Skocz do zawartości

SPOCONE SZYBY W OKNACH


Recommended Posts

Jeśli dzieje się to wyłącznie w czasie takich mrozów jak teraz, to trudno - szmata wystarczy i nic złego się nie stanie icon_biggrin.gif
W końcu w powietrzu w mieszkaniu musi być jakaś wilgoć, bo inczej wszyscy by się pochorowali na gardło, oczy, skórę, itp. Na bardzo zimnych powierzchniach, taka wilgoć może się wykroplić i trzeba z tym żyć - w końcu to tylko kilka dni w roku (mam nadzieję icon_biggrin.gif)
Jeżeli jest to jednak sytuacja stała (żeby nie nazwać "normalna"), to jak już koledzy napisali, jest problem z wetylacją, i to duży.
Paradoksalnie, jeśli Chcesz mieć ciepło w domu, to często Otwieraj okna... Wysoka wilgotność "zeżre" każdą ilość ciepła a w mieszkaniu i tak będzie zimno...

Cytat

a z ciekawości zapytam, co z pokojem w bloku z wielkiej płyty, gdzie nie ma dostępu do wentylacji graw., a drzwi muszą być zamknięte?


Drzwi rzadko bywają hermetyczne, szczególnie w blakach z wielkiej płyty... icon_biggrin.gif
Link do komentarza
A ja wykonać słynny "obrzęd gromniczy".
Pokaże Ci on czy w mieszkaniu występuje przepływ powietrza w kierunku kratek wentylacyjnych.
Jeśli nie to przyczyny mogą być dwie
- zbyt szczelne okna
- brak drożności kanałów wentylacyjnych.
Każda z tych przyczyn może występować oddzielnie lub, równie prawdopodobne, obie razem.
A'propos, jaka jest wilgotność wewnątrz?... bo od tego trzeba zacząć.
Link do komentarza
Cytat

Przydaloby sie, zeby Mozart rozwinął temat i opisal wiecej faktów, bo poki co to wróżymy z fusow, ale fakt - niektore rady można stosowac od razu, jak ta powyżej.




Witam mam podobny problem z oknami ...
okna Jezierskiego zamontowane 1999r.
Wlascie to od poczatku sie pocily...szczegolnie jak bylo zimno... jak sie gotowalo... wystarczylo zagotowac szklanke wody na herbate....
Okna maja zamontowane wewnątrz żaluzje.... i w miejscach tych suwakow do regulacji żaluzjami zaczynaja mocno parowac... potek skrapla sie woda...a rano to kolo drzwi balkonowych stoi spora kaluza... dodam ze wycieram ta wilgoc z okien ... ale to zaczyna byc coraz bardziej denerwujace ci i uciążliwe niesamowicie....
Juz nie mowic o tym ze zrobie pranie w domu albo ktos z domownikow sie wykąpie ...okna sa cale mokre ...
Zastanawiam sie czy nie poszukac innych okien .... wiem ze te żaluzje w srodku to niebyl najlepszy pomysl ..
Prosze o rade ...co robić??

Link do komentarza
Cytat

wykonać zalecany wyżej "obrzęd gromnicowy " lub test świeczkowy jak wolisz
najpierw trzeba wykluczyć problemy z wentylacją
a kasę można wydać na inne rzeczy znacznie przyjemniejsze mam nadzieję




wiesz ja jestem "lejek" wiec trzeba mi łopatologicznie ... ten test to....znaczy mam sprawdzan jak zachowa sie płomien swiecy ?? ale gdzie z nia sprawdzać ? icon_smile.gif

JUz znalazlam ten test w necie i... wykonalam go ...
Płomień na gorze odchylil sie w jedna stronę, a na dole w przeciwna ... i co dalej ? Edytowano przez qbusiowa (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

wiesz ja jestem "lejek" wiec trzeba mi łopatologicznie ... ten test to....znaczy mam sprawdzan jak zachowa sie płomien swiecy ?? ale gdzie z nia sprawdzać ? icon_smile.gif

JUz znalazlam ten test w necie i... wykonalam go ...
Płomień na gorze odchylil sie w jedna stronę, a na dole w przeciwna ... i co dalej ?



gdzie na górze gdzie na dole ???
kratki w ścianach to wywiewy znaczy płomień do
nawiewy powinny być w innych miejscach
nawiewniki kanały nawiewowe
względnie w kuchni i łazience do kratki a pokojach od
Link do komentarza
Cytat

gdzie na górze gdzie na dole ???
kratki w ścianach to wywiewy znaczy płomień do
nawiewy powinny być w innych miejscach
nawiewniki kanały nawiewowe
względnie w kuchni i łazience do kratki a pokojach od




Patrzylam w drzwiach ... do kuchni i pokoi...
natomiast przy kratce w kuchni ten płomień ani drgnął...
w łazience nie mam jak sprawdzić... bo dla mnie jest za wysoko..
Link do komentarza
Cytat

czyli w kuchni wentylacji nie masz


na to wyglada ...
mieszkam w bloku i chodz sprawdzać wentylacje i nigdy o dziwo nie mieli zastrzeżeń ... ciekawe ...
co robic ..."kłócic " sie z zarządcą bloku?
Jutro rusze do administracji...
wstrzymam sie z wymiana okien .. ale i tak wydaje mi sie ze te okna ... a w szczegolnosci zaluzje w nich zamontowane to nie był za szczesliwy pomysl ...
dzieki za odpowiedzi i podpowiedzi
Link do komentarza
Cytat

na to wyglada ...
mieszkam w bloku i chodz sprawdzać wentylacje i nigdy o dziwo nie mieli zastrzeżeń ... ciekawe ...
co robic ..."kłócic " sie z zarządcą bloku?
Jutro rusze do administracji...
wstrzymam sie z wymiana okien .. ale i tak wydaje mi sie ze te okna ... a w szczegolnosci zaluzje w nich zamontowane to nie był za szczesliwy pomysl ...
dzieki za odpowiedzi i podpowiedzi



do awantur najlepiej ruszyć z papierem
ekspertyza kominiarska wykonana koniecznie przy zamkniętych drzwiach i oknach
potem już zostanie tylko ustalenie kwestii odpowiedzialności za wstawienie takich czy innych okien
czy było pozwolenie czy zrobiłaś to na własne życzenie (jeśli na własne to do awantury się raczej nie szykuj icon_smile.gif )
kominiarz na miejscu powinien podpowiedzieć co można zrobić aby było lepiej.
pozdrawiam
Link do komentarza
DROGI IRKU! DZIĘKUJĘ ZA INFORMACJĘ! CZĘSTO WIETRZYMY MIESZKANIE, A GDY GOTUJEMY DRZWI DO KUCHNI SĄ OTWARTE. W ZASADZIE CAŁY CZAS SĄ OTWARTE DRZWI DO KUCHNI, BO DZIECI LUBIĄ KURSOWAĆ DO KUCHNI. POZDRAWIAM.

'bobiczek' - A CO TO JEST ZETKA?


'finlandia' prosiłeś, żebym rozwinąć temat. Właśnie rozwijam temat - otóż: mieszkam w bloku. problem pojawia się zimą. w domu mimo ogrzewania jest chłodno, bo okna przewiewają. są drewniane. Dziś jak na dworze mieliśmy - 30 stopni, to na oknach skroplona woda spłynęła na dół okna i zamarzła. co z tym robić? czy uszczelniać w jakiś sposób okna, czy też nie? mury też wydaje się,że są wilgotne pod tynkiem. i co z tym robić? proszę o rady! pozdrawiam wszystkich piszących! Edytowano przez mozart (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

.....
ekspertyza kominiarska wykonana koniecznie przy zamkniętych drzwiach i oknach
....


to co da taka ekspertyza unsure.gif

Cytat

.....
'finlandia' prosiłeś, żebym rozwinąć temat. Właśnie rozwijam temat - otóż: mieszkam w bloku. problem pojawia się zimą. w domu mimo ogrzewania jest chłodno, bo okna przewiewają. są drewniane. Dziś jak na dworze mieliśmy - 30 stopni, to na oknach skroplona woda spłynęła na dół okna i zamarzła. co z tym robić? czy uszczelniać w jakiś sposób okna, czy też nie? mury też wydaje się,że są wilgotne pod tynkiem. i co z tym robić? proszę o rady! pozdrawiam wszystkich piszących!


nie wiem jak widzisz te uszczelnianie, ale spróbować możesz;
jeżeli okna są zimne "z urzędu" to przy takich temperaturach będzie Ci się skraplała para
działanie wentylacji bedzie tu miało niewielkie znaczenie, po prostu przy tej temperaturze tafli szklanej para się wykropli nawet wtedy, kiedy wilgotność w pomieszczeniu będzie w normie

pozostaje położyć coś na parapet (ręcznik, szmata), zbierać tę wodę i czekać na ocieplenie
Link do komentarza
Cytat

Patrzylam w drzwiach ... do kuchni i pokoi...
natomiast przy kratce w kuchni ten płomień ani drgnął...
w łazience nie mam jak sprawdzić... bo dla mnie jest za wysoko..



Aby wylatało (kratkami), musi wlatać (oknem, nawietrznikiem).

To, że kratka w kuchni nie ciągnie, może wynikać, że nie ma dopływu powietrza.
Koniecznie sprawdź (tą świecą) przy uchylonym oknie. Jeśli „pociągnie” odpowiedź znasz – brak wystarczającego nawiewu.
Jeśli ma być wentylacja (w tym przypadku), to musi pizgać zimnem po nogach. Jak nie pizga – niechybny znak, że wentylacji nie ma.

Rozszczelnij okno (okna) i finto.
Link do komentarza
Gość gawel
Cytat

witam ,,, ehhh to ja mam nowy problem ...
narodzil sie tej nocy, a wlasciwie to zaopserwowalam to wieczorem ... mianowicie ... w jednym skrzydle okiennym ... w zespolonej szybie pojawilo się zaparowanie ... a rano juz bylo widac na nie tzw. mróz ... co sie dzieje ?????


Jaka była temperatura na zewnątrz? Czy wiało z tej strony? Co to za pomieszczenie?
Link do komentarza
Cytat

witam ,,, ehhh to ja mam nowy problem ...
narodzil sie tej nocy, a wlasciwie to zaopserwowalam to wieczorem ... mianowicie ... w jednym skrzydle okiennym ... w zespolonej szybie pojawilo się zaparowanie ... a rano juz bylo widac na nie tzw. mróz ... co sie dzieje ?????



Wewnątrz szyby zespolonej ?
Link do komentarza
Cytat

Temperatury są "dojść" ekstremalne i to one mogą być przyczyną.
Ale z drugiej strony może to świadczyć o rozszczelnieniu wkładu.
Porób zdjęcia jako dowód i skontaktuj się z dostawcą okien.



Juz probowalam sie dodzwonic do firmy Jezierskiego ale... niestety chyba juz po ich urzedowaniu bylo icon_smile.gif
Okna mam juz ponad 12 lat... wiec i tak gwarancja mnie nie obejmuje ...
Link do komentarza
Cytat

Juz probowalam sie dodzwonic do firmy Jezierskiego ale... niestety chyba juz po ich urzedowaniu bylo Array="" style="vertical-align:middle" Array border="0" alt="icon_smile.gif">
Okna mam juz ponad 12 lat... wiec i tak gwarancja mnie nie obejmuje ...


Szyby połączone są z ramką dystansową na całej długości obrzeża materiałem uszczelniającym, co zapewnia szczelność układu.Ramka dystansowa jest wypełniona silnym środkiem pochłaniającym wilgoć (absorbent wilgoci, sito molekularne) w postaci granulatu, którego zadaniem jest osuszanie powietrza w przestrzeni międzyszybowej.Mogło się tak stać że ten granulat traci już swoje właściwości po 12 latach i to zjawisko w skrajnych temperaturach się uwidoczniło .

Cytat

no to ładnie ... a co teraz ??



W tych czasach ,12 lat temu przestrzeń pomiędzy szybami pewnie nie była jeszcze wypełniona gazem .Trzeba ocenić czy warto zamówić same szyby zespolone (wstawić) , czy wymienić również okna na nowe .
Link do komentarza
Cytat

Szyby połączone są z ramką dystansową na całej długości obrzeża materiałem uszczelniającym, co zapewnia szczelność układu.Ramka dystansowa jest wypełniona silnym środkiem pochłaniającym wilgoć (absorbent wilgoci, sito molekularne) w postaci granulatu, którego zadaniem jest osuszanie powietrza w przestrzeni międzyszybowej.Mogło się tak stać że ten granulat traci już swoje właściwości po 12 latach i to zjawisko w skrajnych temperaturach się uwidoczniło .



W tych czasach ,12 lat temu przestrzeń pomiędzy szybami pewnie nie była jeszcze wypełniona gazem .Trzeba ocenić czy warto zamówić same szyby zespolone (wstawić) , czy wymienić również okna na nowe .



wlasnie zastanawiam sie nad zmiana okien ... tym bardziej , ze te maja zamontowane wewnątrz żaluzje ... i mam wrazenie ze to nie byl moj najlepszy pomysl ... na gorze jest metalowa listwa ktora styka sie z obiema szybami (zespolonymi) i taka sama wzdłuż okna ... i szyby wlasnie wzdłuż tych miejsc bardzo rosieja i scieka po nich woda...
Mysle tylko jakie tym razem wybrac okna ... zeby napewno to juz byl dobry wybór...
Moze cos mi doradzicie ?
Link do komentarza
Cytat

... na gorze jest metalowa listwa ktora styka sie z obiema szybami (zespolonymi) i taka sama wzdłuż okna ... i szyby wlasnie wzdłuż tych miejsc bardzo rosieja i scieka po nich woda...


Jeśli okna maja 12 lat to ta ramka na pewno jest aluminiowa, a aluminiowe ramki są najzimniejsze.
Obecnie stosuje ramki dystansowe
- aluminiowe,
- stalowe (ze stali cynkowanej lub cynowanej)
- ze stali nierdzewnej,
- wykonanej z tworzyw sztucznych
- w postaci profili z tworzyw poliwęglanowych z folią metalową wtopioną w przekrój ścianki.

Obecnie nie ma problemu z zamówieniem okien z ciepła ramką.
Niestety większość producentów każe sobie dopłacać za takie rozwiązanie.

Trudno doradzać jakie okna masz sobie sprawić, bo nic nie wiadomo do jakich parametrów całościowych (cieplnych) lokalu należałoby je dobrać.
Dopiero jak określisz jakich okien potrzebujesz można się zacząć zastanawiać nad wyborem producenta.
Profile z jakich obecnie produkuje się okna są bardzo w danej klasie do siebie zbliżone, a zasadnicza różnica będzie polegać na jakości wykonania produktu i obsługi klienta.
Link do komentarza
wyglada to super ...
potrójna szyba ... robi wrazenie ...
tylko ja mieszkam w bloku i zastanawiam sie czy takie okna to nie "przesada" w moim przypadku ...
Rozumiem doskonale ze nikt nie moze podac konkretnej firmy bo jak mozna za kogos reczyc... myslaam raczej o Waszych spostrzeżeniach na temat okien ... producentów...

Cytat

Jeśli okna maja 12 lat to ta ramka na pewno jest aluminiowa, a aluminiowe ramki są najzimniejsze.
Obecnie stosuje ramki dystansowe
- aluminiowe,
- stalowe (ze stali cynkowanej lub cynowanej)
- ze stali nierdzewnej,
- wykonanej z tworzyw sztucznych
- w postaci profili z tworzyw poliwęglanowych z folią metalową wtopioną w przekrój ścianki.

Obecnie nie ma problemu z zamówieniem okien z ciepła ramką.
Niestety większość producentów każe sobie dopłacać za takie rozwiązanie.

Trudno doradzać jakie okna masz sobie sprawić, bo nic nie wiadomo do jakich parametrów całościowych (cieplnych) lokalu należałoby je dobrać.
Dopiero jak określisz jakich okien potrzebujesz można się zacząć zastanawiać nad wyborem producenta.
Profile z jakich obecnie produkuje się okna są bardzo w danej klasie do siebie zbliżone, a zasadnicza różnica będzie polegać na jakości wykonania produktu i obsługi klienta.




tak szczerze to ja sie na tym nie bardzo znam ...
chce takie okna zeby bylo cieplo i dobrze icon_smile.gif
"do jakich parametrów całościowych (cieplnych) lokalu należałoby je dobrać." troszeczke przystepniej prosze ... bo chyba jestem w tym temacie blondi icon_smile.gif
Link do komentarza
Mieszkanie w bloku, załóżmy że blok ocieplony 10cm styro... nie widzę tu konieczności lub jak kto woli ekonomicznego uzasadnienia w montażu okien z górnej półki cieplnej (cenowej) - okien przeznaczonych do pasywniaków.
Rozglądaj się za promocjami u producentów. Można dzięki nim kupić za przysłowiową złotówkę pakiet dwukomorowy o współczynniku przenikania ciepła dla pakietu szybowego "Ug" 0,5-0,6W/mK.
Okno ze średniej półki z taką szybą powinno mieć "Uw" 1,0 - 1,1W/mK
Normalne pakiety jednokomorowe wypełnione gazem szlachetnym będą miały "Ug" około 1,1W/mK, a Uw" około 1,4-1,5W/mK.
W przypadku parteru warto też zwrócić uwagę na klasę bezpieczeństwa antywłamaniową. Przydałaby się w Twoim przypadku klasa WK2 Edytowano przez Jani_63 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Mieszkanie w bloku, załóżmy że blok ocieplony 10cm styro... nie widzę tu konieczności lub jak kto woli ekonomicznego uzasadnienia w montażu okien z górnej półki cieplnej (cenowej) - okien przeznaczonych do pasywniaków.
Rozglądaj się za promocjami u producentów. Można dzięki nim kupić za przysłowiową złotówkę pakiet dwukomorowy o współczynniku przenikania ciepła dla pakietu szybowego "Ug" 0,5-0,6W/mK.
Okno ze średniej półki z taką szybą powinno mieć "Uw" 1,0 - 1,1W/mK
Normalne pakiety jednokomorowe wypełnione gazem szlachetnym będą miały "Ug" około 1,1W/mK, a Uw" około 1,4-1,5W/mK.
W przypadku parteru warto też zwrócić uwagę na klasę bezpieczeństwa antywłamaniową. Przydałaby się w Twoim przypadku klasa WK2




Bardzo dziekuje za ogromnie pomocne informacje ....
Mieszkam na 10 i to ostatnim pietrze ...
Bede rozgladala sie za promocjami .. jednam zastanawiam sie czy z wymiana okien nie zaczekac do ocieplenia icon_smile.gif
Link do komentarza
Nie wiem skąd mi się wziął parter icon_biggrin.gif

Z wymiana to koniecznie zaczekaj do ocieplenia.
Montaż w ujemnych temperaturach jest bez sensu. Nigdy nie uzyskasz odpowiedniej szczelności połączeń (pianka zamiast łączyć się z murem przylegać będzie do cienkiej warstwy lodu w mikroporach), nie mówiąc już o tym że pianki montażowej nie należy używać w przy takich temperaturach jak obecnie (nawet po ociepleniu)
Ale możesz już rozglądać się za oknami, a jak dobrze pokombinujesz to kupisz taniej w zimowych promocjach produkt który Ci zamontują na przełomie marca i kwietnia.
U dobrego dilera nie powinno być również problemu z przechowaniem kupionych okien przez kilka dni w momencie kiedy aura byłaby bardzo niesprzyjająca do wykonania prac.
Zawsze warto zadbać o odpowiednią wiatroszczelność, a tym bardziej że to 10 piętro dla odmiany icon_smile.gif coby nie pizgało po obwodzie ramy.
Link do komentarza
Cytat

Bardzo dziekuje za ogromnie pomocne informacje ....
Mieszkam na 10 i to ostatnim pietrze ...
Bede rozgladala sie za promocjami .. jednam zastanawiam sie czy z wymiana okien nie zaczekac do ocieplenia Array="" style="vertical-align:middle" Array border="0" alt="icon_smile.gif">



Okien nie kupuje się na dzisiaj tylko przynajmniej na następne 12 lat więc muszą spełniać normy nie na dzisiaj ale na jutro .W promocji przeważnie można kupić okna z najtańszych profili o gr 6 cm i najgorszym standardzie ,dobre musi niestety kosztować ale nie warto przesadzać.Jeżeli w domu są podzielniki albo inne takie wynalazki warto kupić porządne okna na 10 piętrze wiatry potrafią nieźle hulać.


A jak wygląda sprawa z mieszkaniem ,jest Pani w jakiejś spółdzielni ,wspólnocie itd trzeba najpierw dowiedzieć się ,może będą partycypować w kosztach zakupu/montażu .

Link do komentarza
animus - mieszkam w mieszkaniu narazie jeszcze spoldzielczym lokatorskim ( jestem w trakcie zmiany statusu mieszkania)
to sa juz trzecie okna w tym lokalu...pierwsze wymieniono na koszt spoldzielni mieszkaniowej(okna drewniane).
drugie wymieniliśmy juz sami ponad 12 lat temu (okna pcv) bo czas oczekowania na wymiane ze spoldzielni byl oookropniscie dlugi.

jani icon_smile.gif zgadzam sie z Toba pod wieloma względami icon_smile.gif

mozart - dziekuje za podpowiedzi troszke poczytalam o tych oknach ( proponowanych przez Pania) i szczerze .... noc dobrego... wiele narzekan ..niestety Edytowano przez qbusiowa (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

animus - mieszkam w mieszkaniu narazie jeszcze spoldzielczym lokatorskim ( jestem w trakcie zmiany statusu mieszkania)
to sa juz trzecie okna w tym lokalu...pierwsze wymieniono na koszt spoldzielni mieszkaniowej(okna drewniane).
drugie wymieniliśmy juz sami ponad 12 lat temu (okna pcv) bo czas oczekowania na wymiane ze spoldzielni byl oookropniscie dlugi.

jani Array="" style="vertical-align:middle" Array border="0" alt="icon_smile.gif"> zgadzam sie z Toba pod wieloma względami Array="" style="vertical-align:middle" Array border="0" alt="icon_smile.gif">

mozart - dziekuje za podpowiedzi troszke poczytalam o tych oknach ( proponowanych przez Pania) i szczerze .... noc dobrego... wiele narzekan ..niestety


Może jest opcja że ty wymienisz okna spółdzielnia pokryje jakąś cześć kasy , którą sobie odliczysz od czynszu (fundusz remontowy).
Link do komentarza
Wracając do okien z żaluzją, w dodatku sprzed 13lat...
Wtedy standardem była jeszcze szyba U 2,9. Pojawiały się już pakiety z U(wtedy jeszcze K) 2,3 ; 1,7, 1,3. Żaluzja była robiona "pół-ręcznie"- więc nawet jeśli miała termoflot (ciepła szybę) to na pewno nie miała argonu. Do tego ten metal z żaluzji - ogromny mostek termiczny... nie dziwne że paruje.
Para w srodku to kres życia szyby. Prawdopodobnie deszczową wiosną się to nasili. Da się wymienić same szyby i może to warto zrobić - o ile okna w pozostałych miejscach są ok (czyli nie wykazują znacznych przewiewwów).
Koszt nowej szyby (bez żaluzji) to ok 100-200zł/m2. W uproszczeniu można przyjąć że to jakieś 100-150zł /szt z wymianą. Edytowano przez Redakcja (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Wracając do okien z żaluzją, w dodatku sprzed 13lat...
Wtedy standardem była jeszcze szyba U 2,9. Pojawiały się już pakiety z U(wtedy jeszcze K) 2,3 ; 1,7, 1,3. Żaluzja była robiona "pół-ręcznie"- więc nawet jeśli miała termoflot (ciepła szybę) to na pewno nie miała argonu. Do tego ten metal z żaluzji - ogromny mostek termiczny... nie dziwne że paruje.
Para w srodku to kres życia szyby. Prawdopodobnie deszczową wiosną się to nasili. Da się wymienić same szyby i może to warto zrobić - o ile okna w pozostałych miejscach są ok (czyli nie wykazują znacznych przewiewwów).
Koszt nowej szyby (bez żaluzji) to ok 100-200zł/m2. W uproszczeniu można przyjąć że to jakieś 100-150zł /szt z wymianą.



Dojrzewam do wymiany okien ...ale zaczekam do wiosny icon_smile.gif bedzie cieplej to i dla wymiany lepiej i dla mnie icon_smile.gif
Okna dalej sie pocą ... ale z uporem maniaka wycieram icon_smile.gif
dziekuje za wszystkie rady ...,.
Do wiosny mam czas to poczytam o oknach o szybach i.... cos tam pewnie wybiore sensownego dla mieszkania, mnie i dla mojej kieszeni icon_smile.gif

Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Mozart... Ile głów tyle pomysłów. Przeczytałem odpowiedzi na Twój problem i widzę, że nikt nie zaproponował Ci jednego rozwiązania. Rozwiązania genialnego w swojej prostocie. Po prostu doprowadź powietrze do swojego mieszkania. Zamontuj Array="">NAWIEWNIKI OKIENNE i zapomnisz o swoich problemach z zaparowanymi oknami oraz wilgocią w mieszkaniu. Doprowadzają powietrze permanentnie w sposób kontrolowany. Jeśli potrzebujesz więcej informacji, chętnie służę pomocą. Pozdrawiam

Przepraszam za literówkę.
Pozdrawiam
Link do komentarza
  • 2 lata temu...
Cytat

WITAM!. MAM PROBLEM!. CZĘSTO MI SIĘ POCĄ SZYBY W OKNACH. PÓŹNIEJ WIDZĘ JAK PARA SPŁYWA PO SZYBIE W POSTACI WODY I TWORZY SIĘ KAŁUŻA NA PARAPECIE. CO MAM ROBIĆ! PROSZĘ O RADĘ! DZIĘKUJĘ


Witam,powodem pocenia sie szyb w panstwa domu jest zla wentylacja budynku.Bardzo prostym rozwiazaniem jest zastosowanie nawiewnika okiennego,malo tego ze rozwiazanie dosyc proste to nadzwyczaj skuteczne.polecam
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Ja też muszę, ale jak się pomyśli i odpowiednio przygotuje - to nie jest to takie upierdliwe... Właśnie spakowałem trzy worki (plastik, papiery i te niesegregowalne) i wiadereczko na bio... Spacerek na śmietnik i - załatwione... wiadereczko umyte, suszy się i zaraz wróci do szafki, w którym stoją w sumie cztery wiadereczka po 28 litrów pojemności... Zupełnie wystarczają na tydzień... no, bio trochę częściej, w zależności od zawartości wiadereczka...  
    • Konstrukcja tych pomp IBO FP4 powoduje , że nieco dłużej wytrzymają po wystąpieniu suchobiegu, ale też należy je wyłączyć. Lepiej zastosować dodatkowe urządzenie automatycznie wyłączające pompę po wystąpieniu suchobiegu. Jest ich wiele na rynku ,różnych producentów. np,    https://b2b.omnigena.pl/sterowania-i-zabezpieczenia/1878-opc59-sterownik-5907761103184.html (jeśli pompa ma silnik max 1,3kW)   https://aquatik.eu/14-ibopress-10-sterownik-wylacznik-pompy-hydroforu-suchobieg-ibo-press-10-p-697.html (jeśli pompa ma silnik max 2,2kW)   Można też w ogóle zmienić koncepcję i zamiast dużego zbiornika wybrać układ z pompą głębibową, falownikiem i niewielkim zbiornikiem buforowym. Falownik wyłączy pompę po suchobiegu. Koszt takiego zostawu z całkiem porządną pompą IBO odporną na piach to ok. 2 tys. zł.    
    • 🌟 Kim Jesteśmy? 🌟 Letyro to dynamiczna firma specjalizująca się w produkcji i montażu wysokiej jakości osłon okiennych. Nasze produkty są nie tylko funkcjonalne, ale także stylowe, nadając Twojemu domowi wyjątkowy charakter.   🔧 Co oferujemy? 🔧 Rolety Zewnętrzne: Chronią Twoje okna przed słońcem, zapewniając prywatność i kontrolę nad temperaturą w domu. Moskitiery: Zapomnij o niechcianych gościach w postaci owadów! Nasze moskitiery zapewniają swobodę korzystania z otwartych okien, bez ryzyka inwazji komarów czy much. Bramy Garażowe: Bezpieczne, wytrzymałe i łatwe w obsłudze – nasze bramy garażowe chronią Twój samochód i mienie przed niepożądanymi intruzami. Parapety Wewnętrzne: Dodaj stylu i elegancji do swojego wnętrza dzięki naszym parapetom wewnętrznym, dostępnym w różnorodnych wzorach i kolorach.   Nasza strona www: rolety Rzeszów
    • Niezła gromadka. Ja muszę segregować w mieszkaniu. To dopiero przerąbana sprawa -.-
    • Na starym mieszkaniu miałem meble z Ikea i powiem, że z jakości niektórych naprawdę byłem zadowolony. Ale większość niestety nie przetrwała długo w idealnym stanie.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...