Skocz do zawartości

Jaki piec i jakie koszty - pomocy :-)


BS89

Recommended Posts

Bardzo bym prosił o radę bo już sam nie wiem z żoną się kłucę , dzieci podenerwowane itd icon_confused.gif??: Mam problem z wyborem rodzaju pieca do ogrzewania domu ktory zamieżamy kupić - dom z roku 1998 wybudowany z belitu plus styropian ( grubość coś koło 10 cmm ) powierzchnia 220 m2, okna plastiki nawet nawet icon_smile.gif. Barzo proszę o radę jestem laikiem w tych sprawach a i tez nie dysponuję jakimiś fachowcami bo albo jeden mówi co innego a drugi jeszcze zupełnie co innego. Wyczytałem chyba wszystko na temat ogrzewania i już o niczym nawet nie śnię tylko o tym jaki piec icon_smile.gif . Kominek odpada z wielu przyczyn pozostałem tylko przy gazie ziemnym piec kondensacyjny lub eko-groszku. Problemem jest też aby było tanio i jak najmniej obsługi. Proszę o jakieś rady może z własnego doświadczenia - bardzo byłbym wdzięczny icon_smile.gif jak przewidzieć koszt ogrzewania tego domu bo to też dla mnie problem różne wzory różne cyfry.
Link do komentarza
No ja tak do konca to nie jestem przekonany ze da sie tanio i wygodnie icon_sad.gif
Sam zamontowalem piec gazowy i juz po pierwszym sezonie migusiem postawilem kominek a gaz zostal tylko do podgrzewania wody.
Dodatkowo juz planuje nawet podgrzewanie wody ominac i wykorzystac do tego kominek montujac spirale w czopuchu oraz bojler 350 l na strychu.
jesli piec weglowy to tylko taki z duzymi drzwiczkami aby mozna bylo zaladowac wszelaki wegiel lub nawet drewno ale taki niestety wymaga biegania z popiolem.
jesli chodzi o koszty to wspinaja sie od najtanszego czyli
drzewo
wegiel
gaz
olej opalowy
elektryczne
Sa jeszcze inne np sloma ale to juz opal specyficzny
Co do dokladnych obliczen zapotrzebowania na ogrzanie to nie pomoge bo sie nie znam na tym.
Pozdrawiam
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Cytat

Bardzo bym prosił o radę bo już sam nie wiem z żoną się kłucę , dzieci podenerwowane itd icon_confused.gif??: Mam problem z wyborem rodzaju pieca do ogrzewania domu ktory zamieżamy kupić - dom z roku 1998 wybudowany z belitu plus styropian ( grubość coś koło 10 cmm ) powierzchnia 220 m2, okna plastiki nawet nawet icon_smile.gif. Barzo proszę o radę jestem laikiem w tych sprawach a i tez nie dysponuję jakimiś fachowcami bo albo jeden mówi co innego a drugi jeszcze zupełnie co innego. Wyczytałem chyba wszystko na temat ogrzewania i już o niczym nawet nie śnię tylko o tym jaki piec icon_smile.gif . Kominek odpada z wielu przyczyn pozostałem tylko przy gazie ziemnym piec kondensacyjny lub eko-groszku. Problemem jest też aby było tanio i jak najmniej obsługi. Proszę o jakieś rady może z własnego doświadczenia - bardzo byłbym wdzięczny icon_smile.gif jak przewidzieć koszt ogrzewania tego domu bo to też dla mnie problem różne wzory różne cyfry.

Link do komentarza
Szanowny Panie!
Rzecz zrozumiała, że wyznacznikiem jaki załozyć ma Pan kocioł(nie piec- to nie fachowe okreslenie) będzie cena.
Osobisci proponuje , kocioł atmosferyczny gazowy z palnikiem dwustopniowy. Jezeli inwestycja dotyczy wyłacznie kotłowni. stosowanie kotła kondensacyjnego i wykorzystanie jego mozliwości wiąże się przedewszystkim z instalacja. Kotły kondensacyjne pracuja na niskim parametrze 30/50 st. Oznacza to, że musi być instalacja przygotowana na taki parametr ( ogrzewanie podłogowe, grzejniki o dużej powierzchni-przeliczine na w/w parametr, itp.), wtedy mozna wykorzystać maksymalnie walory uzytkowe (energooszczędnośc sprawność 110%) kotła. A zwrot wyzszej ceny nastapi w najkrótrzym czasie.

Kocioł atmosferyczny z palnikiem dwustopniowym pracuje na parametrze 70/80 st. sprawność w granicach 94%, ale ma palnik dwustopniowy, gdzie drugi stopień załącza sie dopiero przy maksymalnym zapotrzebowaniu na ciepło. Przy naszych kaprysnych zimach (ostatnio) jesto znacznie lepsze rozwiazanie. Automatyka kotła w zupełnosci ogranicza Pana działanie. Doskonałym uzupełnieniem jest regulator pokojowy który porównuje temperature zewnetrzną z domową, tak by utrzymywać ta którą ustawimy.
Koszt zakupu takiego kotła to ok. 30% tańsza inwestycja bez względu czy to będzie stojacy czy wiszący kocioł...............................

Prosze skorzystać z doświadczenia naszej firmy: www.avanta.pl

Pozdrawiam
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...