Skocz do zawartości

plamy po malowaniu


Recommended Posts

witam wszystkich serdecznie, z góry przepraszam za mało fachowy język ale po prostu się nie znam, dom mam wybudowany z pianobetonu - siporeks - na piętrze pojedyncze ściany nie były tynkowane tylko została założona siatka i została naciągnięta gładź szpachlowa. przed tym wszystkim została położona instalacja elektryczna. teraz mój problem po pomalowaniu ścian w miejscach gdzie idą przewody elektryczne pojawiają się brzydkie przebarwienia dokładnie pokazujące jak idą przewody elektryczne, co trzeba zrobić żeby tego nie było widać, dodam jeszcze że ściany na których są takie przebarwienia były malowane już 4 razy, rożnymi farbami - dulux, dekoral
Link do komentarza
Cytat

witam wszystkich serdecznie, z góry przepraszam za mało fachowy język ale po prostu się nie znam, dom mam wybudowany z pianobetonu - siporeks - na piętrze pojedyncze ściany nie były tynkowane tylko została założona siatka i została naciągnięta gładź szpachlowa. przed tym wszystkim została położona instalacja elektryczna. teraz mój problem po pomalowaniu ścian w miejscach gdzie idą przewody elektryczne pojawiają się brzydkie przebarwienia dokładnie pokazujące jak idą przewody elektryczne, co trzeba zrobić żeby tego nie było widać, dodam jeszcze że ściany na których są takie przebarwienia były malowane już 4 razy, rożnymi farbami - dulux, dekoral


Najprawdopodobniej przebijają Ci bruzdy bo był użyty kiepskiej jakości materiał 9podejrzewam że gips budowlany) do zatynkowania tych bruzd a druga sprawa to za cienki masz ten niby tynk. Tynk powinien być grubszy co najmniej 1 cm wtedy nie było by widać śladów po instalacji elektrycznej.
Link do komentarza
Problem prawdopodobnie spowodowany jest różną chłonnością wilgoci materiałów - bloczków betonu komórkowego i wypełniającego spoiny gipsu.

Gips ma własności higroskopijne i "ciągnie" wilgoć z przylegającego suporeksu. W efekcie różnic w wilgotności i przy cienkiej warstwie tynku, która nie zapewnia równomiernego rozprowadzenia wilgoci na powierzchni ściany, w miejscach przebiegu przewodów powstają ciemniejsze smugi.

Taki stan może utrzymywać się przez długi czas, gdyż beton komórkowy trudno
wysycha po wbudowaniu, a także może wystąpić wtórne zwiększenie wilgotności spowodowane np. niedostateczną wentylacją pomieszczenia. Można spróbować na fragmencie ściany zamalowania smug dość szerokim pasem 10 - 15 cm tzw. farbą izolującą plamy, a następnie pomalować powierzchnie zwykła farbą. Ograniczona paroprzepuszczalność farby izolującej wyrówna wilgotność ściany i smugi powinny zniknąć.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...