Skocz do zawartości

odgłosy z podłogówki Błędy?


Recommended Posts

Mam ogrzewanie podłogowe (wodne). System mieszany. Niepokoją mnie odgłosy w salonie, które pojawiają się w tym samym miejscu przy wchodzeniu na podłogę ("chrupanie", "strzelanie"). Na dodatek coraz częściej. Na podłogówce w kuchni/przedpokoju to się nie zdarza. Wszędzie są płytki. Jaka może być przyczyna? Usterki w instalacji wodnej? Błędy przy kładzeniu wylewki? Albo płytek? Podejrzewam to ostatnie, bo płytki w salonie kładł sąsiad, niby złota rączka, ("Pani, ja pani to zrobię raz dwa, w domu też kładłem i tanio też będzie..".) a pożal się Boże... (w łazience na jednej ścianie jest tak krzywo jak w Pizzie...). Przy okazji - jak Wam majster w pierwszym zdaniu mówi, że będzie tanio - gonić takiego. Ma być PORZĄDNIE. A tanio niekoniecznie!
Link do komentarza
Prawdopodobnie została użyta zwykła a nie elastyczna zaprawa do płytek, która popękała pod wpływem zmian temperatury i stąd te trzaski. Żeby to sprawdzić trzeba oderwać płytkę w podejrzanym miejscu i zobaczyć, co dzieje się pod nią.

Jeśli zaprawa skruszała to niestety konieczne będzie zerwanie posadzki i ułożenie płytek na nowo.
Link do komentarza
Cytat

Prawdopodobnie została użyta zwykła a nie elastyczna zaprawa do płytek, która popękała pod wpływem zmian temperatury i stąd te trzaski. Żeby to sprawdzić trzeba oderwać płytkę w podejrzanym miejscu i zobaczyć, co dzieje się pod nią.

Jeśli zaprawa skruszała to niestety konieczne będzie zerwanie posadzki i ułożenie płytek na nowo.



Ale wiem na pewno, że przy kładzeniu płytek używana była elastyczna zaprawa do płytek ATLAS. Samodzielnie kupowałam icon_smile.gif Odgłos "chrupnięcia" pojawia się np. rano gdy po raz pierwszy tego dnia wchodzę do salonu (zawsze w tym samym miejscu). Zastanawiam się czy zrywanie płytek w tym właśnie miejscu mogłoby wyjaśnić przyczynę?
Link do komentarza
Mógł powstać pęcherz we wylewce i teraz pękł i z stąd to chrupanie.Czyli tak dla jasności napiszę,że posadzka w tym miejscu jest cieńsza aniżeli na całej powierzchni i pękła.Ale nie dowiemy się samą teorią ,trzeba ściągnąć jedną,dwie płytki i sprawa się wyjaśni jak by to powiedział pewien fachofiec -"bez połówki Panie tego nie rozbierzesz" icon_biggrin.gif
Link do komentarza
jeżeli głuche "chrupanie" to błąd przy "wylewaniu" posadzki, styro poszło do góry, na to trafiła "wylewka", która go nie docisnęła i teraz przy nacisku chrupie, bo ma luz pod spodem
zdarza się zazwyczaj w narożnikach i przy przewężeniach, dylatacjach
załóż porządnego buciora i trzaśnij w tym miejscu, pewnie chrupnie ostatecznie Edytowano przez Barbossa (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 4 miesiące temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...