Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
MrCHOMIK

Działki odrolnianie???

Recommended Posts

Witam mam kilka pytań związanych z odrolnianiem gruntów. Po 1 ile to max trwa jeśli np działka rolna jest miedzy zabudowaniami jest przyłącze elektryczne obok działki blisko droga.2 działka jest to las samo wysiany jest on chyba blisko zabudować i też koło lini elektrycznych o i jeszcze jedno koszty z tym związane jakie są z odrolnianiem i kolejny kawałęk lasu za nim jest kawałem ziemi rolniczej obok drogi asfaltowej jest obok działka jest z domem i na przeciwko tej działki też...Chodzi mi ile by to wszystko trwało i jakie koszty muszę ponieś i czy jest szansa na odrolnienie i Las planuje usnąć...

Praktycznie nie ma możliwości indywidualnego odrolnienia gruntów, jeśli miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego (MPZP) nie przewiduje innego niż rolnicze wykorzystania terenu.

Więcej: Budowa na działce leśnej - poradnik praktyczny

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Kumpel pokazał mi stronę, na której można wysyłać zapytania o materiały do budowy i wykończenia domu. Obecnie potrzebowałem wycenić okna dachowe, z Fakro. Dostałem zwrotnie 6 wycen, ceny różniły się u tych sprzedawców. Ktoś z Was wyceniał tak materiały?  Jeśli to nie reklama, to podsyłam link www.znanibudowlani.pl 
    • Pytanie z formularza ze strony: http://www.budujemydom.pl/porady-ekspertow Jestem w trakcie instalacji fotowoltaicznej ok 10KW (projekt unijny). Do tej pory ogrzewałem dom ok 300 m2 piecem na eko groszek firmy Ogniwo 25kw i było dobrze. Chciałbym jednak instalację bezobsługową z buforem ciepła. Moje pytanie czy nie jest marnotrawstwem energii montowanie tylko grzałek? Może pomyśleć o pompie ciepła? Jak by wyglądał taki schemat instalacji?  
    • Przecież autor tematu pisze, że na piecu ma 70 stopni tylko powrót jest zbyt chłodny 38 stopni, ale co kolega ma na myśli pisząc o wysokiej temperaturze na kotle  poprzez wymiennik a odpowiednio niskiej na podłogówce i grzejnikach i właśnie chodzi mi o wartości tych wysokich i niskich temperatur. Chciałbym tylko zaznaczyć że wspominałem o zaworze termo z kapilarą do ustawiania żądanej temperatury w ogrzewaniu podłogowym bo sam wymiennik problemu regulacji temp na podłogówce nie załatwi.
    • Z fragmentarycznego opisu niewiele wynika - aby modernizować instalację trzeba trzeba "przelać" obecny stan na papier (schemat), co pozwoli na przeanalizowanie wariantów potrzebnych zmian z uwzględnieniem możliwości technicznych (dostęp).  Generalnie przy kotle węglowym obieg grzewczy powinien być zasilany przez wymiennik ciepła - umożliwia to m. in. utrzymanie wysokiej temp. na kotle i odpowiednio niskiej w  podłogówce i grzejnikach.
    • Wszystkim osobom poszukującym firmy, która zajmie się kompleksowo zaprojektowaniem, dostarczeniem części oraz montażem systemu nawadniającego, mogę polecić tych fachowców: http://www.nawadnianie-ogrodow.pl/. Na początku tego sezonu, zdecydowałem się na ich usługi i jestem więcej niż zadowolony z efektu końcowego. System funkcjonuje prawidłowo, nie miałem z nim jeszcze żadnego problemu. Fachowcy wykonali swoją pracę w sposób sprawny i rzetelny, nie biorąc przy tym horrendalnie wielkich pieniędzy.
  • Popularne tematy