Skocz do zawartości

Co najpierw projekt domu czy projekt przyłączy medii??


Recommended Posts

Witam,

Mam problem związany z załatwieniem formalności przed przystąpieniem do budowy.
Mianowicie przejrzałem kilknaście stron internetowych opisujących "budowe domu krok po kroku", niestety nie jest nigdzie jasno wyjąsnione jak to zrobić poprawnie
Moje pytanie dotyczy:
W danym momencie oczywiście posiadam działkę, wypis i wyrys z planu zagospodarowania terenu, mapę do celów ogólnopodawczych (1:1000) ,otrzymałem już z energentyki jak wodociągów warunki przyłączy, jutro odbieram mapę do celów projektowych. Mianowicie moje pytanie brzmi: Gdzie dalej powinienem się udać? Czy w danym momencie powinienem wykonać projekty przyłączy zarówno elektrycznego i wodno-kanalizacyjnego. A może najpierw powinienem kupić projekt domu, poprosić projektanta o usytuowanie go na mojej działce a dopiero później załatwiać kwestie projektów medii??

Proszę o pomoc w danym zagadnieniu. Z góry serdecznie dziękuje icon_smile.gif
Link do komentarza
Czyli mam rozumieć że w tym momencie powinienem zakupić projekt domu i dokonać jego adaptacji na działce. Dopiero w następnym etapie należy dokonać realizacji projektu przyłączy elektrycznych i wodno-kanalizacyjnych. Gdzie należy dokonać adaptacji projektu domu na działce budowlanej?? Jaki jest koszt takiej adaptacji projektu na działce budowlanej?
Link do komentarza
Cytat

Witam,

To już jest sprawdzone. Wiem co mogę postawić na działce....więc co dalej??


Czytać i jeszcze raz czytać icon_biggrin.gif Poszukaj tu na forum a na wszystkie Twoje pytania znajdziesz odpowiedź.
A co do projektowania mediów to wodę i kanalizę możesz komuś zlecić natomiast przyłącze energetyczne zostaw to specom z ZE.
Co do otrzymanych warunków o których piszesz w pierwszym poście to wydaje mi się ,że otrzymałeś zapewnienie dostaw mediów bo o warunki to dopiero będziesz się starał przy PnB.
Link do komentarza
Cytat

Czytać i jeszcze raz czytać icon_biggrin.gif Poszukaj tu na forum a na wszystkie Twoje pytania znajdziesz odpowiedź.
A co do projektowania mediów to wodę i kanalizę możesz komuś zlecić natomiast przyłącze energetyczne zostaw to specom z ZE.
Co do otrzymanych warunków o których piszesz w pierwszym poście to wydaje mi się ,że otrzymałeś zapewnienie dostaw mediów bo o warunki to dopiero będziesz się starał przy PnB.



Otrzymałem warunki techniczne przyłączy nie warunki dostawy. Jeżeli mogę zapytać jakie są orientacyjne koszty projektów wodno-kanalizacyjnych i elektrycznych. Projekt elektryczny będzie wykonywał kolega z ZE icon_biggrin.gif
Więc najpierw muszę kupić projekt domu, zrobić jego adaptacje na działce hmm?? Kto dokonuje takiej adaptacji?? Jakie są orientacyjne koszty?? W ktorym momencie udać się do projektantów medii?? Czy konieczne jest wykonanie opinii geologicznej??
Link do komentarza
Cytat

Otrzymałem warunki techniczne przyłączy nie warunki dostawy. Jeżeli mogę zapytać jakie są orientacyjne koszty projektów wodno-kanalizacyjnych i elektrycznych. Projekt elektryczny będzie wykonywał kolega z ZE icon_biggrin.gif
Więc najpierw muszę kupić projekt domu, zrobić jego adaptacje na działce hmm?? Kto dokonuje takiej adaptacji?? Jakie są orientacyjne koszty?? W ktorym momencie udać się do projektantów medii?? Czy konieczne jest wykonanie opinii geologicznej??


Widzisz jakbyś poczytał to byś się doczytał,bo o tym było tu na forum "tysiące" razy pisane icon_biggrin.gif
Cena jest różna ,wszystko zależy od rejonu .Ja płaciłem w 2009 za projekt wody 300 zł a za przyłącze EN to razem kompleksowo dla ZE płaciłem.
Takiej adaptacji dokona Ci projektant czy architekt . Do projektanta musisz udać się wraz z projektem domu,mapką do celów projektowych i on naniesie planowane przyłącza na mapce . Jeżeli będą wymagać takiej opinii geologicznej a jak nie musisz to po co wywalać pieniądze nie potrzebnie.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...