Skocz do zawartości

Zimny grzejnik


RAPK72

Recommended Posts

Witam, mam problem z jednym grzejnikiem płytowym w domu jednorodzinnym.
Budowa zakończyła się ładnych parę lat temu, ale grzejnik, o którym piszę znajduje się w pomieszczeniu, które zaadoptowałem do celów mieszkalnych pod koniec ubiegłego roku. Cała instalacja, łącznie z założeniem i podlączeniem grzejników odbyła się zaraz na początku, czyli te parę (dokładnie 8 ) lat temu. I od tego czasu grzejnik nie był używany, pomieszczenie wyłączone z użytkowania, ale teraz chciałem go uruchomić i niespodzianka...
Myślałem, że wystarczy odpowietrzyć, ale okazało się, że woda w instalacji jest, bo po odkręceniu śrubki, od razu wylatuje, ale niestety grzejnik nie grzeje.
Jeżeli ktoś ma jakiś pomysł lub zetknął się z podobną sytuacją, proszę o pomoc.
Aha jeszcze jedna ważna informacja dotycząca "rurek instalacujnych" wychodzących ze ściany, dochodzących do grzejnika - jedna jest ciepła, a druga zimna i oba zawory są ustawione w pionie...
Link do komentarza
Wygląda jakby coś się przytkało. Czy przez wszystkie te lata w grzejniku była woda?
Układ grawitacyjny czy pompa w obiegu?
Spróbowałbym mimo wszystko odkręcić odpowietrznik i poczekać chwilę a w międzyczasie sprawdzać czy ciepła woda zaczyna przepływać do grzejnika czy nic się nie dzieje. Można by spróbować zakręcić głowicę u góry i zawór u dołu i spuścić z grzejnika wodę z dołu po przeciwnej stronie przy odkręconym odpowietrzniku.
Oczywiście to zależy czy to ostatni grzejnik czy nie.
Można spróbować włączyć na chwilę wyższy bieg na pompie. Nic innego nie przychodzi mi w tej chwili do głowy. Edytowano przez MrTomo (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...