Skocz do zawartości

Mój pomysł na dom;)


Recommended Posts

Chciałbym jak najtaniej (zresztą pewnie jak większość forumowiczów) wybudować domek, i pomyślałem sobie żeby był to dom coś ala "kanadyjczyk" na płycie fundamentowej i dalej ściany miałby wyglądać tak od zewnątrz: deska szalówka (jako elewacja) folia paroizolacyjna styropian lub wełna ok 10cm, folia paroizolacyjna, płyta osb myślę, że 15-18mm wystarczy dalej styropian lub wełna mineralna ok 18cm, płyta osb i odsunięta od tej płyty osb o jakieś 2cm płyta g-k aby w tej szczelinie puścić przewody rury od C.O itp. Po rogach i po środku długości każdej ze ścian (o ile nie wyjdzie on w oknie) chciałbym jako konstrukcję między OSB wstawić kwadratowe słupy drewniane o przekroju ok 18cm i gdzieś co 2m bal 5x18cm i oczywiści przez środek wysokości i na górze wzdłuż ścian również bal 18x18. Te wartości które wymieniłem są oczywiście do zmian, jakie wy byście mi proponowali? I zastanawia mnie czy nie będą powstawać mostki termiczne miedzy OSB w miejscach gdzie nie będzie w/w styropianu lub wełny bo będzie tam akurat fragment drewnianej konstrukcji.

Wybrałem tę metodę ponieważ myślę, że w ten sposób uda mi się sporo zaoszczędzić na pracownikach ponieważ takie rzeczy jak ustawienie tych bali zrobię z kimś z rodziny myślę, że 4 czy 5 osób powinno wystarczyć, a później przykręcanie OSB izolacji gipsowania zrobię nawet sam, a pozostałe rzeczy takie jak instalacje czy dach to wiadomo że w każdym domu tak samo.

Czy podana przeze mnie "technologia" jest dobrym pomysłem i czy wyjdzie to taniej niż zatrudniłbym w tym celu firmę?
Link do komentarza

do kanadyjczyka raczej wełna.
Wybudować to jedno - odbiór techniczny to dwa - nie wiem czy to będzie 0,3 jak dla ścian dwuwarstwowych, czy 0,5...
sciana_siding.gif

Jak chcesz już bardzo tanio to poczytaj o technologi "strawbale"

Bela słomy przewodność 0,035-na m2 potrzeba 3-4szt.koszt beli 1-1,5zł
Ja bym tak zrobił gdybym miał za drewno konstrukcyjne zapłacić.

http://strawbale.pl/straw-bale-w-polsce/pi...ekt-katalogowy/

Link do komentarza
Ja w moim mieszkam 8 lat i jest zakonczony i zasiedlony a co do odbiorów to gdzie w prawie budowalanym jest napisane że budynek jednorodzinny MUSI byc odebrany?????? To nie przedszkole ani masarnia
Link do komentarza
Cytat

Szukam od godziny kalkulatora izolacyjności ścian tak żeby można było wybrać warstwy w kanadyjczyku i dupa icon_evil.gif
mam po kolei g/k, paroizolacje, welnę , osb, i styropian


Gaweł, podaj grubość ocieplenia ze styropianu i grubość wełny. Wrzuciłem do OZC i na chybił trafił wyszło mi tak:

.....materiał.. /... grubość
gips karton 1,25 cm
folia polietylen 1 mm
wełna 20cm (lambda 0,043, a w warunkach mokrych 0,05)
płyta pilśniowa 2,5cm
styropian 15cm (lambda 0,038, a w war.mokrych 0,04)

U=0,112 W/m2*K

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...