Skocz do zawartości

budowa wieszaków


Recommended Posts

dzień dobry

ostatnimi czasy nabrałem ochoty na budowę wieszaka w stylu retro. Szczególnie interesuje mnie design wieszaków z lat <50.
Tutaj przykład:

DSC01446.jpg



O ile z zorganizowaniem samego druta i spawaniem/łączeniem nie mam problemów, to zupełnie nie mam pojęcia skąd można zdobyć BLASZKĘ z otworami na wkręty która trzyma cały wieszak. W sumie to nawet nie musi być w kształcie takiego motyla jak na zdjęciu, może być prosta np. prostokątna z zaokrąglonymi rogami, byle miała profil/wybrzuszenie w środku z miejscem na przechodzący drut.

Jeśli ktoś wie gdzie można zakupić takie blaszki, ew tego typu wieszaki proszę o odpowiedz

pozdrawiam:)
Link do komentarza
  • 4 miesiące temu...
Cytat

dzień dobry

ostatnimi czasy nabrałem ochoty na budowę wieszaka w stylu retro. Szczególnie interesuje mnie design wieszaków z lat <50.
Tutaj przykład:

[attachment=12693:wieszak2.jpg]

O ile z zorganizowaniem samego druta i spawaniem/łączeniem nie mam problemów, to zupełnie nie mam pojęcia skąd można zdobyć BLASZKĘ z otworami na wkręty która trzyma cały wieszak. W sumie to nawet nie musi być w kształcie takiego motyla jak na zdjęciu, może być prosta np. prostokątna z zaokrąglonymi rogami, byle miała profil/wybrzuszenie w środku z miejscem na przechodzący drut.

Jeśli ktoś wie gdzie można zakupić takie blaszki, ew tego typu wieszaki proszę o odpowiedz

pozdrawiam:)



Masz takie dość kobiece podejście do problemu... Bierzesz puszkę po rybkach, nożyce do ciecia blachy, rysujesz wzór, wycinasz, wyginasz. Potem kładziesz ma desce, bierzesz gwoździa i wybijasz 4 otworki. Koniec.
Link do komentarza
  • 6 miesiące temu...
Cytat

Masz takie dość kobiece podejście do problemu... Bierzesz puszkę po rybkach, nożyce do ciecia blachy, rysujesz wzór, wycinasz, wyginasz. Potem kładziesz ma desce, bierzesz gwoździa i wybijasz 4 otworki. Koniec.



Pochodź po sklepach z artykułami metalowymi , na pewno cos znajdziesz .
Link do komentarza
Cytat

Masz takie dość kobiece podejście do problemu... Bierzesz puszkę po rybkach, nożyce do ciecia blachy, rysujesz wzór, wycinasz, wyginasz. Potem kładziesz ma desce, bierzesz gwoździa i wybijasz 4 otworki. Koniec.


Łatwo na pewno będzie to zrobić z blaszki po konserwie,ale jakie to będzie miało wytrzymałość?Jeżeli to ma być jako ozdoba to ok ale jeżeli ten wieszak ma być do użytku codziennego to jego wytrzymałość jest wątpliwa.
Jeżeli chodzi o wycinanie z blachy to uważam,że z blachy aluminiowej 1 mm wycięcie i wyprofilowanie nie stanowiło by większego problemu a i wytrzymałość miałby przyzwoitą.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...