Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
Pomocnik

Wentylacja mechaniczna - doświadczenia użytkownika

Recommended Posts

Gość eh,ze sie czepiam.Nie
ale jak podzielic te 110zl za prad przez 365dni i 24 godziny (niby dziala caly czas) to wychodzi ze wentylatory (pewnie sa 2) pobieraja 22-24 W/h lacznie. Pewnie JAPONSKIE !!!!!!...

Gość Ja
Mam nowy dom w którym zafundowałem sobie Wentylację mechaniczną z rekuperacją i GWC. Po pierwszej zimie stwierdzam że zamiast przynosić oszczędności, korzystanie zimą went. mech. przynosi straty w postaci dwukrotnego wzrostu zużycia gazu, a zima była wyjątkowo łagodna. W efekcie wietrzyliśmy dom w tradycyjny sposób jak przez całe dotychczasowe 50-cio letnie życie aby zaoszczędzić aż 50% na zuzyciu gazu. Nie twierdzę że instalacja taka nie ma zalet, jest to wyższy komfort dla zamożnych, dla których koszty ogrzewania i instalacji nie mają większego znaczenia.

50 lat życia i takie głupoty wypisujesz ?
50% oszczędności zużycia gazu po wyłączeniu WM z rekuperacją ?

Z 50 cm murku spadłeś i 50% głowy doznało urazu ?

Gość roman
mam rekuperator mistral 250 i zamontowałem GWC przed nim zamontowałem trójnik wszystko połączyłem nie wiem czy dobrze bo wydaje mi się że cieplejsze powietrze jest wydmuchiwane na zewnątrz niż do pomieszczeń nie mogę nigdzie znależć porady może ktoś by pomógł

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować