Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Historia edycji

Nie ma historii konta do pokazania lub ten komentarz był edytowany przez moderatora.

• Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Moim zdaniem kocioł dwufunkcyjny do 24 kW w zupełności wystarczy. Te 24 kW potrzebne jest na szybki podgrzew CWU a do CO 20 kW wystarczy w zupełności , nawet jak przyjmiesz 100 W/m2. Marki, które wymienił vlad1431 są ok , dodam jeszcze Viessmann, który nawet w budżetowej wersji Vitodens 100 o mocy 26 KW w zupełności wystarczy. U mojego brata chodzi taki kocioł i ogrzewa dom o podobnej powierzchni przy temp. na termostacie w domu 20 stopni C. Temperatura na kotle przed ociepleniem domu max 53 stopnie przy mrozach -20 stopni, a po ociepleniu styropianem 15 cm przy 35-43 stopniach na kotle, kocioł ma przestoje. Tak dla porównania 32 KW to o wiele za dużo.
    • Gość Gość Przeciwnik
      Nasz drenaż wytrzymał 7 lat z dwiema awariami. Teraz rozpoczynam kolejną przygodę: tym razem dreny zostaly umieszczone w kopcu filtracyjnym i zamontowana przepompownia. Zbiornik jednokomorowy nie wymieniany. I czytam i edukuje się jak dbać. Trochę juz się nauczylam przez te 7 lat, no ale... Używam bio7max /producent zaleca 1x m-c/ ja używam cześciej, w zasadzie po każdym wiekszym praniu czyli 3, 4 pralki pod rząd czasami tak muszę, chociaż niezalecane w tym samym dniu/ i drugi środek to zwykłe drożdże a to taka nowinka polecona przez instalatora. W poprzedniej instalacji uzywalam Enzymix co poł roku do drenaży , wiec myślę, że bedę kontynuowała. / tym bardziej ze ktoś wspomniał tu o Biomaxie/W domu środki czystosci powymieniane na te nadajace sie do oczyszczalni prócz plynow do prania; sporo uzywam octu i sody do toalety i udrażniania syfonów/ tak zapobiegawczo/. Jak Wy sobie radzicie w tym temacie, jakich srodkow uzywacie? Generalnie Przeciwniczka oczyszczalni - brak innej opcji.
    • https://ketomaniak.pl/artykuly/jak-szybko-wrocic-do-ketozy-6-krokow/  
    • Mam inny cytat. : To mnie nie dotyczy, powiedział dziadek jak go pies w protezę ugryzł. Wiesz mnie nie przeszkadza technologia i się nie czepiam generalnie dopóki ktoś nie narzuca swoich wyborów i nie pisze bzdur. W większości dotyczy to modnych gadżetów dla naiwnych łosi. Ja na przykład w 2003 roku nabrałem się na kominek po 5 latach ode chciało mi się palić bo w końcu przeszedłem na taryfę G12w i palenie stało się droższe niż ogrzewanie prądem, natomiast obecnie zmierzamy do zakazu palenia w kopciuchach więc to taki niepotrzebny mebel się robi. 
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...