Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
Redakcja

Izolacja z konopi - czekam na opinie

Recommended Posts

Wczoraj byłem na Budmie w Poznaniu i jednym z produktów, który mnie zaskoczył była izolacja z konopi (wziąłem nawet próbkę icon_mrgreen.gif )

http://www.izolacje-konopie.pl

Byłem zaskoczony, bo sądziłem, że uprawa konopi jest zabroniona i nie ma odmian nietoksycznych. Dodatkowo w pierwszym odruchu powiązałem producenta z Palikotem icon_smile.gif

Producent chwali współczynnik przenikania ciepła wynoszący 0,038 W/(m•K). Dla np. Uni Maty Isover λ=0,039 W/(m•K)

Co sądzicie o tym produkcie? Przyjmie się na Polskim rynku?

Pozdrawiam
Marcin Szymanik

Słaba ta ich strona... kopia strony czeskiej pozbawiona cen.
Produkt moim zdaniem wydaje się ciekawy, a czy się przyjmie?... jak zwykle zadecyduje stosunek ceny do jakości produktu i usług IMHO

Policzyłem
117zł/m2 maty PREMIUM o grubości 200mm... osądźcie sami

Cytat

Słaba ta ich strona... kopia strony czeskiej pozbawiona cen.
Produkt moim zdaniem wydaje się ciekawy, a czy się przyjmie?... jak zwykle zadecyduje stosunek ceny do jakości produktu i usług IMHO

Policzyłem
117zł/m2 maty PREMIUM o grubości 200mm... osądźcie sami

Różnica spora... wg. cennika Isover to m2 o grubości 200 mm to 26,74 zł.

Marcin

No i jak ci dom zacznie płonąć to przynajmniej zadowolony z życia będziesz konopia.gif

Uni Mata ISOVER 5cm (19,2m2)Promocja nr 1Do koszykaCena:89.60zł
Uni Mata ISOVER 15cm (6,9m2)Promocja nr 1Do koszykaCena:106.60zł
Uni Mata ISOVER 20cm (5,1m2)Promocja nr 1Do koszykaCena:94.00zł

Panie Marcinie
no co żesz Pan
konopii jest wiele, nie każde nadają się do palenia, przynajmniej nie każde wali w czapę (THC)
nasz len jest też swego rodzaju konopią

tylko czy warta skórka za wyprawkę?
łe tam...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Heniu, nie kop pana, bo się zmęczysz, Redakcję zadręczysz, a pana i tak nie rozmiększysz.
    • Może jak tak uparcie Redakcja kasuje moje posty domagające się odpowiedzi KTO W TYM TEMACIE CHCIAŁ ROBIĆ DODATKOWY WIENIEC, to może Redakcja sama mi odpowie na nurtujące mnie pytanie bo GŁÓWNY TECHNOLOG BUDOWLANY nie raczy mi odpowiedzieć.   Tak na moje widzimisie to kierownik nie powinien otwierać buzi w kwestii tego/tych nadproży, w końcu sam namieszał. Jeżeli wieniec jest zrobiony tak jak zakłada projekt i kierownik to widział a jeżeli nie to jego rażące niedociągnięcie obowiązków to tym bardziej powinien być "człowiekiem" dla drugiego człowieka.  
    • Nie zawsze ( a prawie za każdym razem) ceny z gazet nie maja pokrycia w praktyce. S to tylko wyceny orientacyjne. prawdziwy obraz uzyskasz tylko wtedy gdy będziesz miła projekt i na jego podstawie fachowcy obliczą co i jak. Dla przykładu gdy szukałem cieśli  do wykonania więźby dachowej miałem wycenę za ten sam dach  wg projektu od 3,5 tys do 5 tys. i robiły mi te wyceny firmy a nie jakiś pan Józek złota rączka. Cena zależy tylko i wyłącznie od fachowca. Dla przykładu, jeżeli weźmiesz firmę murarską która wymuruje Ci ściany i je otynkuje wezmą zapewne mniej niż biorąc osobno murarzy do ścian i do tynków. przy większym froncie robót zawsze można zbić cenę. To samo można powiedzieć o zakupie materiałów budowlanych, warto dokonywać  zakupów w jak największym asortymencie na budowę domu w jednej hurtowni aniżeli w kilku. Dach czterospadowy wychodzi drożej ze względu, że jest przy nim więcej roboty jak również i jest tez więcej odpadów. Co do deskowania a membrany to stanowczo lepszym rozwiązaniem jest deskowanie. Dobry cieśla da rade z każdym rodzajem więźby. Nawiązując jeszcze do stropu to musisz pamiętać czy to będzie drewniany czy betonowy będzie musiał być ocieplony. W Twoim przypadku strop z płyt kanałowych tzw żerański mógłby wyjść taniej gdyby niedaleko Ciebie była betoniarnia które takie stropy robi i dodatkowo je jeszcze montuje na budowie, wtedy mogłabyś zapłacić za strop kanałowy 8% Vatu bo zamówiłabyś towar wraz z usługą.   Normalnie mamy nienormalne zjawisko budowlany bełkot urojony, zadaszenie/przekrycie to strop na autonomicznej konstrukcji opartej poza budynkiem.   Czy to coś zmieni? wątpię, tak samo zostanie wykasowany Twój post jak i mój poprzedni. A przecież mamy taki ładny i wcale nie skomplikowany Regulamin gdzie mówi o to że Redakcja jest bardzo pobłażliwa i powściągliwa w wyciąganiu konsekwencji po jednorazowym wybryku forumowicza to chwała za to, ale traktować recydywistę pobłażliwie to już chyba nie jest ok.
    • Nie mogę obniżyć wykończenia z osb na tyle nisko żeby ułożyć na nim wełnę i jeszcze zostawić miejsce na wentylację pod krokwiami bo brama garażowa mi na to nie pozwala. Dlatego pytam czy ma sens mój pomysł? Chyba że zrobić tylko podbitkę z osb i zrezygnować z tego ocieplenia? Ale wypowiedzcie się na temat tego pierwszego pomysłu bo jest mi chyba bliższy.
    • Gość jurek95
      Ja się na tym nie zastanawiałem, firma która dostarczała mi rury do kanalizacji sama mi je wybrała, oni się na tym znają. A kupiłem w Wiplast z Twardogóry i byłem zadowolony z szybkości realizacji i ceny zamówienia. Więc polecam.
  • Popularne tematy