Skocz do zawartości

Luis/Archipelag


andrzej d

Recommended Posts

Mam spostrzeżenie co do projektu Luis/Archipelag http://www.wybieramydom.pl/projekty.php?w=...is_-_archipelag

Sam domek jest całkiem ładny. Jednak lata komunizmu zrobiły swoje i strasznie ciężko byłoby się przyzwyczaić do domu w kształcie klocka. Myślę, że potrwa to jeszcze przynajmniej pokolenie, zanim znów zaczniemy się przekonywać do takich konstrukcji. Mieszkam w 11-piętrowym wieżowcu-bloku i zbyt mocno mi przypomina o tamtych latach. Budując dom wolałbym jednak od tego uciec.
Link do komentarza
Co do opłat za ogrzewanie... Oknami połaciowymi, ze względu na znacznie zwiększoną konwekcję, w stosunku do okien "pionowych" ucieka praktycznie dwa razy więcej sumarycznie (podczerwień+konwekcja+przewodzenie} ciepła . Dlatego nie spotyka się takich okien w domach energooszczędnych. Poza tym koszty ogrzewania zależą głównie od jakości izolacji i wentylacji, choć czytając to forum odnoszę wrażenie, że od pieca czy rodzaju nośnika (nad tym się każdy zastanawia) To "zasługa" pism typu MUR.... . Można by pomyśleć, że spalanie jest tym mniejsze im więcej piec jest reklamowany. Jeszcze raz przepraszm Pani Sylwio, ale ten Pani dach to przwdziwy szwajcarski ser.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...