doczytała.

Idę się troche podoktoryzować z Huraganu


fILTR jest trochę źle zamontowany bo powinien być tym zgrubieniem skierowany w duł .

Przecież pisze regulator pracy kotła miałowego huragan a nad tym firma -Foster

Musisz zamknąć obydwa zawory i dobrać się do filtra bo może być zamulony wyjąć wyczyścić siatkę zakręcić .Trzeba odłączyć prąd podstawić naczynie delikatnie odkręcać ,gorąca woda!
Po tych czynnościach trzeba otworzyć zawory delikatnie powoli trochę dopuścić wody do C.O do tego samego ciśnienia które jest .
Nie wiem czy dasz radę . Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
A gdzie tam! Mowy nie ma!
A jak coś spier...e to co mię będzie grzało? Ciśnienie moje?

Duży zjeżdża we środową noc, to go poinsruuję i pomyślimy, czy czasem nie zostawić tak jak jest, dopóki mróz nie zelżeje.

Doczytałam sobie i muszę dla świętego spokoju do ustawień fabrycznych przywrócić prędkość min i max dmuchawy
czyli bLo do 3 a bhi do 12.
Pompka ucichła...to chyba był wynik "odkurzenia" III biegu, teraz rzadziej pracuje i ciszej /wcześniej była wyższa temp. na piecu/

Instrukcje mam, będzie dobrze icon_biggrin.gif jestem spokojniejsza.

Cytat

fILTR jest trochę źle zamontowany bo powinien być tym zgrubieniem skierowany w duł .


Ale tam już nie było gdzie "w dół" bo jakieś 10-15cm niżej jest piec.
A czemu wyżej tego w całości nie zrobili?...pewnie dlatego, że wszystko na jednym poziomie jest...nie wiem...
Link do komentarza
Cytat

A gdzie tam! Mowy nie ma!
A jak coś spier...e to co mię będzie grzało? Ciśnienie moje?

Duży zjeżdża we środową noc, to go poinsruuję i pomyślimy, czy czasem nie zostawić tak jak jest, dopóki mróz nie zelżeje.

Doczytałam sobie i muszę dla świętego spokoju do ustawień fabrycznych przywrócić prędkość min i max dmuchawy
czyli bLo do 3 a bhi do 12.
Pompka ucichła...to chyba był wynik "odkurzenia" III biegu, teraz rzadziej pracuje i ciszej /wcześniej była wyższa temp. na piecu/

Instrukcje mam, będzie dobrze jestem spokojniejsza.


Ale tam już nie było gdzie "w dół" bo jakieś 10-15cm niżej jest piec.
A czemu wyżej tego w całości nie zrobili?...pewnie dlatego, że wszystko na jednym poziomie jest...nie wiem...


Wystarczyło przekręcić w osi trochę niżej wtedy brud opada i zbiera się w osadniku a przepływ wolniej zarasta.
Tak zgadza się eksperymenty po mrozach . Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

W każdym razie dziękuje wszystkim za wsparcie, a w szczególności Tobie animus

No i stawiam

alcohol_jack_daniels-10207.jpg

Cytat

Wystarczyło przekręcić w osi trochę niżej wtedy brud opada i zbiera się w osadniku a przepływ wolniej zarasta.
Tak zgadza się eksperymenty po mrozach .


Nie wiem, czy to czasem na jakimś gwincie nie było i "tak wyszło"


Jest znaczna różnica w cieple.
Przy niższej temperaturze na piecu 57*, ustawionym przedmuchu co 400sekund jest w domu 20*
Link do komentarza
Cytat

Skorzystałbym ale jutro do pracy, obowiązki wzywają. Jak można to proszę przełożyć to na weekend, z góry serdecznie dziękuję za pozytywną odpowiedź icon_mrgreen.gif


Faktycznie, tego weekendu godzinka została...ale w przyszły zapraszam serdecznie, proszę się częstować nie bacząc, że mnie może nie być...chop mi do dom wraca, wiecie nie?
Jak mnie nie będzie, to proszę samemu się obsłużyć, nawet jest to wskazane icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

W każdym razie dziękuje wszystkim za wsparcie, a w szczególności Tobie animus
No i stawiam
Nie wiem, czy to czasem na jakimś gwincie nie było i "tak wyszło"
Jest znaczna różnica w cieple.
Przy niższej temperaturze na piecu 57*, ustawionym przedmuchu co 400sekund jest w domu 20*



Również dziękuję za szkło. icon_smile.gif
Tak się zastanawiałem że sprawność tej pompki przez 12 lat na pewno spadła,ale ten filtr trzeba przeczyścić . Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...