Skocz do zawartości

warunki zabudowy nie do przyjecia


Recommended Posts

witam,
dostałam pismo o wszczęciu postępowania w sprawie uzyskania warunków zabudowy. Tu zaczęły się schody..
We wstępnych warunkach zabudowy określono, że mogę wybudować dom o szerokości frontu od strony drogi maksymalnie 12 m, długość domu nie może przekroczyć 9 m, wysokość domu max 9 m. Starałam się o uzyskanie warunków na domek o wymiarach 16 m szer x 12 m dług (dom z garażem dwustanowiskowym w bryle budynku). Działka ma 15 arów, 30 m szerokości. Teren nie ma planu zagospodarowania przestrzennego, pod uwagę do analizy wybrano 7 domów oddalonych około 80 m od mojej działki, sa to domki przedwojenne stare...
Mam pytanie co mogę zrobić w tej sprawie? jest szansa na uzyskanie "normalnych" warunków zabudowy? Czy w naszym kraju nie można wybudować domu na miare swoich mozliwosci i planow? Wokół mojej działki sa puste pola, najblizszy dom znajduje się około 70-80 m...
Link do komentarza
Ja WZ dostałem 15m szer. el. frontowej. Działkę mam szeroką 56m więc mam możliwości icon_smile.gif

Na moje pytanie dlaczego nie moge 23m ( projekt domu Z21 z pracowni z500 ) padła odpowiedź, że jestem pierwszy w okolicy i muszą zadbać o ład przestrzenny icon_smile.gif
Ja wywalczyłem:

- że mogę mieć studnię
- że do szerokości 15m dopisali +/- 2m albo 20% ( już nie pamiętam icon_smile.gif )
Link do komentarza
Cytat

Ja WZ dostałem 15m szer. el. frontowej. Działkę mam szeroką 56m więc mam możliwości icon_smile.gif

Na moje pytanie dlaczego nie moge 23m ( projekt domu Z21 z pracowni z500 ) padła odpowiedź, że jestem pierwszy w okolicy i muszą zadbać o ład przestrzenny icon_smile.gif
Ja wywalczyłem:

- że mogę mieć studnię
- że do szerokości 15m dopisali +/- 2m albo 20% ( już nie pamiętam icon_smile.gif )


Ciekawe, że nie zadbali o ład przestrzenny ustalając PZP.
Link do komentarza
Nie żart, tylko obowiązujące przepisy – czyli:

Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z 26 sierpnia 2003 r. w sprawie sposobu ustalania wymagań dotyczących nowej zabudowy i zagospodarowania terenu w przypadku braku miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego.
A w nim:

Cytat

§ 3. 1. W celu ustalenia wymagań dla nowej zabudowy i zagospodarowania terenu właściwy organ wyznacza wokół działki budowlanej, której dotyczy wniosek o ustalenie warunków zabudowy, obszar analizowany i przeprowadza na nim analizę funkcji oraz cech zabudowy i zagospodarowania terenu w zakresie warunków, o których mowa w art. 61 ust. 1-5 ustawy.
2. Granice obszaru analizowanego wyznacza się na kopii mapy, o której mowa w art. 52 ust. 2 pkt 1 ustawy, w odległości nie mniejszej niż trzykrotna szerokość frontu działki objętej wnioskiem o ustalenie warunków zabudowy, nie mniejszej jednak niż 50 metrów.
§ 6. 1. Szerokość elewacji frontowej, znajdującej się od strony frontu działki, wyznacza się dla nowej zabudowy na podstawie średniej szerokości elewacji frontowych istniejącej zabudowy na działkach w obszarze analizowanym, z tolerancją do 20%.
2. Dopuszcza się wyznaczenie innej szerokości elewacji frontowej, jeżeli wynika to z analizy, o której mowa w § 3 ust. 1.



I uprzedzając wypowiedź na temat przepisów urbanistycznych, obowiązujących u nas – w innych państwach jest jeszcze gorzej, np. w Anglii nie dość, ze w takim przypadku budynek musiałby być identyczny co do bryły, to jeszcze z takich samych materiałów co budynki z najbliższego otoczenia.
Link do komentarza
czyli mam rozumieć, że Pani architekt mogła sobie wybrać ilość i wielkość domów do tej analizy? Widziałam te domki, które wzięto pod uwagę i zastanawia mnie fakt że obok stoją domy o wiele większe i ich już nie wzieła do analizy. Poza tym około 100 m dalej od analizowanych domów jest kilka nowoczesnych, szerokich domów i tamci już nie mieli problemów z wybudowaniem ich. A ja mam się podporządkować takim kryteriom. nie pozostaje mi nic innego jak odwoływanie się.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...